Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Safina

U mnie podbitki jest 120 m2 podbitki koszt materiału (samo drewno) 3367,20 do tego wszystkie śrubki, podkładki i impregnat - 400 zł. Robocizna 30 zł za m2 czyli 3600.

I to mi się wydaje że drogo i dziś będę negocjowała cene. A 8000 u Ciebie to chyba jakieś nieporozumienie. Dowiedz się jeszcze gdzie indziej.

 

edytko - a czy mogę prosić o namiary na tą ekipę od podbitki (jakie mają terminy?) i informacje skąd planujesz wziąść drewno na podbitkę? Pozdrawiam i z góry dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbitke robi mi ekipa ktora wykancza dom. Wlasnie byl dzis u mnie szef tej ekipy i sobie pogadalismy. Oj ma wstret do tej podbitki. Wspomniał cos ze ta u mnie jest przedostatnia jaką robi :D :D :D Mam nadzieje ze w ten sposob chciał tylko wyrazic jak tego nie lubi.

Drewno kupiłam swierkowe w tartaku w Świerczynie - od ręki. Waśnie je pociagnelismy impregnatem. Zobaczymy jaki bedzie kolor. Ojjj jak nie ten to mazidełko wraca do castoramy!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta, jeszcze pytanie uściślające - mogłabyś podać jakieś namiary na tartak? Wieś nazywa się Świerczyn, Świerczyno, Świerczyna? :-) Szukam w googlach i znalazł mi się tylko jakiś tartak w miejscowości Świerczyna w zachodniopomorskim. To ten? Jeśli tak, to ile sobie zaśpiewali za transport? Gdzie w ogóle jest Twoja działka? Przejrzałam Twój dziennik, ale nie trafiłam na takie informacje. A swoją drogą, to jestem pełna podziwu dla Twojej zaradności i tempa budowy! Tak trzymać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc i chwala Kobietom Budującym!

 

pozwolicie dziewczyne, ze sie przyłacze?

 

Własnie spelnia sie powoli moje marzenie. Jestem na etapie pozwolenia na budowe. Potrzebuje Waszej pomocy. Czy ktos może mi powiedziec do czego jest mi potrzebny geodeta, co powinien zrobic , w ktorym momencie i za ile?

 

Wczoraj z takim jednym rozmawialm, i zrozumialam ze bedziemy musieli spotkac sie dwa razy. Najpierw "narysuje" jakas mapke (cokolwiek to znaczy) a potem na dzialke naniesie budynek. Czy tak to jest? Licze na Was dziewczyny!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz jakies media, ktore potem trzeba zglosic do odpowiednich urzedow np. prad, kanalizacje, wode, gaz - to obdzwon te instytucje i dowiedz sie jakie sa wymagania dotyczace wlasnie mapek, na ktorych te media beda wrysowane do tzw. odbioru. Warto zamowic od razu od jednego geodety, taka ilosc mapek jaka jest niezbedna na calosc budowy - wtedy jest taniej.

PS. u nas byl tylko prad, a i tak mapek zabraklo. Z bardzo duzym trudem przeszlo kolorowe ksero, bo projektant byl polecany przez energetyke ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edyta Chromińska

Witajcie dziewczyny :)

 

Obowiązkowo przyłączam się do was. Mój men jest w Anglii i pracuje na dom a ja tu siedzę i wszystko załatwiam. Oczywiście informuje go o wszystkim ale on jeszcze mało wie o budowie. Ja też wiem mało a nawet malutko ale każdego dnia dowiaduję się czegoś nowego :D

 

Jestem jeszcze na etapie papierologi i nie długo składam wniosek o pozwolenie na budowę. A prawdziwa jazda zacznie się na wiosnę przyszłego roku jak na budowę zaczną przychodzić obcy ludzie i robić bałagan a ja będę musiała wszystko po nich sprzątać :wink:

 

Ale chyba nie będzie tak źle. Jakoś sobie poradzę w końcu jestem odważna ( tak powiedział mi architekt jak pierwszy raz u niego byłam sama i oświadczyłam że będę budować dom, trochę się zdziwił bo co tu kryć młoda jeszcze jestem).

 

No a jakby co to liczę na wasze wsparcie dziewczyny :)

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w googlach i znalazł mi się tylko jakiś tartak w miejscowości Świerczyna w zachodniopomorskim. To ten? Jeśli tak, to ile sobie zaśpiewali za transport? Gdzie w ogóle jest Twoja działka? Przejrzałam Twój dziennik, ale nie trafiłam na takie informacje. A swoją drogą, to jestem pełna podziwu dla Twojej zaradności i tempa budowy! Tak trzymać!!!

 

Izi7 - z tą Świerczyną BINGO. Za transport nie płaciłam. A mieszkam w zaachodniopomorskim. Za podziw serdecznie dziękuję :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutis, Essa, mooon123

 

dzieki wielkie, troche mnie to uspokoilo.

Mam nadzieje ze do konca udzwigne ten ciezar "budowy domu", bo ostatnio dopadly mnie chwile zwatpienia. Ale nic to - nie poddam sie. Troche to dziwnie wyglada - ja biegam za równarką co by mi rozplantowała ziemię na działce a mój facet w domu robi obiadek. Właściwie nie wiem co lepsze :D

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwnie wyglada - ja biegam za równarką co by mi rozplantowała ziemię na działce a mój facet w domu robi obiadek. Właściwie nie wiem co lepsze :D

Zdecydowanie lepsze, gdy Ty masz glos decydujacy (latanie za rownarka to cena jaka za to placisz). To co dla kobiety jest w domu nie do zniesienia, po facetach splywa zwykle jak woda po kaczce. Podobnie jest z kolorami, kafelkami, oknami (otwierane czy fixy) i cala reszta.

Moj maz ustalal z elektrykiem polozenie gniazdek - oniemialam widzac gniazdko na srodku sciany za planowana serwantka (bo wydalo mu sie, ze to dobre miejsce). Pomylil mu sie tez kierunek otwierania drzwi wejsciowych, wiec wlacznik swiatla znalazl sie w katku za otwartymi drzwiami. Tak wiec BABY NA BUDOWY :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny, wpadłam Was odwiedzić :D

 

qqrq super synuś :D Jak ma na imię?

 

U nas czas mija nieubłaganie :( Zaraz będzie 1.07, koniec macierzyńskiego i heja do pracy... :cry:

 

Nie mam jeszcze netu w domku, ale czekam na pomiar z netii na internet drogą radiową. Wtedy będę częściej do Was zaglądała :D

 

I robią mi płot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...