Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

... nie powinno być problemu z wmówieniem mężowi że przecież taki chciał :D

 

:D dobre, powinno się udać :D

niedawno widziałam Maleńczuka, zdaje się w programie Wojciecha Mana "Duże dzieci". Miał na sobie jasnoróżową koszulę. Córeczka Maleńczuka stwierdziła, że różowy to jej ulubiony kolor. Na co Man powiedział, że tatuś ma koszule w jej ulubionym kolorze. Na to maleńczuk stwierdził, że jego koszula ma kolor łososiowy :D Ja tam takich łososi nie widziałam :o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

edytko, mam pytanko. W jakim kolorze są Twoje okna? Na zdjęciach wyglądają jak złoty dąb, ale może to jednak coś innego? Jesli to złoty dąb lub coś bardzo podobnego, to mam pytanko o impregnat do podbitki. Czym po kolei próbowałaś i nie pasowało, a co ostatecznie okazało się ok? U mnie w czwartek zaczynają malować podbitkę i szukam szybko czegoś pasującego do złotego dębu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja sie naprobowałam.... najpierw palisander - w sklepie byl idealny, w rzeczywistosci :o :o kicha.... potem mahon - drewnochronu - do dachowki byl ok , ale do okien nijak sie nie miał. Potem myśle okna złoty dab to impregnat dab - uuuuuuu..... :cry: znowu pudło. Potem jade sobie kolo fajnego domu, patrze okna moje , podbitka pasuje. To ja co??? Puk puk do goscia i pytam co to za kolor. Okazało sie ze to Den Brawen - kolor kasztan, taki lekko satynowy. Kupiłam, wymalowałam dla mnie oki. Od przyszłego tygodnia kłada, a jak bedzie gotowe wkleje fotkę. Sama zobaczysz. Ojjj....miałam z tym ubaw. :D A okna tak jak pisałam złoty dąb. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja sie naprobowałam.... najpierw palisander - w sklepie byl idealny, w rzeczywistosci :o :o kicha.... potem mahon - drewnochronu - do dachowki byl ok , ale do okien nijak sie nie miał. Potem myśle okna złoty dab to impregnat dab - uuuuuuu..... :cry: znowu pudło. Potem jade sobie kolo fajnego domu, patrze okna moje , podbitka pasuje. To ja co??? Puk puk do goscia i pytam co to za kolor. Okazało sie ze to Den Brawen - kolor kasztan, taki lekko satynowy. Kupiłam, wymalowałam dla mnie oki. Od przyszłego tygodnia kłada, a jak bedzie gotowe wkleje fotkę. Sama zobaczysz. Ojjj....miałam z tym ubaw. :D A okna tak jak pisałam złoty dąb. Pozdrawiam

 

dzięki serdeczne! Mam nadzieję, że dostanę to w jakimś markecie budowlanym, ruszę dziś na polowanie :-) Ile warstw nakładałaś? Dwie wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się wkosztach budowy? dzisiaj załamał mnie tel. od murarza, stan zero mojego malego domku (powierzchnia parteru 62m) wycenieł na ok. 25 tys, kosztorys który kupiłam wraz z projektem wynos,l 17 tys +vat :( czy fachowiec chce za dużo czy kosztorys był zaniżony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutis, prawda jest taka, że ceny z roku na rok idą w górę niestety :( bardzo dużo zależy od regionu, w którym budujesz, popytaj raczej na regionalnej liście.

Nie załamuj się my dostawalismy bardzo różne ceny od murarzy, niektóre były na prawdę z kosmosu, najdroższa wycena opiewała na 70 tys :o :o :o , udało nam się znależć duuuuużo tańszegoo majstra :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutis, prawda jest taka, że ceny z roku na rok idą w górę niestety :( bardzo dużo zależy od regionu, w którym budujesz, popytaj raczej na regionalnej liście.

 

mooon123 ma racje...ceny szaleją, budowalńcy to chyba jedna z najlepiej zarabiajacych grup zawodowych obecnie. Na kosztorys nie patrz tak dokładnie bo pan zza biurka w biurze projektowym chyba do konca nie jest w stanie przewidzec zachowan rynku. Zbierz kilka ofert, zwroc uwage na to co jest w tej cenie zawarte. Czasami wykonawcy zaniżaja cene wyjsciowa a potem nadrabiaja robotami w stylu "dodatkowe" ( nie zawartymi w umowie) i kasa rośnie.

 

Moja rada wczytaj sie dokladnie w umowe i negocjuj...przeciez masz prawo.

 

Ja po 9 miesiacach budowania jestem wytrawnym negocjatorem ( a co ...moja kasa w końcu..... :) :) :) :D :D :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta_10 - impregnat wygląda ok, dzięki za pomoc! Zakupiłam już 20 litrów i dziś, mam nadzieję, zaczną malowanie podbitki :-)

Przy okazji poszukiwań impregnatu zakupiłam w końcu materiał na firankę do kuchni. Chcę taką króciutką, bo mi wszyscy gary w zlewie oglądają, jak przechodzą pod domem ;-) Myślałam, że kupię jakąś gotową, z wykończoną górą i dołem, ale wyszło na to, że kupiłam materiał do obszycia ze wszystkich stron. Te wszystkie gotowe jakoś nie pasowały mi do stylu mojego domu. Jakieś takie zbyt tradycyjne były (kwiatki, hafty itp.), a ja chciałam taką prostą firaneczkę w kratkę. Takich nie było :-?

Moon123 - a jak tam Wasze zasypywanie fundamentów? Poszło gładko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...