Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na razie podbitka "się robi" - przybijanie zaczęli w poniedziałek. W zeszłym tygodniu malowali dechy. Tak więc na razie mamy zrobiony po części taki duży nawis nad tarasem - tu podbitka ma aż 3 metry szerokosci i ponad 11 długości, więc to trochę trwa. Poza tym mamy tam 4 słupy do obłożenia, miecze itp. Dużo dłubaniny. Jak to zrobią, to będą mieć połowę roboty za sobą. Wygląda ładnie, ale czekam na efekt końcowy, jak już przynajmniej część dachu będzie zrobiona w całości. Mam nadzieję, że dziś już dach nad tarasem będzie mniej więcej zrobiony, to pstryknę fotkę :-)

No i przymierzamy się do zrobienia płotu z siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny :)

 

Widzę domki się budują, dzieci rosną. Super ;)

 

U nas od poniedziałku zrobią się schody - w dwa dni, jak mówi stolarz. Mąż krawężnikuje przed i wokół domu, a później bierze się za kładzenie kostki. W czerwcu będziemy mieć wykafelkowane tarasy i balkon. Pozbyliśmy się blaszaka i ziemi sprzed chałupki, zainwestowałam w pelargonie i inne cudeńka - jest coraz ładniej :)

 

 

Kilka miesięcy temu na naszym stawie zamieszkała parka kaczek - Lucek i Lucynka 8) Teraz oprócz nich mieszka 7 prześlicznych kaczuszek!!! Jak mi się uda to zrobię im zdjęcie i tu wkleję :D

Zamiast kosiarki mamy kobyłki "wypożyczane" od sąsiada. Taka u mnie wieś tańczy i śpiewa ;)

 

Pozdrawiam!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, jaką macie siatkę przy ogrodzeniu siatkowym? Chcę powlekaną, żeby nie malować, ale okazało się, że jest kilka wymiarów oczek i kilka grubości drutu i nieco zgłupiałam które brać. Obstawiam oczka 5x5 i drut 2,0, ale może 6x6 też mogą być, a może lepiej ten najgrubszy drut (2,5). Jak to u Was jest? Nawet żeby wybrać zwykłą siatkę trzeba się nazastanawiać ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytko - jak tam Twoja podbitka - robi się?

U mnie przeszli w końcu na drugą ścianę, ale na pierwszej muszą zrobić jeszcze poprawki. Teraz to im chyba pojdzie z górki :) Sorki za brak zdjęć, ale od czwartku byłam na Mazurach i nie miałam jeszcze weny żeby zgrywać zdjęcia z aparatu...

Za to powiesiłam firankę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję powieszenia firanki.

A moja podbitka leży dzielnie na tarasie. Za to moja cierpliwośc przygotowała się do biegu...i jak dogoni, jak przywali szefowi ekipy, która sie spoźnia ....to wióry polecą :wink: Żartuję oczywiści...zaczynają od 2 czerwca podobno....załapali jakąś robotę i lekko sie termin wydłużył.

Ale za to zaraz jak zaczna wstawie foty. buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj izi7

to tak żeby całkiem dobić to są jeszcze siatki o oczkach prostokątnych :wink: ja mam z firmy Betafence nazywa się Pantanet Family ma oczka 5x10 na górze i na dole takie fajne jakby wykończenie dany podwójny drut powleczona na zielono mnie się osobiście podoba :D przypomina trochę takie ogrodzenia panelowe z drutu (prętów) i na moje oko cośkolwiek wygląda na sztywniejszą niż te normalne oczkowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, jaką macie siatkę przy ogrodzeniu siatkowym? Chcę powlekaną, żeby nie malować, ale okazało się, że jest kilka wymiarów oczek i kilka grubości drutu i nieco zgłupiałam które brać. Obstawiam oczka 5x5 i drut 2,0, ale może 6x6 też mogą być, a może lepiej ten najgrubszy drut (2,5). Jak to u Was jest? Nawet żeby wybrać zwykłą siatkę trzeba się nazastanawiać ;-)

 

Ja brałam siatkę z Techmaprojektu, najgrubszą. Wygląda solidnie. Również słupki u nich kupowałam, były do malowania, ale również jakieś takie solidniejsze niz te które widziałam w Castoramie. Cena tez była dobra.

Na tym zdjęciu widać kawałek siatki

 

http://images26.fotosik.pl/210/2966ea096c990468.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierologia taz ma swoj urok i towarzyszy budowaniu od poczatku do konca.

 

witaj Kasiu :D

Edytko urok? Chyba chciałaś pocieszyć koleżankę :lol: Mi szczerze mówiąc kojarzy sie to tylko ze straconym czasem, pieniędzmi i ciągłym donoszeniem, zbieraniem, szukaniem i czekaniem na te sterty papierów :D I nie było widać żadnych efektów oprócz coraz bardziej puchnącego segregatora.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...