Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja dostałam wypiekacz do chelba Moulinexa :lol: :lol: Jestem zachwycona. Co 2 dni piekę chlebek :lol: :lol:

Jest prosty w obsłudze. Wrzuca sie produkty do srodka i zamyka pokrywę. Sam miesza, wyrasta i piecze oraz studzi :lol: :lol: Przepisy są proste i z naturalnych składników - woda, maka, sól, drożdże. Ksiażeczka z przepisami na chelbki i ciast w załaczeniu jest. Nic się nie robi oprócz wsypania składników. Zero pracy. Żadnego zakwasu. Wszystko trwa ok 3 godzin i pikajac oznajmia nam ze jest gotowy chlebek. Smak rewelacyjny!!!

 

Wypiekacz kosztuje ok. 350zł. Wart jest tych pieniedzy!!!! Wcześneij nie uwierzyłabym, ze bedizemy jedli własny chleb :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo....fajna sprawa... może kupić. Ale numer ....dom na wsi, chleb wiejski, baa własnej roboty, mleko prosto od krowy.... Ostatnio ktoś ze znajomych mi zasugerował żebym zaczęła hodować króliki - do jedzenia. No boszz..... miałabym je wykarmić, potem zabić i zjeść ??????????? :o :o :o :o :o :o Chyba kogoś pogięło!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama też ma taką maszynę do chleba. Chleb jest świetny, piecze różne: biały, pełnoziarnisty, graham..... Zawsze jak do nas przyjeżdża to z pysznym chlebkiem :lol: jak się przeprowadzimy to też sobie kupię taką maszynę, na razie nie mam gdzie postawić :(

 

Ten sam problem :( Po kilku przeprowadzkach przestałam kupować cokolwiek do domu, robić przetwory na zime i hodować kwiatki.

Ale też maże sobie o chlebku swojego wypieku :) i żeby go jeść na tarasie....ech.

Ale jest do przodu troche... tzn dzisiaj geodeta oddał plany do starostwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak tak o pieczeniu chlebka mówicie to Wam powiem że moja mama zaczeła jakiś czas temu piec chlebuś ale nie w maszynce tylko w łapkach wyrabiany z dodatkiem otrąb no pyszności :D też kiedyś będę mieć na to czas :(

póki co z wywieszonym jęzorkiem latam za papierami i pochwalić się muszę że dzisiaj złożyłam wniosek o pozwolenie na budowę :D jak nie dostanę w ciągu tygodnia to komuś wątrobę wyjmę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej książeczce są przepisy na różen rodzaje chelaba. Pszenne, razowe, żytnie, z ziarnami, różnymi dodatkami i td. Sporo tego. Mozna w niej robić też dżem i piec piernik, babke drożdżową, keksa, piaskowe. Wyrabiać również ciasto na pizze i inne.

Polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej książeczce są przepisy na różen rodzaje chelaba. Pszenne, razowe, żytnie, z ziarnami, różnymi dodatkami i td. Sporo tego. Mozna w niej robić też dżem i piec piernik, babke drożdżową, keksa, piaskowe. Wyrabiać również ciasto na pizze i inne.

Polecam :wink:

 

A ja pieke chleb w piekarniku, zostawiam sobie w lodowce zakwas= czesc ciasta odlozonego przed wyrosnieciem a potem mieszam make i rozne ziarenka, platki owsiane z woda i tym zakwasem, rosnie 8-12godz czyli cala noc i nastawiam na godzinke w 200stopniach i chlebek gotowy a dodaje do niego co chce i make jaka chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy robi elektryk zazwyczaj z całą elektryką. Nie znam kosztu tego elementu. I co znaczy rozdzielnia budowlana? To jakies przyłącze czasowe? Opłaca się robić coś czasowo a nie na stałe i ponosić 2 razy koszt?

 

 

witam

rozdzielnia elektryczna to tz.podskrzynka, chodzi o prad dla budowlancow, musimy prosic energe zeby podeslali nam elektryka i za ok 2000 zl (tyle wola energa za chyba same plomby na licznik:-( i puszcza nam prad i narazie bedziemy na taryfie budowlanej, o i tak to wyglada, pozdrawiam

 

a problem jest w tym ze nie wiemy ile za taka usluge wykasuje nas elektryk ktorego musimy umowic i on nam podlaczy taka podskrzynke a elektryk z energi go oplombuje (dziwne troszke ), no i ile moze kosztowac sama podskrzynka,

 

mayland moze sie w czyms myle to prosze o sprostowanie albo jakas podpowiedz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayekmc nie korzystałam z taryfy budowlanej bo miałam juz swoje przyłącze na działce więc nie pomogę.

 

Joanna w moim projekcie była spizarnia ale jej nie zrobiliśmy. Spizarnia 2m2 to porażka. Zaadaptowałam wnekę w kotłowni na słoiki i inne takie rzeczy. Produkty które szybko sie psują badź wymagają chłody lub też chłoną zapachy trzymam w kuchni. Mam tyle szafek ze mi w zupełności wystarcza. Nie odczuwam braku spiżarki i nie czuje potrzeby jej posiadania. Ale duzo osób sobie chwali to rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przezytek? Ja jestem bardzo zadowolona ze bede miec spizarnie, taka malutka ale bede miec, nie po to by tam wisialy jakies kielbachy czy twarogi tylko po to by miec gdzie trzymac zgrzewke wody min, mleka, roboty kuchenne, blachy, miski i inne wielkie i nieporeczne sprzety kuchenne. Nie mam ochoty wchodzic na szafki, na gorne polki, bo tam teraz trzymam rzadko uzywane a niezbedne sprzety. U mnie spizarka ma 2m szerokosci a glebokosci ok70cm czyli beda polki od gory do dolu po prawej i lewej stronie od wejscia i tyle, taka duza szafa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...