Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Odliczam, odliczam :lol: i mam coraz większego stresa :lol: Właśnie się dowiedziałam, że urodziła znajoma - SN, dziecko waży 4700 :D

 

Jak wasz płot? My byliśmy rano na budowie, było chyba ze 12 chłopa :lol:

Wczoraj wylali chudziak w części domu, zostawiłam na nim nieopatrznie ślad mojej stopy, myślałam, że już zaschło :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nina urodziła? Wczoraj Maja zaserwowała mi wiadomość, że nie była jeszcze obejrzeć dzidziusia Nini, więc się domyślam, że już urodziła ;-)

A u nas płot robią tak wolno, że chyba do zimy nie skończą... No nic to, staram się nie denerwować i koparkowego i wiezienia ziemi nie będę drugi raz przekładać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a głównie mamuśki fajną rzecz znalazłam na Allegro:

http://www.allegro.pl/item392140631_piaskownice_piaskownica_160x140_z_laweczkami.html

Polecam tego sprzedawcę również jeśli chodzi o materace bo są b.dobrej jakości. Kupowałam u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taras zobacze jak wroce do domu. Na dzis kafelkarze skonczyli i z tego co mi powiedzieli ułożyli 4 rzędy kafli. Czy ok ocenie jak wrócę do domu. Jutro pracują dalej. W sumie jak tak dalej pójdzie, to może nawet skończą do końca tygodnia :-) Potem chcemy, żeby nam jeszcze zrobili poprawki wewnątrz - brodzik w górnej łazience, doróbki kamienia przy kominku, kafelek do wymiany w dolnej łazience itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim Kobietom Budowniczym!!

 

Moja Ziemia - Baszkówka(ładna nazwa, prawda!) leży w okolicach Głoskowa pod Piasecznem. Ziemię 2200 m kupiliśmy w 2004 r.I od tej pory pojawił się w moich i męża rozmowach temat: najpierw domku letniskowego na wsi a później przeprowadzki na wieś. O budowie domu "truję" wszystkim, kto chciał ze mną rozmawiać, od 2006 roku. Od 2007 r gdy ktos nieopatrznie poruszył temat budowy w mojej obecności zapadała natychmiast cisza absolutna w oczekiwaniu że ja znowu zacznę. Budowa domu w pewnym momencie to był sens mojego życia. Poczułam się nawet wyrodną matką, bo budowa wychodziła na pierwsze, przed dziećmi miejsce.I narszcie po wielu perturbacjach się zaczęło. W unowie z murarzem jest napisana data odbioru budowy- 25 listopad 2008 r.

Życie jest piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujące kobiety! Strasznie dużo tych stron, chyba dopiero w zimę przeczytam...Przejrzałam dziennik Edyty - przecudne miejsce! Znam się z Mooon z innej strony- budujemy w/g tego samego projektu. Chociaż jesteście kobietami, to macie oparcie / siłowe, finansowe/ w płci brzydszej; ja jestem "panienką z odzysku", buduję sama ale za to mam 2 synów, drzew już nasadziłam mnóstwo, buduję drugi dom- więc babo-chłop w pełni! Pierwszy dom tez budowałam sama ale 20 lat temu nie było tylu rozwiązań, materiałow itp... wszystko było prostrze, jedyny problem to zdobyć jakikolwiek materiał, ale jak cudnie stało się całe noce w kolejkach...Potem przyszedł wstrętny chłop i przez swą naiwność straciłam wszystko- ale co nas nie zniszczy to nas wzmocni i teraz zaczynam od nowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek - zapomniałam, że kiedyś obiecałam Ci namiary na gościa od podbitki itp. - jesteś jeszcze zainteresowana?

 

Izi7 dzięki za pamięć :) zdecydowaliśmy się na odkryte krokwie i nadbitkę (czy jak to się zwie fachowo :wink: ).

Hydraulika też już chyba mam namierzonego - przypadkowo - gość jest z Trąbek. Byliśmy dzisiaj na spotkaniu z nim. Orientujecie się trochę w cenach hydrauliki? Nam powiedział 3500 - 4000 z materiałem. Robimy tylko kanalizację oraz wodę ciepłą i zimną. Dom ma ok 130 m2 - na parterze kuchnia (zlewozmywak i zmywarka), łazienka (prysznic, geberit, umywalka), w kotłowni umywalka, na górze w łazience wanna, prysznic, geberit, dwie umywalki i w pralni pralka oraz wanna "gospodarcza". Nie wiem ile bierze się za punkt, a ten hydraulik spojrzał na dom na to co chcemy i powiedział cenę.

A z czego robicie rurki do wody: plastikowe czy z alupexu?

Pozdr

 

A przy okazji chętnie skorzystam z namiarów na dobrych fachowców od wykończeniówki - ocieplenie poddasza, kafelkowanie, tynk zewnętrzny.

Kiedyś e.kala dawała mi namiar na p. Marcina, ale gdzieś zapodziałam. Mam nadzieję, że e.kala się tu jeszcze odezwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek - z wykończeniówką to specjalnie nie pomogę, bo nasz koleś od wykończeniówki jest obecnie za granicą :evil: Zresztą mam trochę zastrzeżeń do staranności jego pracy. Fakt, że musiał u nas trochę pocudować, więc może jest trochę usprawiedliwiony, ale na pewno mogłoby być lepiej. Pan który nam obecnie robi kafle na tarasie za mało zrobił, żebym mogła go rzetelnie ocenić i polecać. Od elewacji koleś też mi podpadł, więc też nie polecam. Jak tak sobie myślę, to w sumie, to nie mieliśmy ekip, które byłyby jakieś zupełnie beznadziejne, ale do prawie wszystkich mam mniejsze lub większe zastrzeżenia. Na pewno najłatwiej polecać kogoś, kto wykonał jedną pracę czy dostarczył jeden towar, bo prawdopodobieństwo tego, że coś zwalił jest mniejsze. A jak już ktoś pracuje na budowie dłużej, to niestety z reguły znajdzie się coś, do czego można się przyczepić :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...