Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

izi, mam mopa vileda ultramax (chyba taka jest nazwa:) Jestem zadowolona, kupiłam go w komplecie z wiadrem, na allegro. Kosztował cos koło 100,00

 

Jeśli chodzi o moje wykończanie domu, to zostało nam jeszcze: łazienka dla gości, cały ogród, taras i ocieplenie dachu, bo na to to juz kompletnie kasy nie mamy... Jak na razie mamy na stropie porozkładany styropian. Nie mamy też schodów na poddasze i barierki przy schodach do garażu. A i takie tam pierdoły jak kafle w garażu(mamy tylko wylewkę zrobioną, ale garaż prawie 70m2 wiec spory wydatek jeśli chodzi o kafle), filary przy wejściu i przy tarasie i takie tam rózne...

 

Najgorsze jest jednak to, że już 11go wracam do pracy :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siewnik zamówiłam na allegro i mam nadzieję, że już do nas jedzie :-)

 

Nie chcę cie martwic, ale siewnik do siania trawy niezbyt sie do tego nadaje. Zobaczysz, że równiej wyjdzie Ci jak bedziesz siała ręcznie (no chyba, ze ten twój siewnik bedzie jakis lepszy :wink: ).

 

Z trawą jest mnóstwo roboty. Zakupiliśmy siewnik, areator, wertykulator, walec, kosiarkę, podkaszarkę do trawy oraz nawóz i preparat na chwasty w trawie, a naszej trawie daleko do ideału. Zapomniałam jeszcze o zestawie do podlewania. Na szczęście tym zajmuje się mąż :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala - kupiłam taki siewnik ze średniej półki - Gardena 500. Naczytałam się na forum, że ludzie polecają kupienie siewnika, nawet najprostszego, bo jednak po sianiu nim wychodzi równiej. No i przydaje się do nawożenia, a to myślę, że trzeba będzie robić ze 2-3 razy do roku, więc uznałam, że warto zainwestować w jakiś sprzęt, żeby się nie męczyć. Jak wyjdzie nierówno, to będę dosiewać :roll: Walec też kupiliśmy, ale na nasze grudy nie pomaga, trzeba rozbijać ręcznie, a do walcowania całości przy okazji siania jeszcze nie doszliśmy ;-) O wertykulatorach i areatorach jeszcze nic nie wiem... Areator to jak sądzę do napowietrzania, a wertykulator? Obu tych sprzętów trzeba używać już przy zakładaniu trawnika? Zakładałam, że napowietrzać będę jak już trawnik trochę urośnie. Ja się na razie nie spodziewam żadnych cudów po tym naszym trawniku. Chcę żeby coś w ogóle wyrosło i liczę na to, że regularnie nawożąc i kosząc z czasem uzyskam przyzwoity wygląd całości :-)

E.kala - gdzie kupowałaś rośliny do ogrodu i rzeczy typu rollbordery itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, bardzo dziękuję za gratulacje :D

Z synkiem wszystko OK, (tak jak napisała Izi ważył 3110, 54 cm, 10 punktów) Ja trochę chorowałam po porodzie, ale wszystko już wraca do normy!

A tak wygląda ostatnio nasz dom:

http://images23.fotosik.pl/257/2975cb50eba263a5.jpg

http://images32.fotosik.pl/330/ee746a42b0c0e0ab.jpg

http://images26.fotosik.pl/258/19a7eb1f199e2e6f.jpg

 

Izi, tym mopem to mnie zastrzeliłaś, myslalam, ze może jakiś weekend w SPA.... a tu mop :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mooon, nareszcie się zaktywowałaś! Domek oczywiście super - teraz to już wygląda jak dom, no nie? :D

Na wakacje w spa to jeszcze przyjdzie mi poczekać jakiś czas ;-) Na razie mam dużo innych, bardziej przyziemnych potrzeb :wink: :roll: Przykład powyżej :oops: A zresztą po ostatnich akcjach płotowo-podbitkowo-ziemnych fundusze na spa też marne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałam się na forum, że ludzie polecają kupienie siewnika, nawet najprostszego, bo jednak po sianiu nim wychodzi równiej. No i przydaje się do nawożenia, a to myślę, że trzeba będzie robić ze 2-3 razy do roku, więc uznałam, że warto zainwestować w jakiś sprzęt, żeby się nie męczyć

Sianie siewnikiem wychodziło nam bardzo nierówno, w momencie zatrzymania mnóstwo ziaren spadało. Nawożenie było takie, że tam gdzie się zatrzymałam z nawozem wypaliło trawę (spadło za duzo nawozu). No, ale moze nie umiemy siać i nawozić :oops: . Może nastepnym razem będzie lepiej :wink:

O wertykulatorach i areatorach jeszcze nic nie wiem... Areator to jak sądzę do napowietrzania, a wertykulator? Obu tych sprzętów trzeba używać już przy zakładaniu trawnika? Zakładałam, że napowietrzać będę jak już trawnik trochę urośnie.

Trawnik szybko trochę urosnie. Sprzęty te mozna zakupic później, albo wcale :wink: Wertykulator rozcina kępy trawy, a areator napowietrza trawę.

E.kala - gdzie kupowałaś rośliny do ogrodu i rzeczy typu rollbordery itp.?

Kupowałam w OBI, Auchan, Castoramie, w różnych Centrach Ogrodniczych i na Allegro. Wiosną było tego duzo i w dobrej cenie. Teraz chyba jest z tym troche gorzej.

 

moon123 gratuluję synka i domu. Rodzić i budowac w jednym czasie to dopiero wyczyn :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanti - to zawsze problem - albo ma się za dużo pomysłów i nie wiadomo co wybrać i co ze sobą połączyć. A dla odmiany dla jakiś pomieszczeń w ogóle nie ma się pomysłów... Nie jest prosto i wchodzisz w etap, gdzie codziennie trzeba podejmować jakieś decyzje. Czasem bardzo szybko, często nie mając pewności czy dobrze się wybrało i z reguły ze świadomością, że za dużo tych wyborów i nie ma się czasu dobrze nad czymś zastanowić. No, ale każdy wybór przybliża do wyczekiwanego finału (ja przynajmniej pod koniec zakładałam, że nie ważne czy dobrze czy źle, ale kolejny problem z głowy :wink: ).

A wg jakiego projektu budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzięki Izi, wstępnie jesteśmy właśnie z nim umówieni. Kiedyś był bardzo chwalony.... trochę mnie zmartwiła Twoja opinia :cry:

dlatego że był chwalony to go wybraliśmy, ale niestety nie jest jakiś super

Ja do ocieplen wzielam bardzo polecanego majstra. Na razie nakleil styropian - naliczylam co najmniej 3 kardynalne bledy wykonawcze, przpraszam - jak dobrze policzyc to 5 bledow.

Wlasnie sie zastanawiam czy kontynuowac wspolprace... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...