Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja tu trafiłam dopiero teraz. Ech...az mi ulzyło...ze jest nas tyle. Kobitki ja tez zaczynam budowac - jestem na etapie dogrywania dokumentacji, a potem podbudowana Waszymi postami i faktem ze jestescie zaczynam budowac. I wiem ze jak tu zajrze w chwilach słabosci to na pewno dostane ogromna dawke optymizmu i dobrej energii. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj podpisalam cyrograf na najblizsze 30 lat :) Pierwsza transza bedzie albo jutro albo w poniedzialek.

Teraz tylko musimy sie dogadac z ekipa i lada dzien ruszamy. :)

 

Sama juz nie wiem, czy sie cieszyc, czy nie 8)

 

Tez mam cyrograf na 30 lat. I tez nie wiem czy sie cieszyc. Ale wiem, ze bedzie dobrze. Bo musi byc dobrze :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trzeba chyba z góry założyć, że budowa nie będzie tak sprawnie szła jak tego chcemy. W innym wypadku to chyba można zwariować.

 

Dzisiaj rano miały być dowiezione deski szalunkowe i co i nie ma. Nikt nie dzwonił, dopiero jak ja zadzwoniłam okazało się że się nie wyrabiają i będą w poniedziałek po południu :evil:

 

Zastanawiam się, jak te materiały zamawiać, bo jak dużo wcześniej to mogą "zniknąć".

 

Kierownik budowy był i odbył rozmowę z ekipą i moim małżonkiem :D

 

Czy ja to wszystko wytrzymam, ciągle w napięciu, ciągle telefony "budowlane" (najczęściej w pracy, gdzie nie zawsze mogę dyskutować o "kręceniu drutów" :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było... ale buduję, buduję!

Budowanie to mały pryszcz przy tym, co mnie czeka. Wczoraj miałam próbę tego, co może się stać, jak płaszcz kominka się zapowietrzy i nie poda wody na kaloryfery. W parę minut temperatura skoczyła do 95 stopni i zaczęło przeraźliwie pikać. Rury grały jak cała orkiestra. Panowie błyskawicznie wyrzucali płonące polana na posadzkę (na szczęście jeszcze betonową) i biegali jak kot z pęcherzem z kotłowni do holu i z holu do kotłowni. Podobno tak się może zapowietrzyć tylko przy pierwszym napełnianiu płaszcza, a potem to już nie, ale ja tam nie wierzę. W każdym razie pan mnie poinstruował, że w razie przegrzania to mam tak usunąć wsad jak oni. Fajnie, co?

Przeraża mnie moja kotłownia - wygląda trochę jak dzieło Pata i Mata - plątanina rur. I ta cała automatyka, zbiorniki, naczynia wzbiorcze, pompki, przeróżne zegary, zawory i przyciski (na dodatek skrzynka elektryczna też przypomina miejską rozdzielnię, tyle tam bezpieczników).

 

Jutro drugie podejście w uruchamianiu ogrzewania (zdecydowali, że trzeba założyć odpowietrzacz). Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie!

Bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum :D

kupiłysmy z córką działkę i gotowy domek drewniany, ale fundamenty i komin robimy same, tzn.mamy zrobić...Trochę się denerwujemy, bo trzeba ogrodzić, wywiercić studnię....

Domek 5x10 ile trzeba zapłacić za fundamenty i komin???

Pozdrawiam serdecznie wszystkie dzielne kobiety :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho u kobiet. U mnie prace trwają, cały czas robione są ławy. Nie wiedziałam, że to tak długo może trwać. Jednak nie pospieszam budowlańców bo jeszcze nie mamy kredytu i tak trzeba by było czekać.

 

Emocje trochę opadły bo bardzo bałam się tego początku, ale widzę, że jakoś chyba damy radę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia potrzebnego gdy wzielo sie kredyt na budowe. W umowie mam, ze musimy dostarczyc polise ubezpieczenia nieruchomosci od ognia itd. Moze wiecie jak to jest, skoro wybudowane są dopiero ławy fundamentowe? Jak z ubezpieczaniem tego? Czy liczy sie to jakos procentowo? Czy może od całości kredytu :-? ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia potrzebnego gdy wzielo sie kredyt na budowe. W umowie mam, ze musimy dostarczyc polise ubezpieczenia nieruchomosci od ognia itd. Moze wiecie jak to jest, skoro wybudowane są dopiero ławy fundamentowe? Jak z ubezpieczaniem tego? Czy liczy sie to jakos procentowo? Czy może od całości kredytu :-? ?

u nas jest tak że jak bedizemy brac II transze to musimy miec ubezpieczone to co było w I...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...