Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Cześć, kobietki

 

Z braku laku możecie poczytać, co u mnie.

 

Okna. Obecnie mamy stan surowy prawie zamknięty. Piszę "prawie", bo dzisiaj ekipa od okien musi wydłubać kilka okien, bo źle zamontowane :evil: Kilka dni temu MM z szefem naszej ekipy budowlanej (tej od SSO) łapał okno w naszej sypialni, bo zostało zamontowane tylko na pianę!!!!! Partacze tłumaczyli, że dyble mieli założyć później. Tylko że przez całą noc okno tkwiło w otworze trzymane tylko pianką i czekało na byle podmuch zefirku, żeby wylecieć.

 

Tarasy. Wczoraj ku mojej rozpaczy zobaczyłam, że mały tarasik wejściowy został zalany betonem. A tam miała być kostka, a nie płytki! Chciałam, żeby wszystkie tarasy (duży taras i - umownie - małe tarasy przy wejściach do domu) były z tego samego materiału, żeby była jakaś harmonia, a tu masz! Wszystko przez to, że MM mnie nie słucha. Mogę mu trąbić, a on potem się tłumaczy: zamyśliłem się... Filozof jeden. A mówiłam o kostce przy wejściu.

 

Komin. Pisałam już o chęci zachowania przeze mnie pewnej harmoni w wyglądzie domu: jednolite tarasy; komin, cokół i ogrodzenie z tego samego materiału. Ale tak nie będzie, bo MM wymyślił, że komin zrobimy z klinkieru, który... został sąsiadowi po budowie. Tylko że sąsiadowi ów klinkier pasuje, a nam... no cóż. Będzie wyglądać, jakbyśmy chcieli dopasować kolor komina do dachu i nam nie wyszło.

 

Na razie tyle z placu boju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pochwalę się trochę .... ZACZELISMY !! wczoraj !! :D

 

Miało być tylko ściąganie humusu i wyznaczanie osi budynku, a tu nasz KieRob powiedzial ze fajnie by bylo zeby juz stal byla to by chłopaki poskrecali pod ławy, zeby pogody nie marnowac. jak powiedzial, tak zrobili. tyle ze o tym pomysle ze stala poinformowal nas o 22 w czwartek, zeby stal byla na 8 na sobote. a tu jeszcze ostatnie papierki od kredytu tzreba bylo zalatwic.

na szczecie udało się ze wszystkim :D juro pod ławy zaczynaja kopac, pojutrze leją ...

 

podpowiedzcie jak suwaczek zamontować, żeby sie na dole posta ujawnial :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie jak suwaczek zamontować, żeby sie na dole posta ujawnial :lol:

 

Suwaczki znajdziesz na http://www.suwaczek.pl

- tam masz wszystko opisane co dalej i jak wstawić :D

 

 

A wieści z naszego pola walki to - jutro przyjeżdża strop :) więc w zasadzie parter już stoi :)

Powoli zaczynamy rozglądać się za oknami i blachodachówką :)

Może jakieś podpowiedzi ?? :p

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie jak suwaczek zamontować, żeby sie na dole posta ujawnial :lol:

 

Suwaczki znajdziesz na http://www.suwaczek.pl

- tam masz wszystko opisane co dalej i jak wstawić :D

 

 

A wieści z naszego pola walki to - jutro przyjeżdża strop :) więc w zasadzie parter już stoi :)

Powoli zaczynamy rozglądać się za oknami i blachodachówką :)

Może jakieś podpowiedzi ?? :p

 

Pozdrawiam :wink:

 

Blachodachówke mam Ruuki pural mat grafitowa. Okna białe plastiki, Foris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i tutaj

 

Pozdrawiam wszytskie Baaby Budownicze.

Ja tez byłam taka Babą bo teraz juz mieszkam od 3 m-cy "na swoim" i chętnie podziele sie swoimi doswiadczeniami z budowy, Jedno wiem na pewno ja "musiałam" budowac ten dom sama bo z mężem na codzień chyba byśmy się nawzajem przy tych budowlańcach to gwoździami obrzucali hahaha, a tak mąz widzial kolejne etapy budowy ze zdjęc (bardzo szczegółowych zdjęć) i na bieżąco korygowal jakies niedoróbki lub błędy ktorych ja nie zauważyłam.

 

Czyli jest to mozliwe :) My również chcemy tak budować z konieczności ekonomicznej (oficjalnie) i emocjonalnej ;)

Narazie wciąż załatwiam biurokracje :( ale juz blizej niż dalej. Przynajmniej mialam czas przygotować się teoretycznie - taką mam nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Mąz zrobił dzieciom plac zabaw :D

 

http://images38.fotosik.pl/113/4f672234cd0f9887m.jpg' alt='4f672234cd0f9887m.jpg'>

 

 

Rewelacja !! To dzieciaki mają uciechę !! :D

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dziewczyny ile kosztuje teraz ocieplenie domu styropianem ?

Chodzi mi jakie są stawki za robociznę ?

A i czy macie kogoś do polecenia takiej roboty w okolicach Grodziska Mazowieckiego ?

 

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie dziewczyny zajmujące się budowaniem domku:).Wygląda na to,że powinnam się tutaj zapisać i poszukać zrozumienia.Zaczynamy generalny remont domu ale mojego męża ten temat zupełnie nie interesuje.czasami czuję się trochę przytłoczona tymi wszystkimi problemami budowlanymi.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...