Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Witam wszystkie budujące koleżanki.

Już dawno się nie odzywałam ponieważ zajmowały mnie papierkowe boje i starania o kredyt (ale podczytywałam Was regularnie :D ). W zeszłym tygodniu podpisaliśmy cyrograf na 30 lat :o i ruszyliśmy. W czwartek zdejmowali humus, a wczoraj geodeta wytyczył budynek i wykopane zostały fundamenty. Od poniedziału zbrojenie ław i juz dalej wszystko poleci :lol: Muszę powiedzieć, że strasznie się denerwowałam przed sobotą. Co innego myśleć o budowie, załatwiać wszystko a co innego rozpocząć i wydać pierwsze poważne pieniądze :)

Planujemy w tym roku postawić domek i przykryć dachem a wykończyć w przyszłym roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziewczyny, kobiety poradzicie mi?

z chłopami to się cięzko dogadać.

chodzi mi o koszt wybudowania domu.

interesuje mnie kilka rzeczy.

1. jaki jest stosunek kosztu stanu surowego zamkniętego do całości do wprowadzenia? mniej więcej oczywiście przy załżożeniu standardu normalnego.

2. czy podawany koszt 2 tys za m2 ( stan do wprowadzenia się ) dotyczy powierzchni uzytkowej czy powierzchni netto? ( bo spotkałam sie z różnymi wersjami ).

3. przy załozeniu podobnej powierzchni użytkowej tańsza jest parterówka czy z poddaszem użytkowym ( na poddaszu mam w sumie większą powierzchnię, tyle, że pod skosami )

4. garaż lepiej budować razem z domem pod jednym dachem czy oddzielnie?

5. czy jest sens startować z myśleniem o budowie mając jedynie mieszkanie za 260tys.? ( na działkę dostalibyśmy od rodzicó i teściów)

 

ufff..

thank you from the mountainn za helpa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz gdybym miała w rezerwie 260 tys za mieszkanie to bym sie nie zastanawiala ani chwili... :roll:

co do pozostalych pytan to przyjmuje sie 2 ty za m2 uzytkowej

ale przy skromnych funduszach braku marmurow itp itd to znam ludiz kotryz wybudowlai za 1500/m2 ale duzo jeszcze maja do zrobienia...

parter czy poddaszze kwestia gustow i warunkow lokalnych

 

ja z oszczednosci mam garaz wolnostojacy bo blaszany

surowy z dachem to ok 1/3 kosztow ( chco ja bym wolaa by potem wykonczeniowka nie wynosila ten koszt x2) :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a nas nasza ekipa olewa :evil:

Miala zaczac w czwartek i jeszcze nie zaczela! :evil:

Jutro sobie z Panem porozmawiam, jesli to nie pomoze, to bede musiala szukac nowej ekipy :evil: No zesz k...a! :evil:

 

Mam podobny problem :( Nasza ekpia zaczela u nas juz jakis czas temu, jednak po zalaniu podłogi w garażu (hmmm 2 tygodnie juz minęłu od tego czasu...) poszla dokańczac inna budowe. I mieli wrocic dzisiaj. Mieli, bo nie wrocili :evil: Muszą skonczyc tam i wtedy dopiero u nas :-? Kurcze zła jestem jak diabli, bo coraz mniej realne wydaje mi sie zebysmy zamieszkali wkrótce po Nowym Roku :-?

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a nas nasza ekipa olewa :evil:

Miala zaczac w czwartek i jeszcze nie zaczela! :evil:

Jutro sobie z Panem porozmawiam, jesli to nie pomoze, to bede musiala szukac nowej ekipy :evil: No zesz k...a! :evil:

 

Mam podobny problem :( Nasza ekpia zaczela u nas juz jakis czas temu, jednak po zalaniu podłogi w garażu (hmmm 2 tygodnie juz minęłu od tego czasu...) poszla dokańczac inna budowe. I mieli wrocic dzisiaj. Mieli, bo nie wrocili :evil: Muszą skonczyc tam i wtedy dopiero u nas :-? Kurcze zła jestem jak diabli, bo coraz mniej realne wydaje mi sie zebysmy zamieszkali wkrótce po Nowym Roku :-?

 

Beata

 

Dziewczyny niestety tak jest i trzeba się z tym pogodzić :-? :wink: Nasi murarze zaczęli budowę 2 tygodnie później niż mieli, teraz nie było ich przez tydzień. Na początku nas to wkurzało, ale kierbud powiedział, że to normalne i większości budowach tak jest :roll: Więc nie pozostaje nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

 

Agutek - nie wiem czy jest sens szukać teraz innej ekipy :roll: Możesz się rozczarować...

 

Pozdrawiam i życzę Wam (i sobie :wink: ) tonę cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi panowie też mieli kilka dni przerwy, bo musieli skończyć inną chałupkę - przez te upały niektóre prace po prostu się przedłużają. Ale mi się nie spieszy - do końca września ma stanąć stan surowy otwarty z dachem :D

 

Gorzej, jeśli ekipa coś kręci, mąci, miga się od pracy - wtedy mozna mieć powody do zmartwień i wkurzenia się.

 

Nigdy nie ma tak dobrze, ze wszystko od A do Z będzie chodziło jak w szwajcarskim zegarku :wink:

 

Ale cierpliwość się na pewno przydaje!

 

Pozdrawiam wszystkie budujące!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest to normalne, ale ponoc tak rzeczywiscie jest.

Nie rozumiem tego, ze w dobie telefonow komorkowych, nie potrafia zadzwonic i powiedziec, ze bedzie opoznienie.

 

Dogadalam sie dzisiaj z facetem, ktory zarzadza ekipa i zaczynaja dzisiaj.

 

Ale rzeczywiscie potrzeba mi cierpliwosci! 8) A jeszcze bardziej chyba mojemu mezowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis sypię piasek do fundamentow - niestety zepsuła sie moja znajoma koparka i musiałam wypożyczyć inną, wożą mi ziemię do zasypywania i fadroma to rozwozi. udało mi sie dzis pogadać z gościem, który wywozi ziemię spod miejsca budowy- ziemia czarna, nie czarnoziem ale w porownaniu z moim żółtym piaseczkiem, na którym rośnie tylko sosna to i tak cymesik- 30zł za wywrotkę, trochę mi przywiozą to na jesień posadzę wreszcie na stałe miejsce tuje. :D , jutro musze namówic męża na pomoc przy porządkowaniu placu- moze sie ruszy do boju.Pozdrówka dla budujacych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja ekipa jest codziennie i nie ciągnie drugiej budowy. Nie wiem jak będzie dalej, ale żeby tylko nie gorzej

Od dzisiaj mam wodę bieżącą na budowie :D . Będzie można samochód umyć bo wygląda strasznie.

 

 

Ja też założyłam sobie, że w tym roku będzie stan surowy z deskami i papą (ewentualnie dachówką). Jest to więc plan do wykonania i dlatego nie denerwuję się jak coś wolno idzie (narazie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, kobiety poradzicie mi?

z chłopami to się cięzko dogadać.

chodzi mi o koszt wybudowania domu.

interesuje mnie kilka rzeczy.

1. jaki jest stosunek kosztu stanu surowego zamkniętego do całości do wprowadzenia? mniej więcej oczywiście przy załżożeniu standardu normalnego.

2. czy podawany koszt 2 tys za m2 ( stan do wprowadzenia się ) dotyczy powierzchni uzytkowej czy powierzchni netto? ( bo spotkałam sie z różnymi wersjami ).

3. przy załozeniu podobnej powierzchni użytkowej tańsza jest parterówka czy z poddaszem użytkowym ( na poddaszu mam w sumie większą powierzchnię, tyle, że pod skosami )

4. garaż lepiej budować razem z domem pod jednym dachem czy oddzielnie?

5. czy jest sens startować z myśleniem o budowie mając jedynie mieszkanie za 260tys.? ( na działkę dostalibyśmy od rodzicó i teściów)

 

ufff..

thank you from the mountainn za helpa :D

 

Według mnie:

1. 25-30%

2.powierzchni użytkowej

3.z poddaszem użytkowym

4.taniej pod jednym dachem i z zakupami z garażu od razu do domu

5.bierzesz kredyt na budowę domu (jak masz zdolność kredytową), po przeprowadzce sprzedajesz mieszkanie i spłacasz kredyt i jest fajnie (zostajesz z niedużym kredytem). Mozesz też w czasie budowy mieszkać z rodzicami ale to chyba gorsze wyjście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bemanet.w.interia.pl/hello2.gif

 

No moi panowie już są w komplecie i jak to mówią "skupiają sie na naszej budowie" :D No i powiem Wam, że skutecznie sie skupiają, bo wczorajsza sesja zdjęciowa posiada zdjęcie "panienka z okienka" :wink: :oops: (czyli ja w oknie kuchennym :D ).

Oj fajnie tak patrzeć jak się mury pną do góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,

co wrzucałyście do fundamentów? Słyszałam o 1-groszówkach, zdjęciach, jakimś listem dla potomnych - co jeszcze? W czwartek mam zalewanie ław i chciałabym się przygotować :D

 

Ja zrezygnowałam z listów dla potomnych, zdjęć itp na rzecz cegły, którą dostaliśmy od przyjaciółki jako prezent ślubny :D

Miała być wmurowana w scianę, ale okazało się, że budujemy z innego rodzaju pustaka. Więc spoczęła w fundamencie, tuż przy drzwiach wejściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...