Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Witajcie Kobiety Budujące!

Mam nadzieję niedługo dołączyć do Waszego klubu - na razie jesteśmy na etapie poszukiwania działki - tzn. ja szukam, mąż jest oddalony o 300 km więc jakoś tak dziwnym trafem spadło to na mnie :-? ale kto sobie poradzi jak nie kobieta :wink:

Trzymam kciuki za Was i za siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kobiety dadzą sobie radę z budową, z kredytem i marudzącym mężem :D :wink: :lol: ale czasami mają doła tak jak ja dzisiaj.

 

4 godziny jeździłam, żeby kupić jakieś pianki, kołki i różne takie. Pojechałam do Castoramy i myślałam, że kupię tam wszystko ale nie ma tak dobrze. Musiałam jeszcze jechać za jakąś rurą do kanalizacji.

I tak wkładam tą rurę przeznaczoną wiadomo do czego i myślę sobie jak to ja wspaniale w tym roku spędzam urlop. Moje koleżanki pewnie gdzieś w ciepłych krajach, siostra w USA a ja z tymi fajnymi zakupami i z dzieckiem brnęłam przez super drogę na moją działeczkę. Samochodem do końca nie mogę dojechać bo nie wiem czy się gdzies nie wkopię.

Może to ta wspaniała pogoda tak na mnie wpływa :cry: :evil: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takiej budowie widzę, ze my wcale nie taka "słaba płeć"... "Płeć piękna" - to tak! :wink:

 

My zdecydowalismy się na budowę, wiedząc, że to ja będę "inspektorem nadzoru", bo mąż jeszcze przez rok urlopowo-weekendowy. Jednak widzę, ze to nie jest takie "hop siup" jak mi się wydawało.

Na szczęście mam wsparcie ze strony taty, ale to jednak nie to samo, co wsparcie męża, pomoc przy wyborze i w ogóle. Tata może mi doradzić, pomóc, pogadać z nim mogę o budowie zawsze, ale to do mnie i do męża należy decyzja. A tu trudno uzganiać mailowo-telefonicznie, jakie okno, jakie drzwi, jaka szerokość, jaka wysokość. Teraz jest ze mną, 2 tygodnie jego urlopu spędzamy na uzgadnianiu wszystkich mozliwości, jakie mogą wyniknąć pod jego nieobecność.

Oczywiście kilka razy musiałam go ustawić do pionu, bo marudził niemiłosiernie :D

 

No ale cieszę się budową przeogromnie. Na szczęście w fazie wykańczania mąż już będzie i przypilnuje wszystkiego, część prac zrobi samodzielnie, część ze swoim ojcem.

 

Babeczki, głowa do góry! :wink:

"Twardym trzeba być, nie miętkim!" 8) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kobietki budujące, ja dziś bawiłam sie w malowanie słupków ogrodzeniowych-pod siatkę- polecam farbę chlorokauczukową- dobrze schodzi ze skory- lekkie zdrapanie i po problemie. Pomalowałam nieduzo bo 20 reszta 45 w czwartek- może połowę swoją namówię na tę zabawę. W sobotę majster spawacz przyspawa część stalowych przęseł, a w poniedziałek montaz siatki. bede mieć 3/4 ogrodzenia-300mb!! , przód za rok.

Moj płotek :D http://images4.fotosik.pl/83/f5041c62dd8fdb15m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kobietki budujące, ja dziś bawiłam sie w malowanie słupków ogrodzeniowych-pod siatkę- polecam farbę chlorokauczukową- dobrze schodzi ze skory- lekkie zdrapanie i po problemie. Pomalowałam nieduzo bo 20 reszta 45 w czwartek- może połowę swoją namówię na tę zabawę. W sobotę majster spawacz przyspawa część stalowych przęseł, a w poniedziałek montaz siatki. bede mieć 3/4 ogrodzenia-300mb!! , przód za rok.

Moj płotek :D http://images4.fotosik.pl/83/f5041c62dd8fdb15m.jpg

 

Gratuluję postępów w ogrodzeniu.

A co masz między słupkami, bo to chyba nie był wylewany beton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie- są to 30x8x100cm takie betonowe grube obrzeża,za 11,4zł, zakupiłam ok. 170, do nich przymurowałam słupki zakopane na 60 cm, starczylo to na boki, z tyłu wykorzystałam w podobny sposob bloczki betonowe- zostaly po fundamentach. sposob przymurowania słupków -to z powodu dlugosci przęseł-191cm- nie dało rady inaczej tego rozwiazać jak w ten sposób. Przęsła stalowe będą po bokach ale tylko na dł.50 metrów po obu stronach , reszta i tył to własnie siatka. Przód tez te stalowe przęsła ale na jakiejś fajnej podmurówce- mieszanka klinkieru i kostki granitowej. pomysł mam tylko realizacja za rok. :p

Ten bok na zdjęciu ze słupkami ma 82metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobiety!

tak bardzo chciałabym się pochwalić fotkami, bo juz widać fundament. Wpradwzie nie cały, ale jednak. A tymczasem nie umiem wklejać zdjęć :oops:

 

Zdjęcia musza być gdzieś w necie. Załóż sobie album np.

http://www.photosite.com/

Jak już będziesz go miała to naciskasz na zdjęcie myszką, otwierasz właściwości, kopiujesz adres zdjęcia i wtedy to już proste naciskasz u góry img wklejasz adres i jeszcze raz img. I gotowe. Jeżeli zbyt pokretnie wytłumaczyłam to poszukaj dokładniejszych opisów na forum. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobiety!

tak bardzo chciałabym się pochwalić fotkami, bo juz widać fundament. Wpradwzie nie cały, ale jednak. A tymczasem nie umiem wklejać zdjęć :oops:

a może załozysz swoja galerie w dziale,,galeria zdjęć forumowiczów"? :lol: ja własnie założyłąm (zaciszeII miraśki...)dzięki instrukcji krok po kroku na forum ale za pomoce programu na http://www.imageshack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELOU!

Dziś zamówilismy gruchę, zalewamy strop w poniedziałek! :D

http://www.megagify.pl/gify/gadu/gadu6.gif

Na dzień dzisiejszy murarze robią zbrojenie, a zamiast schodów chwilowo jeszcze mam zjeżdżalnię :)

Dodatkowo humor nam dziś poprawił fakt, że wreszcie robią nawierzchnię asfaltową na drodze dojazdowej! Pięć lat trwało przekonywanie władz miasta, że utwardzenie drogi jest niezbędne.

Dziś ten piękny dzień nastąpił! Skończą sie kałuże, błoto, zaspy śniegu i dziurska. ROBIĄ NAM NORMALNĄ DROGĘ!!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula7771 czytajac twoj opis jakbym widziala swoja historie :wink: Z tym, ze u tescio mieszkamu juz 2,5 roku (i jeszcze max pol roku pomieszkamy :wink: ) bo sam zakup dzialki i uzyskanie pozwolenia na budowe zajl na 1,5 roku :wink: Wczesniej szukalismy mieszkania lub domu, ale za malo kasy bylo albo ciagle cos nie tak. Az znalezlimy dzialke idealna :D

Na budowe zgodzilam sie pod warunkiem, ze nic nie bede robic. Jak sie skonczylo - wszystko (oprocz przylaczy) od WZiZt przez PnB i teraz przez cala budowe zalatwiam ja - przy mocnych komplikacjach ze strony tescia, ktory chyba chce wybudowac ten dom dla siebie za nasz kredyt :wink: Maz tez praktycznie do siepnia byl caly czas gdzies w Polsce lub za granica wiec budowe obserwowal w moim dzinnkiu na forum :D

Musialam wciac to na siebie - a teraz nawet sie ciesze :D Nawet wtedy, gdy tak jak wczoraj ktos cos kompletnie schrzani i jak stoja ja , maz i tesc + paratcz wykonawca i jedyna osoba, ktora go opr... jestem ja :D Bo faceci stoja cicho z boku i nie wdaja sie w polemike :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś pomalowałam słupki -wszystkie, jutro montaz siatki, zrobiłam ognisko z choinek wielkie na 3 metry-dobrze ,że straż nie przyjechała, I udało mi sie wybrnąć z mandatu 370zł i 4 punktow karnych-za jazde bez pasów, brak dowodu rejestracyjnego i przekroczenie szybkości w mieście 74km/godz. UFF :oops: :lol: :oops:

A teraz jestem w pracy do 22.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też mam dzisiaj dobry humor. Pan zwozi piasek do zasypania fundamentów, córka cieszy się, że jest duża piaskownica (za 3000 :evil: ). Fundamenty mam pieknie zaizolowane i ocieplone, muszę jakieś zdjęcie zrobić :D .

 

Zazdroszcze ci premiumpremium tej drogi. Ja dzisiaj pojechałam na działkę w czasie ulewy i miałam trochę problemu z wyjechaniem. Panowie ruszyli na pomoc, ale ja na szczęście ruszyłam sama :lol:

 

Bałam się, że w czasie tej budowy będę musiała opierniczać wykonawców i nie wiedziałam jak sobie z tym dam radę. Jak się cieszę, że mam tak porządną, dokładną ekipę. Kogo bym nie prosiła o ocenę ich pracy to wszyscy ich chwalą. Oby tak dalej i jak najwięcej takich wykonawców.

 

Jedno co mnie wkurza to jak pada, robota wtedy opóźnia się, a piasek jest cięższy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż nadrabia zaległości :D Dziś nawet wiązał z murarzami druty na zbrojenie (może ma wyrzuty sumienia za jego nieobecność do tej pory i "unikanie" nietórych prac) :wink:

 

Dziś naszą budowę odwiedzili znajomi. Bardzo im się podobało. Teraz rewanż z naszej strony - bowiem oni też budują i wybierzemy się popatrzeć na ich parterówkę http://gify.mjw.pl/gify/slonca/00000005.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłam Wasze/nasze :lol: forum i dopisuję się obydwoma rekami!!!

Kupilismy działke, ok.25.08 dostaniemy pozwolenie i ruszamy-postanowilismy wziąść kredyt i iść na całość.

Mój małżonek pojawia się w domu na wekendy-prowadzi firme 150km od domu i już od początku wiadomo było kto pokieruje tą budową :wink:

Już z dalekiej zagranicy teść wydzwania i burzy sie kto dopilnuje budowy skoro jego nie ma (a jest kierowcą a nie budowlańcem),ale jestem juz po słowie z kierownikiem mojej budowy, więc w kwestii merytorycznej też sobie poradzę-i licze tu bardzo na dobre dusze z forum.

Bedę budować Faworyta z MG Projekt.

Pozdrawiam

MonikaKa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie założyłąm (zaciszeII miraśki...)dzięki instrukcji krok po kroku na forum ale za pomoce programu na http://www.imageshack.us

 

Witaj,

miło mi i Ciebie tu spotkac :lol: , zaraz idę ogladać Twoją budowę :o .

Monikaka

witaj,witaj-wiezs az sie dziwie ,że mg projekt tak późno wszedł ze swoja stronką na internet-od razu zauwazyłam jak pojawiły sie domki od nich-wczesniej to tylko nasze zacisze było( ja miałam wgląd do projektu najpirw z płyki w gazecie) :lol: miłego budowania życze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłam Wasze/nasze :lol: forum i dopisuję się obydwoma rekami!!!

Kupilismy działke, ok.25.08 dostaniemy pozwolenie i ruszamy-postanowilismy wziąść kredyt i iść na całość.

Mój małżonek pojawia się w domu na wekendy-prowadzi firme 150km od domu i już od początku wiadomo było kto pokieruje tą budową :wink:

Już z dalekiej zagranicy teść wydzwania i burzy sie kto dopilnuje budowy skoro jego nie ma (a jest kierowcą a nie budowlańcem),ale jestem juz po słowie z kierownikiem mojej budowy, więc w kwestii merytorycznej też sobie poradzę-i licze tu bardzo na dobre dusze z forum.

Bedę budować Faworyta z MG Projekt.

Pozdrawiam

MonikaKa

 

Witaj! Bardzo fajny projekt. Poradzisz sobie,tak jak my wszystkie :D . Budowlańcy tylko muszą się przyzwyczaic do inwestorki kobiety, bo z tym czasem róznie bywa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...