Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

beti555 a co sie stalo?

Nasza tez nas wkurza, ale poki co bedziemy z nia budowac. Niestety nie jest to latwe.

 

W skrócie to tak. Nie mamy z ekipa umowy. Umawialismy sie, ze na koniec sierpnia dom bedzie stał wybudowany po dach. Potem przesuneli to na 15-20 sierpnia. A co mamy? Jeszcze nie skonczone fundamenty :evil: Mamy dobrego kierownika budowy (zaplacilismy mu 3000 za cała budowe). Przyjezdza na budowe codziennie, czasem nawet kilka razy :wink: Pilnuje budowlancow i im to sie po prostu nie podoba :wink: Kierbud jest czlowiekiem, ktory ma zwyczaj hmmm bardzo glosnego mówienia, ja juz sie przyzwyczaiłam, nawet do tego, ze klnie potwornie :wink:

Wczoraj przyjechalam o 9.00 na budowe, a tu strajk! Oni nie budują :-? Obrazili sie na kierbuda, bo nawrzeszczall na nich, ze źle robią strop... Siedzieli w aucie i szef ekipy kłocil sie z kier budem... Normalnie farsa :o

 

Skoncze pozniej, bo musze leciec do banku (po nastepna transze :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co tam u was kobitki, bo tu taka cisza?

 

A u mnie akurat nic :)

Przerwę mamy do 24 sierpnia, podlewamy strop w nadziei, że piętro i dach wyrosną same :D

Zbieram się od kilku dni do podsumowania swoich wydatków fundamenty+parter+strop. Moze uda mi się wreszcie "zebrać" :p

 

W skrócie to tak. Nie mamy z ekipa umowy. Umawialismy sie, ze na koniec sierpnia dom bedzie stał wybudowany po dach.

 

Ja spisałam umowę z głównodowodzącym murarzem, na koniec sierpnia miał być stan surowy z więźbą - ogólnie przygotowany do położenia blachodachówki. A tu 24 sierpnia, jak widać, zaczną murować piętro. Nie wiem na co zrzucić winę - na pogodę czy na ekipę ;) Mój kierbud i inspektor nadzoru "w jednym" był kilka razy, popatrzył, pogadał, ale bardzo mu się murowanie podobało. No i dobrze :D

 

 

Ja z kolei obmyślam powoli wygląd domu, jakie meble, kafelki, lampy itp. Największym zainteresowaniem cieszy się moja kuchnia, której koncepcję zmieniałam już ze 20 razy :) Ale powoli nabiera ostatecznego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie na przykladzie beti nauczke - tzrba spisywac umowy!!! Z kazdym na budowie!!!

 

na koncu mojego dzinnika mozna poczytac o moich obecnych DUZYCH problemach z instalatorem - gdyby nie umowa bylibysmy w plecy o pare tysiecy. A tak moze wyjdziemy na 0, moze nawet bedzie musial cos nam doplacac, ale to juz niestety w sadzie :roll: Kto zainteresowany niech poczyta- o mi sie nie hce 2 x tego samego opisywac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umowę z ekipa, ale nie jest ustalone, kiedy skończą. Jestem na budowie codziennie i widzę, że sie nie obijają. Jeżeli jest jakis przestój to wina pogody albo jakiegoś dostawcy. Dzisiaj rosną mury (z silki). Ładna jest ta silka :lol: . Nie ma spoin pionowych i fajnie to wygląda, chociaz narazie pierwsza warstwa :D .

Jestem tak z nich zadowolona, że dzisiaj dostali pełne "wyposażenie" do oblania tych fundamentów. Małżonek tez się dzisiaj cieszył jak zobaczył, że w koncu ściany rosną. Ja myślę, że jeżeli widzicie, że robią dobrze to nie ma co pospieszać bo czasem to może wyjść nie tak jak chcemy.

I jeszcze jedna refleksja, bywa, że majster coś wymyśla trochę inaczej niż opisane np. na "forum". Trzeba wtedy to przedyskutować, pogadać z kierownikiem i może się okazać, że miał rację i będzie lepiej a nie od razu na nich sie wkurzać. Jak tak chwale moją ekipę to ich ujawnię. Na zdjęciu początek zasypywania fundamentów.

http://preview.ezedler.photosite.com/~photos/tn/3531213_348.ts1155903762507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie to tak. Nie mamy z ekipa umowy. Umawialismy sie, ze na koniec sierpnia dom bedzie stał wybudowany po dach. Potem przesuneli to na 15-20 sierpnia. A co mamy? Jeszcze nie skonczone fundamenty :evil: Mamy dobrego kierownika budowy (zaplacilismy mu 3000 za cała budowe). Przyjezdza na budowe codziennie, czasem nawet kilka razy :wink: Pilnuje budowlancow i im to sie po prostu nie podoba :wink: Kierbud jest czlowiekiem, ktory ma zwyczaj hmmm bardzo glosnego mówienia, ja juz sie przyzwyczaiłam, nawet do tego, ze klnie potwornie :wink:

Wczoraj przyjechalam o 9.00 na budowe, a tu strajk! Oni nie budują :-? Obrazili sie na kierbuda, bo nawrzeszczall na nich, ze źle robią strop... Siedzieli w aucie i szef ekipy kłocil sie z kier budem... Normalnie farsa :o

 

Skoncze pozniej, bo musze leciec do banku (po nastepna transze :wink: )

 

Ekipa była obrazona, ja zła na cała ta sytuacje i wogóle tragedia. Wyszlo na to, ze szef ekipy "nie pamięta", ze 1,5 tygodnia temu mowil o zakonczeniu 15-20.08... Wypieral sie tego strasznie :evil: Ja chcialam uzyskac konkretny termin zakonczenia, on kręcił :x W koncu z kalendarzem w reku wymogłam datę: 31.10!!!! Kompletna załamka, mówie Wam (zalezalo mi na szybkiej wprowadzce, po Nowym Roku) Stanelo na tym, ze Oni zaleja u nas strop nad piwnica, zrobią stan Zero i ida na inna budowę, a po kilku tygodniach wracaja aby budowac dalej... Ale jesli mamy taka perspektywe, to nie jest ona optymistyczna :cry:

W sobote jestesmy umowieni z facetem, ktory miałby nam załatwic drewno na więźbe i moze byłby zainteresowany nasza budową. Czyli jutro sie okaze :-?

 

Jaki zrobilismy błąd? Nie spisalismy umowy :evil: Czyli znowu ta umowa :-?

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, jak ja nie lubię czekać... Jeszcze tydzień, aż przyjdą murarze :-? Niecierpliwa strasznie jestem :wink:

 

Mam kierownika budowy:) ale tak się zastanawiam jak rozegrać sprawy umowy i zapłaty. Jak to było u Was? Płaciłyście całość na dzień dobry, po wszystkim, a może w ratach? Spisywałyście umowę? Nie wiem jak zrobić, żeby było dobrze

 

My zapłacilismy dotychczas 1500zł - za pół roku załatwiania papierkologii, wszelkich zgód, pozwoleń, warunków zabudowy, aż do otrzymania dziennika budowy. Teraz kierbud był u nas 2 razy na inspekcji, wszystko mu się podobało, kasy nie woła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kierownika budowy:) ale tak się zastanawiam jak rozegrać sprawy umowy i zapłaty. Jak to było u Was? Płaciłyście całość na dzień dobry, po wszystkim, a może w ratach? Spisywałyście umowę? Nie wiem jak zrobić, żeby było dobrze :-?

 

My zapłacilismy 3000, nie mamy umowy, ale ten facet nas nie oszuka :D :D :D tego jestem pewna.Jest na budowie kilka razy dziennie, wszystkiego pilnuje. Z Niego jestem b.zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kiera to 1000 na dzień dobry i drugi 1000 po wszystkim. To chyba dobry układ.

Co do dachu będziemy deskować, bo 1. wszyscy dekarze mówią deskować, 2. Nasza więźba jest tylko krokwiowa (żadnych jętek i inych takich) i jakoś mi się nie chce wierzyć, że to się będzie kupy trzymało, 3. dekarz będzie dopiero w grudniu.

Tylko nie wiem czy połozymy papę czy zwykłą folię, a jak wejdzie dekarz to folię się zdejmie i damy membranę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kierownika budowy:) ale tak się zastanawiam jak rozegrać sprawy umowy i zapłaty. Jak to było u Was? Płaciłyście całość na dzień dobry, po wszystkim, a może w ratach? Spisywałyście umowę? Nie wiem jak zrobić, żeby było dobrze :-?

spisałam umowę, na dizeń dobry 500 zł potem wyszło po ok 250 zł za: fundament, strop, wieźbę i końcowy wpis [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mury rosną, codziennie nowe "przygody" budowlane. Dzisiaj np. 6 panu koparkowych stwierdziło, że nie przyjadą bo zarobienie 400 zł to za mało, żeby jechać. Potrzebna była kopara do zasypania jeszcze części fundamentów na 4 godziny. Chciałam wziąć kilku panów spod sklepu, ale machać łopatą to im się nie chce. Kurcze w tyłkach im się przewraca :lol:

Jakoś udało mi się jakiegoś namówić na pracę, ale straciłam na to pół dnia :x

http://preview.ezedler.photosite.com/~photos/tn/3623924_348.ts1156193639716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...