Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja tez jak na razie nie chce deszczu :)

 

A budowe ubezpieczyłam na kwote wartości nieruchomosci po ukonczeniu inwestycji. Jakis czas temu rzeczoznawca wyceniła to na 320 000. I jakie są róznice w składkach :o PZU 520zł, Hestia prawie 500, Warta 430zł, Allianz 160zł (mamy tu znizke, bo jest ubezpieczenie auta i było mieszkania). Wzielismy Allianz, bo 500zł na ubezpieczenie murów jakos nam szkoda :-?

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce mi pęka jak patrzę na Wasze zdjęcia i walkę z żywiołem...

Deszcz nie jest naszym sprzymierzeńcem!

 

Dlatego lepiej niech świeci piękne słoneczko dla nas wszystkich :lol:

 

Polewanie stropu konewką to sama frajda... szczególnie przez schodowy labirynt między stemplami...

 

I jaka gimnastyka na smukłe bioderka :wink:

Przez tą budowę musiałam zainwestować w nowe spodnie :wink:

 

 

Bardzo więc dziękuję za deszczyk nad moim stropem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza?

Ja wałkuję teraz temat kominów. W projekcie mam z cegły, a zaczęłam myśleć o systemowych Presto. Wczoraj zrobiłam wyliczenia i Presto by wyszedł 1000 zł więcej niż murowane. Zaleta systemowego, że jest specjalny do kominka (mozna nawet wilgotne drewno) i do kotła kondensacyjnego, który planuję. Komin taki szybko sie stawia, tylko powiedzieli mi,że termin realizacji 2 tygodnie (trochę długo).

 

Jeżeli macie systemowe, to napiszcie, kto dokładnie rozpisuje, czy też rozrysowuje komin przed zamówieniem, kierownik budowy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza?

Ja wałkuję teraz temat kominów. W projekcie mam z cegły, a zaczęłam myśleć o systemowych Presto. Wczoraj zrobiłam wyliczenia i Presto by wyszedł 1000 zł więcej niż murowane. Zaleta systemowego, że jest specjalny do kominka (mozna nawet wilgotne drewno) i do kotła kondensacyjnego, który planuję. Komin taki szybko sie stawia, tylko powiedzieli mi,że termin realizacji 2 tygodnie (trochę długo).

 

Jeżeli macie systemowe, to napiszcie, kto dokładnie rozpisuje, czy też rozrysowuje komin przed zamówieniem, kierownik budowy????

 

My mamy komin systemowy Zapel. I kupiłam go wg wskazówek kierbuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza?

Ja wałkuję teraz temat kominów. W projekcie mam z cegły, a zaczęłam myśleć o systemowych Presto. Wczoraj zrobiłam wyliczenia i Presto by wyszedł 1000 zł więcej niż murowane. Zaleta systemowego, że jest specjalny do kominka (mozna nawet wilgotne drewno) i do kotła kondensacyjnego, który planuję. Komin taki szybko sie stawia, tylko powiedzieli mi,że termin realizacji 2 tygodnie (trochę długo).

 

Jeżeli macie systemowe, to napiszcie, kto dokładnie rozpisuje, czy też rozrysowuje komin przed zamówieniem, kierownik budowy????

 

My mamy komin systemowy Zapel. I kupiłam go wg wskazówek kierbuda.

Hejo Kobitki :lol:

Mogę się do was przyłączyć :wink:

Ja teraz szukam dobrej oferty na komin systemowy w projekcie mamy szidla ,ale słyszałam ,że Zapel jest tańszy.

betti555 ile płaciliście za wasz komin? Ile metrów ma . My potrzebujemy do siebie 1 dymowy i 6 otworów wentylacyjnych. Wysokośc 8,30 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to ja sie wypowiem na temat kominów.

kierownik podsuwa ci rozwiazanie co do kominów a ty musisz wiedziec co chcesz. np. do kominka niektorzy na tym forum polecaja tylko murowany, ale to błąd bo jak zapalasz wilgotnym drzewem to sie skrapla śmierdząca woda, ktora przechodzi- przemaka przez cegły- choćby nie wiem jak murowane na pełna spoinę i masz nieciekawy :-? :x smrodek np. w sypialni. musiałabys sezonowac drzewo przez min. dwa lata aby bylo suche- a kto budując obecnie ma już drzewo na działce poskładane aby się suszyło- tylko leśnik np forumowy Rafałek :D ( pozdrowienia dla Rafalka), reszta na etapie fundamentów nie mysli o drzewie. Woda bieze sie tez z nieocieplonego komina , bo jak taki ocieplisz ponad dachem- styropian ale nie każdy kier chce to robić bo mówi ,ze nie potrzebny.

Więc systemowy. i tu pojawia sie dylemat jaki system.

:o najbardziej promowany to Schidel ale tu niespodzianka bo nawet jak zapłacisz to nie masz gwarancji ,że dostaniesz na czas- a podobno zapłata jest gwarantem wstawienia komina do produkcji- np. avant- ja miałam taka informacje od przedstawiciela Schidla co tez uczyniłam i juz ponad miesiąc czekam na komniy- budowa sie przeciaga a na środe mam mieć montaz stropu i szlag mnie.... :evil:

Do kominka należy sie rozglądnąc za kazdym innym systemem- presto, zapla, boleslawiec- . Do kotła gazowego - tu dylemat bo podobno nie ma lepszych niz Schidel tylko realizacja musi być chyba 2 miesiace wczesniej niz planujesz bo te obsuwy to... o kant..itp.

Nota bene przedstawiciel schidla ma tak zapchaną sekretarkę automatyczna ,że nie masz szansy nawet sie nagrać na nią. A wiem,że nie jest gościu na urlopie.

i to by bylo na tyle.

system ma przewagę,że ma wszystkie części składane jak lego i wszystko gra, jest gwarancja a reszta tańsze kombinacje zawsze ryzykujesz ,że cos nawali w samym kominie- odpływ kondensatu bo się zbiera jakies takie badziewie. I kupa problemów.

No to pogadałam.

:( :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

 

Dziś dowiedziałam sie, że w poniedziałek murarze zaczną budować mi pięterko :p Więźba przyjedzie na początku września, a do połowy ma być zrobiony dach :) Trzymam kciuki wiec za siebie, męża, murarzy, dacharzy i wszystkich innych zaangażowanych w budowę naszego tegorocznego stanu surowego otwartego 8) :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam kominy Presto, też 30 lat gwarancji na wkłady.

Tak jak pisałam liczyłam, że murowane 1000 zł taniej a tu pan dał mi 17% upustu i cena wyszła podobna. Kominy będą w poniedziałek, oglądałam je, wyglądaja ładnie :D . Wraz z kominem wszystko do montażu. Narazie jestem zadowolona :lol:

http://www.presto-kominy.pl/oferta.html

 

Cyla a jaki przekrój rury, bo cena zależy od tego. U mnie jeden komin 200 z wentylacją wys. 8,25 2700 zł, a drugi do gazu 140 jednokanałowy 1900 też wys. 8,25. Dodatkowe kanały wentylacyjne robimy z kanałów wentylacyjnych silki, bo z tego jest dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a co sądzicie o kominach IBF? Nam polecono je w hurtowni głównie ze względu na cenę (są tańsze od Schiedla). Ciekawa jestem, czy ktoś takie kupił i jest zadowolony?

 

Pozdrawiam

 

Hurtownie najczęściej polecają te kominy, które sprzedają :D , no i wszystkie są tańsze od Schiedla.

Ja jak oglądałam kominy to wyglądały bardzo podobnie. Zwracałam uwagę na:

1. Czy w zestawie montażowym jest wszystko (tzn. wełna, kit, drzwiczki itd.).

2. Ile dają gwarancji.

3. Kiedy mi dostarczą.

4. No i oczywiście cena.

Napisz w jakiej cenie te kominy IBF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurtownie najczęściej polecają te kominy, które sprzedają :D , no i wszystkie są tańsze od Schiedla.

Ja jak oglądałam kominy to wyglądały bardzo podobnie. Zwracałam uwagę na:

1. Czy w zestawie montażowym jest wszystko (tzn. wełna, kit, drzwiczki itd.).

2. Ile dają gwarancji.

3. Kiedy mi dostarczą.

4. No i oczywiście cena.

Napisz w jakiej cenie te kominy IBF.

 

IBF Universal zaoferowali mi po 2.178 zł - nie wiem czy to dużo czy mało. Potrzebujemy 2 kominy i chyba jednak zdecydujemy się na IBF Classic (do kominka) i IBF Kombi do pieca (z zamkniętą komorą spalania), chociaż te pewnie będa ciut droższe :-? . Gwarancja jest na 30 lat, w zestawie jest wszystko o czym mówisz a termin realizacji jest b. krótki (kilka dni - podobno :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam kominy Presto, też 30 lat gwarancji na wkłady.

Tak jak pisałam liczyłam, że murowane 1000 zł taniej a tu pan dał mi 17% upustu i cena wyszła podobna. Kominy będą w poniedziałek, oglądałam je, wyglądaja ładnie :D . Wraz z kominem wszystko do montażu. Narazie jestem zadowolona :lol:

http://www.presto-kominy.pl/oferta.html

 

Cyla a jaki przekrój rury, bo cena zależy od tego. U mnie jeden komin 200 z wentylacją wys. 8,25 2700 zł, a drugi do gazu 140 jednokanałowy 1900 też wys. 8,25. Dodatkowe kanały wentylacyjne robimy z kanałów wentylacyjnych silki, bo z tego jest dom.

]

 

:oops: :oops: :oops:

Ja nigdzie w projekcie nie moge znaleźć przekroju rury :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza?

Ja wałkuję teraz temat kominów. W projekcie mam z cegły, a zaczęłam myśleć o systemowych Presto. Wczoraj zrobiłam wyliczenia i Presto by wyszedł 1000 zł więcej niż murowane. Zaleta systemowego, że jest specjalny do kominka (mozna nawet wilgotne drewno) i do kotła kondensacyjnego, który planuję. Komin taki szybko sie stawia, tylko powiedzieli mi,że termin realizacji 2 tygodnie (trochę długo).

 

Jeżeli macie systemowe, to napiszcie, kto dokładnie rozpisuje, czy też rozrysowuje komin przed zamówieniem, kierownik budowy????

 

My mamy komin systemowy Zapel. I kupiłam go wg wskazówek kierbuda.

Hejo Kobitki :lol:

Mogę się do was przyłączyć :wink:

Ja teraz szukam dobrej oferty na komin systemowy w projekcie mamy szidla ,ale słyszałam ,że Zapel jest tańszy.

betti555 ile płaciliście za wasz komin? Ile metrów ma . My potrzebujemy do siebie 1 dymowy i 6 otworów wentylacyjnych. Wysokośc 8,30 m.

 

Jak na razie kupiłam 3 metry tego komina, reszte wg postepow budowy dokupie. Wyszło mnie jak do tej pory 730zł (rury, wyczystka, otulina, pustaki, kratka, kit). Nie wiem czy to tanio, czy drogo, ale słyszalam od ludzi, ktorzy maja ten komin, ze sa zadowoleni. I nie musiałam wogóle czekac, co było dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyla a jakie wymiary komina (tzn. szerokość i głębokość), wtedy wiadomo jaka rura się zmieści, chociaż u mnie komin jest trochę zmieniany, bo mówią, że do kominka idealnie by było z rurą 200.

Zmiana ta powoduje parę kłopotów, troche zmian w więźbie i jakaś opaska przy stropie. Komin w projekcie jest prostokątny i tam taka rura by nie weszła.

Jak skończą sie kłopoty z kominami, odbiór nadproży i potem akcja ze stropem :lol:

 

Dałam też do wyceny dach, ciekawe jaka tam będzie suma :-? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...