Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Beti, współczuję Ci, mam nadzieję, że już przeszłaś przez te wszystkie problemy :wink: Czasem ręce opadają z powodu fachowców, urzędników itd :evil: ale trzeba dotrwać do końca :lol:

 

Nie bardzo, problemy wciąż trwają :cry: , ale dziękuje za wsparcie

 

Jak zwykle mam do Was pytanie :) macie namiary na dobre i niedrogie okna, drzwi wejściowe i garażowe? Jest tego tyle, że ciężko się połapać :-? dajcie namiary na firmy, podpowiedzcie coś :roll:

 

Ja jak zwykle bede robiła wszystko na ostatnią chwile :-? A o bramy garażowe, akurat Hormanna, dowiadywałam się w Straszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak zwykle mam do Was pytanie :) macie namiary na dobre i niedrogie okna, drzwi wejściowe i garażowe? Jest tego tyle, że ciężko się połapać :-? dajcie namiary na firmy, podpowiedzcie coś :roll:

 

No proszę, nie tylko ja mam taki mętlik w głowie :) Byłyby jedne okna, to byłby spokój... ale nie... Jest ich całe mnóstwo i nie mozna się na nic zdecydować :-? :wink:

 

Masz rację z tym wyborem :) Najgorsze/najlepsze jest to, ze nasza decyzja będzie miała swój skutek raczej na długo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam wszystko to teraz moge pisac :)

 

Witam wszystkie kobiety budujace! Mam nadzieje w przyszlosci sie do Was przylaczyc. W tej chwili jestem na etapie zalatwiania papierow do pozwolenia na budowe. W tym sezonie juz nie zaczne, pawdopodobnie na wiosne :) mam wiec cala dluga zime na nauke, bo na dzien dzisiejszy duza wiekszosc tego o czym piszecie jest dla mnie czarna magia :) Ale mam nadzieje, ze to sie zmieni, ze wyzwanie mnie nie przerosnie i spelni sie moje najwieksze marzenie - stanie moj wysniony domek :)

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze domki :) Swietnie Wam idzie, milo patrzec na postepy na waszych budowach :) Wasze doswiadczenia sa dla mnie bezcenne, strach sie bac co by bylo, gdybym nie trafila na to forum :)

 

Witaj Penny :D Szybko dołączaj, bo całkiem miło jest w tym klubie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny :D fajnie, że jest nas coraz więcej :)

Wciąga to forum jak narkotyk:), tylko na razie mało czasu żeby dłużej posiedzieć, ale może teraz będę częściej:)

 

Teraz będę się chwalić:)

dostaliśmy kredyt w takiej kwocie w jakiej chcieliśmy:) już jest uruchomiona transza:)

załatwione papierki typu księga wieczysta itd:)

podpisana umowa z kierownikiem budowy:)

odebrane badania gruntu:)

no i wczaoraj po wielu bojach podpisana została w późnych godzinach wieczornych umowa z firmą :lol:

Dzisiaj będziemy ganiać geodetę, żeby stawiał paliki i zacznie się :p

 

Oby pogoda była taka jak dzisiaj 8)

Wiem, że to dopiero początek, ale taka jestem szczęśliwa, że brak słów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny :D fajnie, że jest nas coraz więcej :)

Wciąga to forum jak narkotyk:), tylko na razie mało czasu żeby dłużej posiedzieć, ale może teraz będę częściej:)

 

Teraz będę się chwalić:)

dostaliśmy kredyt w takiej kwocie w jakiej chcieliśmy:) już jest uruchomiona transza:)

załatwione papierki typu księga wieczysta itd:)

podpisana umowa z kierownikiem budowy:)

odebrane badania gruntu:)

no i wczaoraj po wielu bojach podpisana została w późnych godzinach wieczornych umowa z firmą :lol:

Dzisiaj będziemy ganiać geodetę, żeby stawiał paliki i zacznie się :p

 

 

 

Oby pogoda była taka jak dzisiaj 8)

Wiem, że to dopiero początek, ale taka jestem szczęśliwa, że brak słów :wink:

Gratulacje, na początku budowy to człowiek czuje się jak na jakimś "dopalaczu". Ja teraz trochę już ochłonęłam, ale nadal jest to temat o którym myślę nieustannie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala, były momenty że mieliśmy dość, załatwialiśmy papierki od grudnia 2005, poszło kupę kasy, ciągle coś załatwialiśmy, a nic nie było widać i to było dołujące, potem problem ze znalezieniem firmy, no ale wreszcie się udało :)

Zdaję sobie sprawę, że przygody dopiero przed nami :wink: ale już mi było niedobrze od tych papierów, banków i urzędów :-?

Następna nowina, dziś wbijamy paliki, hurrrrrraaaaaaaa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja papierki zaczęłam załątwiać jakoś w maju, w dość spacerowym tempie bo budowę chcę zacząć w następnym sezonie. Mój domek mam na razie na papierze, pani architekt nanosi tam pare zmian no i robi plan zagospodarowania działki. I czekam sobie na warunki przyłączenia wody - gmina wysłała mi to na adres zameldowania, pod którym nie mam jak odebrać listu - mimo, że podałąm adres do korespondencji. No cóż, trochę się przeciągnęło.

 

A mój domek będzie wyglądał tak:

 

http://www.dobredomy.pl/?id_project=21

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takiego doła, ze.... :cry:

 

Po pierwsze, usłyszalam, ze dopoki nie będzie nowego pozwolenia na budowe, raczej nie dostaniemy kolejnej transzy (65dni...)

Po drugie, "MÓJ ULUBIONY :evil: ARCHITEKT" nie odda mi projektu zamiennego do złożenia w Starostwie dopóki nie zapłace mu 800 zł... Już Wam pisałam, że za adaptacje juz płaciłam... a tu za jego :evil: błedy mam jeszcze dopłacić 8 stówek :o Normalnie tragedia :cry:

Po trzecie... szkoda mi juz pisać, taka jestem wykończona psychicznie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pochwalę moim stropem, http://images3.fotosik.pl/146/31c492bbae80028cm.jpg

 

wczoraj szukałam cegły klinkierowej do wykończenia komina, zdecydowałam o CRH-klinkier- bursztyn-pełna i połówkowa.

 

http://www.crh-klinkier.pl/gfx/oferta/lato/bursztyn.jpg

 

w rzeczywistości jest ona bardziej blada, idealnie pasuje do miedzianej dachówki- Robena

Zdecydowałam czym obłoże kolumny- a mam trzy-jedna przy wejściu , dwie na tarasiehttp://www.cms.izoflex.pl/oferty_foto/staracegla105kl.jpg

płytki z włókna szklanego twardniejące pod wpływem czasu, przyklejane na specjalny klej http://www.izoflex.pl

Nie chce kolumn białych czy w kolorze elewacji- mam małe dzieci, ktore tylko będa sie obkrecać wokół kolumn a tynk mozaikowy- zawsze jest ryzyko,żę się wykruszy . Kolumna wyglada jak z klinkieru- super. Widziałam i dotykałam na własne oczy.

Betti nie martw sie- wszystko sie wyprostuje, szkoda twoich nerwów. Poszukaj innego architekta- może nawet tańszego bo temu nieuczciwemu bym nie zapłaciła,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acca5 super pomysł z tym obłożeniem kolumn. Ja mam jedną ale już teraz wiem jak ją można pokryć :D

 

U mnie jest problem. Znaleźliśmy błąd w projekcie. Początkowo myślałam, że moja super ekipa zawiodła i tylko tłumaczą się błędem, ale chyba to jednak architekt. Jeszcze dzisiaj kierownik będzie wszystko mierzył i się okaże.

Wskutek tego błędu na zewnątrz wykusz będzie idealnie symetryczny i równiutki a wewnątrz jedna ścianka trochę krótsza i robi się problem z oknami w wykuszu. Trzeba by je po bokach zmiejszyć :evil:

W poniedziałek architekt i kierownik w jednej osobie zdecyduje, czy można to naprawić.

Zastanawiam się , że jeżeli się okaże, że błąd był w projekcie Atrium, to co mogę zrobić?

A jeżeli jest to pomyłka budowlańców????????

Tak czy siak mój piękny wykusz w kuchni jest "zagrożony" :( :( :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betti nie martw sie- wszystko sie wyprostuje, szkoda twoich nerwów. Poszukaj innego architekta- może nawet tańszego bo temu nieuczciwemu bym nie zapłaciła,

 

Rzecz w tym, ze nie oddalby mi dokumentow, gdybym mu nie zaplacila :-? Byliśmy wczoraj z mezem i zszedł do 600złotych. I nie chcę juz widziec na oczy pana Wójcika :evil: Mam nadzieję, ze z projektem bedzie juz dobrze :-? Dzisiaj złożyłam dokumenty w Starostwie o zmianę pozwolenia na budowe. Oby obyło się bez problemów :-?

 

Ach, jak ja chciałabym mieć już strop :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, co prawda nikt nie przejął się moim wykuszem :( , ale informuję, że on taki asymetryczny miał być :o i oznacza to, że ekipa nie nawaliła :lol:

 

Dzisiaj przyjechały kominy i dałam okna do wyceny 2 firmom: wycena okien z sosny, meranti i PCV. Ciekawa jestem tych różnic w cenach. Ciągnie do drewna, ale rozum mówi, nie szalej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłam z działki gdize pierwszy raz weszłam po moich wylanych schodach i stwierdziłam do razu, że są super wygodne :D:D

e.kala

a szerokośc calej klatki schodowej to 198 cm czyli wychodzi po ok. 90-95 cm na jeden bieg w poniedziałek dokładnie zmierze i ci podam dobrze?

jest po 8 stopni przed i po spoczniku wysokość stopnia 17 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...