Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Załamałaś mnie :( . I z tego co piszesz to wychodzi 39 tys., a nie 49.

 

U mnie więźba 11500, dachówka 30000, robocizna po 50 za m2 12000, deski. papa lub folia nie wiem ile??? Tak więc około 55000 :o . W cene wliczone orynnowanie i dwa okna dachowe i wyłaz. Dlatego zastanawiam się, kto wziął pod uwagę prosty dach, chyba nikt, a każdy zwraca uwagę na 4 lukarny :cry:

 

Muszę znaleźć chyba tańszego dekarza, ale reszta???? Dachówkę mogę wziąć tańszą o 4 tys, ale mi się nie podoba :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

e.kala a jaka masz powierzchnie dachu?

 

U nas 180 m2. Za dachowke, robocizne, okna polaciowe (8 szt.), wylaz dachowy, folie, laty, kontrlaty, ale bez wiezby dachowej wyszlo ok. 35 tys. Ale to jest cena bez wiezby dachowej.

 

o rany ciekawe czy moja cena sie utrzyma.. za caly dach: folia braasa, łaty kontrłaty, dachówka, okno, wyłaz, rynny i robocizna cena 23 tys brutto powierzchnia dachu 212 m2... do tego wiezba 6 400 ( + robocizna do wiezby ok 3 000) duzo czy malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Koleżanki. Jestem nowa na forum, ale sledzę Wasze poczynania juz od dłuzszego faktu. Teraz postanowiłam dołączyć do grupy, bo zamierzam w przyszłym roku zacząć budowę. W każdym razie prosze o wsparcie, bo pewnie czeka mnie niezłe zamieszanie.

 

Pozdrowionka dla całej grupy wsparcia.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wśród kobitek budujących. Ja obecnie jestem tak zakręcona, że myślę najczęściej o budowie. Moja córeczka śpiewa mi nawet piosenkę: "mama, mama zadumana cały dzień.................". W tej piosence jest wiele prawdy o mnie :lol:

 

Obecnie jak wiecie przeżywam dach i dzisiaj znalazłam coś na pocieszenie, przecież będę mogła wystąpić o zwrot Vat-u, to zawsze 15 %.

Czy ja dobrze kombinuje, kto ma jakieś informacje na ten temat?

Przeczytałam to: http://www.mtib.gov.pl/aktualnosci/2147.html i chyba jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dach ma 200m2 + daszek nad tarasem jakieś 50m2. Dach dwuspadowy, nad tarasem też, ale "w drugą stronę" :) Wiecie o co mi chodzi? :)

Zdecydowalismy sie na blachodachówkę. Więźba kosztowała 9tyś, a wycena dachu ( z oknem - tylko jedno dachowe) z robocizną wyszła 18tyś.

I dlatego nawet nie pomyślałam o dachówce, koszty powyzej 30tyś są dla mnie nie do przyjęcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jejku, ale mnie tu dawno nie było :oops:

 

Pozdrawiam wszystkie nowe i troszkę bardziej zaawansowane "budowniczki"...

 

Widzę, że mury pną się do góry - suuupppppeeeeerrrrr....

 

Jak tylko znajde chwilkę wieczorkiem to też się pochwalę - moimi "Mróweczkami"

 

 

 

hi, hi

 

przywieźli drewno do kominka, którego nie ma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dach ma 200m2 + daszek nad tarasem jakieś 50m2. Dach dwuspadowy, nad tarasem też, ale "w drugą stronę" :) Wiecie o co mi chodzi? :)

Zdecydowalismy sie na blachodachówkę. Więźba kosztowała 9tyś, a wycena dachu ( z oknem - tylko jedno dachowe) z robocizną wyszła 18tyś.

I dlatego nawet nie pomyślałam o dachówce, koszty powyzej 30tyś są dla mnie nie do przyjęcia :wink:

premium ale u mnei rożnica miedzy dachówka a blachą to raptem niecałe 3 tys zł.. a z opisu wynika, że dach podobny... dlatego ja jednak zdecydowałam sie na dachówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dach ma 200m2 + daszek nad tarasem jakieś 50m2. Dach dwuspadowy, nad tarasem też, ale "w drugą stronę" :) Wiecie o co mi chodzi? :)

Zdecydowalismy sie na blachodachówkę. Więźba kosztowała 9tyś, a wycena dachu ( z oknem - tylko jedno dachowe) z robocizną wyszła 18tyś.

I dlatego nawet nie pomyślałam o dachówce, koszty powyzej 30tyś są dla mnie nie do przyjęcia :wink:

premium ale u mnei rożnica miedzy dachówka a blachą to raptem niecałe 3 tys zł.. a z opisu wynika, że dach podobny... dlatego ja jednak zdecydowałam sie na dachówkę...

No to niezła cena... Zaskoczyłaś mnie, ze i dachówka i więźba tak nieduzo Cię kosztowały. Ale to super-dla Ciebie :)

U mnie wycena dachówki była dużo większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...