Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a jaka dachówkę wyceniałas? bo moja wieźba jest aż z Łodzi ( i w tej cenie jest transport)

Wiesz co, wstyd przyznać, ja dokładnie nie wiem :lol: Tym akurat zajał się mój mąż i on ma te papiery. Jak przyjedzie to się dowiem i Ci napiszę :)

Ja mam więźbę z olczyka, bardzo tanio w porównaniu z innymi oferowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowy, dzeszczowy dzionek. Co do projektu to jestem na etapie przeglądania co oczywiscie przyprawia mnie o ból głowy. Może jakieś podpowiedzi dziewczyny? Szukam domu w okolicach 150 m2 z dachem dwuspadzistym, niezbyt wymyślny ( jak najnizsze koszty ), 3 sypialnie na górze i ewentualnie jedna na dole i koniecznie duzy salon na dole ( około 30 m2). Mam kilka typów, ale ciagle jeszcze szukam.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj, szukaj a na pewno znajdziesz taki o jakim marzysz. Jak już kiedyś pisałam akurat ta część jest jedną z najprzyjemniejszych bo potem dopiero się zacznie zawrót i ból głowy.

U mnie też leżą stosy gazet z projektami ale na szczęście mamy już wybrany. Także zycze miłej lekturki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałam, że wybór projektu jest najprzyjemniejszy :) Ale teraz projekt jest, leży w adaptacji, ja sobie załatwiam papierki, czekam na warunki przyłączy. Być może dlatego, że z budową mam zamiar ruszyć dopiero wiosną, więc to jeszcze sporo czasu, to dziś cieszy mnie nawet to załatwianie papierów. Każdy z nich przybliża mnie do celu :) I cieszę się, że sama wszystkie załatwiam, bo jakbym zleciła wszystko komuś to chyba y takiej radości nie sprawiało :) Ale koniec tego etapu już coraz bliżej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moźe i przyjemnie byłoby załatwaić te wszystkie papierki ale czemu to wszystko tak długo musi trwać. Ja z podziałem działki męczę sie od czerwca. Szok. i wciąż nie weim kiedy ta kochana działeczka bedzie moja. A przez to już pesymistycznie nastawiam sie do dalszej papierologii która mnie czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowy, dzeszczowy dzionek. Co do projektu to jestem na etapie przeglądania co oczywiscie przyprawia mnie o ból głowy. Może jakieś podpowiedzi dziewczyny? Szukam domu w okolicach 150 m2 z dachem dwuspadzistym, niezbyt wymyślny ( jak najnizsze koszty ), 3 sypialnie na górze i ewentualnie jedna na dole i koniecznie duzy salon na dole ( około 30 m2). Mam kilka typów, ale ciagle jeszcze szukam.

 

Pozdrawiam,

a moje słoneczko bez garażu?

albo pistacje z archonu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas chyba nie padało (przynajmniej nie zauważyłam :D ).

 

Ja polecam oczywiście mój projekt, prosty a w środku przestronny i spory.

Wczoraj chodziłam po salonie, duży i ustawny. Kuchnia z wykuszem na te poranne kawki, miodzio :lol: . Garaż duży na dwa samochody, jak ma sie jeden to może zastąpić brak piwnicy i małe pomieszczenie gospodarcze.

Koszt wybudowania stanu surowego z więźbą wyjdzie nas około 110 tys., a materiały wybieraliśmy bardzo dobre. Strych też będzie dość duży z powodu takiego nachylenia dachu. Cena dachu u mnie spora, ale widzę, że często to zależy od regionu i znalezienia dobrego składu. Poza tym, jak narazie wyceny mam na bardzo dobre dachówki i może trzeba będzie trochę obniżyć loty :evil:

 

Tylko, żeby budować ten dom trzeba mieć wjazd od zachodu i szeroką działkę, wtedy jest idealnie ustawiony.

Może ktoś się namówi na Kometę, bo jak do tej pory nie znalazłam osób, które ją budują :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamałaś mnie :( . I z tego co piszesz to wychodzi 39 tys., a nie 49.

 

U mnie więźba 11500, dachówka 30000, robocizna po 50 za m2 12000, deski. papa lub folia nie wiem ile??? Tak więc około 55000 :o . W cene wliczone orynnowanie i dwa okna dachowe i wyłaz. Dlatego zastanawiam się, kto wziął pod uwagę prosty dach, chyba nikt, a każdy zwraca uwagę na 4 lukarny :cry:

 

Muszę znaleźć chyba tańszego dekarza, ale reszta???? Dachówkę mogę wziąć tańszą o 4 tys, ale mi się nie podoba :cry:

 

A oglądałaś dachówkę Tondachu? U nas za 190m2 dachu (dwuspadowy + 1 lukarna) i angobowaną ceramiczną marsylkę Tondachu (razem z rynnami i wyłazem) wyszło 13,5 tys.

A ci dekarze to za samo ułożenie dachówki chcą 50 zl/m2? Moi brali 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z Wami budujące kobietki? Chyba ta pogoda Was źle nastraja. Ja popijam 2 kawę i nawet nie patrzę w okno by nie psuć sobie gorzej humoru. Najważniejsze, że dziś piatek i weekend przed nami. A ja mam jeszcze o 16 zebranie rodziców w przedszkolu.

A ze mną dobrze :)

Idę wieczorem na koncert ukochanego zespołu z ukochaną przyjaciółką :) jutro przyjeżdża mój ukochany mąż :D ukochani murarze robią nasz ukochany domek :wink: a ukochany stan surowy wyniesie nas niecałe 70tyś (no może juz nie takie ukochane :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądałaś dachówkę Tondachu? U nas za 190m2 dachu (dwuspadowy + 1 lukarna) i angobowaną ceramiczną marsylkę Tondachu (razem z rynnami i wyłazem) wyszło 13,5 tys.

A ci dekarze to za samo ułożenie dachówki chcą 50 zl/m2? Moi brali 20.

 

Własnie dzisiaj oglądałam, jest troche bardziej porowata niż te co oglądałam wcześniej ale z wyglądu mi sie podoba. Robią mi na nią wycenę i wtedy podejmniemy decyzję. Do wyboru mam aż 5 dachówek i najbardziej podoba mi sie ta najdroższa :cry: , ale chyba nie wchodzi już w grę. Jeszcze mamy jakiś tydzień na ostateczną decyzję.

Kolia a mogłabyś dać namiar na swojego dekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy mogę dołączyć do klubu?

 

Mam 30 lat, jestem kolejną Baba Budującą, męza tylko informuje o pracach (ale on ma ze mną dobrze :wink: ). Mamy dwie córki i jestem w 7. mies. ciązy.

Budujemy we Wlkp.

 

Projekt wybierałam długo,chodziło mi o parterowy i do 150 m,i jeszcze,zeby miał 5 (!!!!) sypialni. Stanęło na indywidualnym. Jak sie nauczę skanowac i sobie jeszcze kupie aparat cyfrowy ,to wam przesle rzuty. Dom parterowy,bez podpiwniczenia, dach dwuspadowy.. trochę wymieszanie projektu WM11"Jaskółka" z kolekcji Muratora z dm28 z http://www.dom-parterowy.pl oraz mojej wyobraźni.

 

Wczoraj wytyczali budynek,dziś wjechała koparka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy mogę dołączyć do klubu?

 

Mam 30 lat, jestem kolejną Baba Budującą, męza tylko informuje o pracach (ale on ma ze mną dobrze :wink: ). Mamy dwie córki i jestem w 7. mies. ciązy.

Budujemy we Wlkp.

 

Projekt wybierałam długo,chodziło mi o parterowy i do 150 m,i jeszcze,zeby miał 5 (!!!!) sypialni. Stanęło na indywidualnym. Jak sie nauczę skanowac i sobie jeszcze kupie aparat cyfrowy ,to wam przesle rzuty. Dom parterowy,bez podpiwniczenia, dach dwuspadowy.. trochę wymieszanie projektu WM11"Jaskółka" z kolekcji Muratora z dm28 z http://www.dom-parterowy.pl oraz mojej wyobraźni.

 

Wczoraj wytyczali budynek,dziś wjechała koparka!!!!

 

Witaj i zyczę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy mogę dołączyć do klubu?

 

Mam 30 lat, jestem kolejną Baba Budującą, męza tylko informuje o pracach (ale on ma ze mną dobrze :wink: ). Mamy dwie córki i jestem w 7. mies. ciązy.

Budujemy we Wlkp.

 

Projekt wybierałam długo,chodziło mi o parterowy i do 150 m,i jeszcze,zeby miał 5 (!!!!) sypialni. Stanęło na indywidualnym. Jak sie nauczę skanowac i sobie jeszcze kupie aparat cyfrowy ,to wam przesle rzuty. Dom parterowy,bez podpiwniczenia, dach dwuspadowy.. trochę wymieszanie projektu WM11"Jaskółka" z kolekcji Muratora z dm28 z http://www.dom-parterowy.pl oraz mojej wyobraźni.

 

Wczoraj wytyczali budynek,dziś wjechała koparka!!!!

No pewnie, ze mozesz :)

Tylko wpisowe trzeba wnieść :wink: :p

Gratulujemy kolejnej dzielnej babeczki budującej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...