Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

... budowa to jednak kompromis, dotyczy to zapewne też i okien.

 

Z tym kompromisem to się zgadzam. Ja co prawda nie mam takich dylematów jak Ty :( jednak kompromis wszedzie potrzebny :wink:

Wczoraj doszliśmy z mężem do wniosku, ze nie mozemy sie "zabijac" w związku z naszymi "cudnymi" budowlańcami. Zdecydowaliśmy, ze (tak jak wcześniej wspominałam) w tym roku stan surowy + dach, od wiosny reszta :wink: Napewno w koncu znajdziemy jakąś ekipe, za w miare rozsądne pieniadze, która nam w tym roku to wybuduje :) Widocznie tak Ten Na Górze zadecydował. Jeśli jednak plany Temu Na Górze odnośnie nas by się zmienily i miałoby być inaczej, to Szanowne Kobietki oczywiście Was poinformuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja tez zastanawiałam sie czy może tez nie pociągnąć w tym roku ścian, zamiast samych fundamentów. Mąż jednak skutecznie wybił mi to z głowy. Stwierdziliśmy, że nie będziemy budowac się na wariata, bo coś możemy przegapić, nie dopilnować. Tym bardziej, że mamy gdzie mieszkać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któraś z Was wyceniała okna, u mnie wyszło bardzo drogo- uwzględniając moje wszystkie zachcianki to 19tys, zobacze co po redukcji zachcianek wyjdzie, jutro idę szukac dalej.( kolor obustronnie, P2 , WK-2, rolety nadstawne, silniki do duzych okien, nieruchome słupki, niski próg, bez szprosów)

Dziś jednak zmieniłam klinkier na cosmo- kominy zdecydowanie taniej niż wymyslona cegła bursztyn, budowa to jednak kompromis, dotyczy to zapewne też i okien.

 

Ja robiłam wycenę na poczatku tego roku i pierwsza opcja to 22 tys. :o jednostronny kolor a dalej parametry takie jak u Ciebie - bez rolet, w końcu zapłaciliśmy 15,5 tys. okna PCV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie babeczki budujące 8)

Rozchorował się mój głównodowodzący murarz.... A zostały raptem 2 dni pracy-deskowania dachu. Echhhh..... Musimy czekać :)

 

Witam dziewczyny w ten słoneczny dzień. Widzę, ze humory juz się poprawiły. I dobrze. trzeba być dobrej myśli, ze pogoda nadal bedzie dopisywać budowniczym.

A teraz pytanie: czy ekipie jak bym chciał zamawiać teraz na wiosnę to trzeba dać jakiś zadatek?

Ja nic nie płacę, a ekipa już "zamówiona", ustalona. Zbudowali mi dom od fundamentów, zrobią i wylewki, ściany, ocieplą itp. Nie chcieli zadnych pieniędzy, zadatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie okien

 

Ja wyceniałam okna drewniane, ale jak narazie w celu zapoznania się z kwotą :D . Wyszło 14 tys. sosna z mikrowszczepami, 15.000 bez i 18.000 merantii. Rolet zewnętrznych chyba nie zrobię, zasunięte rolety to znak dla złodzieja, że nikogo nie ma w domu. Myślimy nad tym aby dać szyby antywłamaniowe (w niektórych oknach). Dużo nas wyjdą dwie bramy garażowe z napędami, 8.000 :evil: :evil: . Można by dać uchylną zamiast segmentowej ale jednak różnica w jakości jest duża.

 

Ja narazie tak rozmyślam, bo okna będą chyba dopiero na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze to dopiero początek mordęgi z biurokracją. A jak czytam wypowiedzi interneutów w tej kwestii to humor od razu się psuje. Ale zawsze sobie powtarzam, ze to droga do wymarzonego domku. A efekt kiedyś będzie i przyniesie wiele radości. Więc i Wam budujace dziewczyny życze wytrwałości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my okna będzie my wstawiać z pcv z okleiną od zewnątrz w kolorze złoty dąb. Nie stać nas na drzewo. Poza tym chyba bałabym się jak na takich oknach będą wyglądać firanki? Czy nie będą przyciemnione. Nie widziałam nigdy "na żywo" jak to wygląda i byc może obawy sa bezpodstawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...