Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

no, a my w piątek robilismy wytyczenie budynku. A raczej robił je geodeta. No i wyszedł problem. Budujemy dom parterowy. Okazuje się, że jeśli ustawimy budynek wg. punktu zero to tył domu (od strony ogrodu) będzie bardziej wystawał tzn. wszystkie bloczki betonowe będą na zewnątrz tzn. ok 1,20m. Jesli będziemy chcieli to zakryć to będziemy musieli nawieźć dużo ziemi (koszty :o ). Poza tym za domem ogród będzie miał 17 m długości. Jeśli zrobimy skarpę z tarasu do ogrodu to zajmie nam pół ogrodu i będzie to teren niezbyt wykorzystany. Mąż zastanawia się czy nie posadowić budynku bardziej w ziemi, ale jak będzie wyglądał budynek parterowy "w dołku"?? :o Macie jakies pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kusi:

Wg mnie o wiele ładniej prezentują się domki wyniesione do góry. Nie wiem jakie masz drogi, ale jeżeli nie ma na nich jeszcze asfaltu to musisz się liczyć z tym, że po jego wylaniu poziom drogi się podniesie - nawet do metra. Więc zaczynając dziś na poziomie 0 Twoj domek będzie poniżej poziomu drogi. Jak go jeszcze wkopiesz...

Ja będę dom wynoić na pewno - dodatkowe 60 cm - tak, żeby nawet po tym, jak zrobią asfaltową drogę dom był wyniesiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziewczyny, dzisiaj dzwonili do mnie z ekipy, ktora miala zaczac u mnie budowac 2 tyg temu, ale wciąż odkładali tą sprawę , ze będą jutro o 9.00. Boże, czy naprawdę przyjadą??? "

 

No cóż ja czekam jutro na swoją ekipę, tzn. czekam w pracy..., a po pracy pojadę sprawdzić (20 km do pracy, 20km z pracy wziąć dziecko 55 km na budowę, 55 km do domu)....

Musi być dobrze!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziewczyny, dzisiaj dzwonili do mnie z ekipy, ktora miala zaczac u mnie budowac 2 tyg temu, ale wciąż odkładali tą sprawę , ze będą jutro o 9.00. Boże, czy naprawdę przyjadą??? "

 

No cóż ja czekam jutro na swoją ekipę, tzn. czekam w pracy..., a po pracy pojadę sprawdzić (20 km do pracy, 20km z pracy wziąć dziecko 55 km na budowę, 55 km do domu)....

Musi być dobrze!!! :wink:

 

jasne, ze musi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, ale tu ruch :)

Beti, jak ekipa?? Jest??

Mi foliują dach, za tydzień kładą blachę. Zastanawiamy się tylko, której firmy wybrać.

Zrobiłam już pierwsze porządki na piętrze, wymiotłam wióry, kurz, odpadki itp. Czyściutko jest :D

I zachwycam się naszym tarasem. I nie tylko ja, sąsiedzi również. Miło jest słyszeć, ze mamy "jak w bajce" :wink: :oops: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, ale tu ruch :)

Beti, jak ekipa?? Jest??

Mi foliują dach, za tydzień kładą blachę. Zastanawiamy się tylko, której firmy wybrać.

Zrobiłam już pierwsze porządki na piętrze, wymiotłam wióry, kurz, odpadki itp. Czyściutko jest :D

I zachwycam się naszym tarasem. I nie tylko ja, sąsiedzi również. Miło jest słyszeć, ze mamy "jak w bajce" :wink: :oops: 8)

 

Ekipa dojechala:) ale przez to, ze spozniona, nie spotkalam sie z nimi :-? A tak chciałam podpisac tą umowe i dogadac sie już konkretnie co do kasy :-? Mam nadzieje, ze jutro też przyjadą i mi sie to uda.

 

A jaką blachodachówke kładziecie? I w jakim kolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAL 3011, taki ciemny czerwony, trochę w wiśnię wpada :)

 

dzwoniłam do energetyki, jak zapłacę 2,5 tysiaka to mam 3 fazy i wszystko z głowy...

to fajnie, bo jak podciągałam prąd 8 (baaardzo byłam wtedy młoda :wink:) lat temu w innej gminie to wszystko sama musiałam robić (projekt, wykonanie i paiery dopiero do zakładu energ., już raz przechodziłam ten proces przekształcania pastwiska z krówkami w piękną, zagospodarowaną, ogrodzoną, uzbrojoną działkę na ulicy z nazwą numerem i latarniami i pozwoleniem na budowę, ale to było dawno i wiele sie zmieniło i znów jestem zielona :-? ) no, jakoś mi się znów chce wierzyć, że dam radę :p

p.s. to moge sama kazać murarzowi dać dwa bloczki więcej czy nie? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, ale tu ruch :)

Beti, jak ekipa?? Jest??

Mi foliują dach, za tydzień kładą blachę. Zastanawiamy się tylko, której firmy wybrać.

Zrobiłam już pierwsze porządki na piętrze, wymiotłam wióry, kurz, odpadki itp. Czyściutko jest :D

I zachwycam się naszym tarasem. I nie tylko ja, sąsiedzi również. Miło jest słyszeć, ze mamy "jak w bajce" :wink: :oops: 8)

 

Ekipa dojechala:) ale przez to, ze spozniona, nie spotkalam sie z nimi :-? A tak chciałam podpisac tą umowe i dogadac sie już konkretnie co do kasy :-? Mam nadzieje, ze jutro też przyjadą i mi sie to uda.

 

A jaką blachodachówke kładziecie? I w jakim kolorze?

 

No, ale dojechała! :)

Blachodachówka brązowa, matowa, ale nie wiemy jakiej firmy.

Mamy do wyboru Ruukki, Plannję bądź z budmatu Sarę.

I 2 dni na zastanowienie się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...