Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Komarek- jesli chodzi o tę kabinę to zobaczysz ,że za parę miesięcy koleżanka będzie żałować ,że kupiła taką kabinę- od kilku osób juz słyszałam,że po prostu nie mają czasu wziąć prysznica a co dopiero bajery używać podobnie jest z wanną prostą a z masażami wodnymi- trudno doczyścić wszelkie dysze itp.Ja zdecydowałam sie na prosty prysznic- podobny uzytkuje od kilku lat - i naprawde nie mam czasu na długa kapiel- po to jest prysznic- szybko. Wanna tez prosta ale dośc duża- gdzies trzeba poleżeć zwłaszcza zimą.

 

A ja dzis zanlazłam dekarza i cieslę niestety za 48zł/na gotowo za dach- orynnowanie, kominy- obróbka- bez murarki, ofoliowanie, więxba i dachówka. Szukam jeszcze innych, może znajdę.dach 350m2. kupa kasy.

dzis zamowiłam okna Fakro- 15% rabatu od cennika- to duzo czy malo??Ile dostałyscie.

Za tydzien wyjeżdzam do Tunezji na last minut- jade odpocząć od tego wszystkiego- juz mam dość budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wam, Tunezja, Mazury, a ja główkuje jakby obnizyć koszt wykonania dachu. Ta cena mnie dobije :x

Oj fajnie, fajnie... W tym roku zrezygnowaliśmy z wakacji nad morzem, bo dom to wydatek najważniejszy.

 

Mąż mi humor poprawił - a powiedział tylko, ze pyszny obiad zrobiłam 8) :wink:

Miód na uszy (i biedne serce :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnam dodać ,że to mąż optuje za wyjazdem- jak nie pojadę :cry: to rozwód chyba, ( fakt ,że z tej całej czwórki to ja najwięcej pracuję i prowadzę budowę-)ja cichutko przeliczam to na np.rolety do okien. Chyba zidiocialam do reszty. Życie to nie tylko budowa ale takze wypoczynek- wiec jadę, za dużo pracuję i dzieci też mam malutkie. Kubuś- 3 latka nie chce chodzić do przedszkola bo nie widzi mnie całymi dniami a Natalia 5 lat płacze przez telefon. gdzies musi byc granica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dach ma 280m2. Koszt jest taki:

 

1.Drewno na więźbę (impregnacja cisnieniowa) 11400

2. Ciesla (jest w cenie stanu surowego) 6000

3. Robocizna (reszta) 12700

4. Dachówka, rynny 2 okna Velux,membrana itp. 28000

 

RAZEM 58 100 :evil: :cry: :x :( :-?

 

Głowa mnie dzisiaj boli, martwię się jak my ten dom wykończymy.

Rabaty dostałam dobre a i tak cena duża. Na okna Velux 28%.

Biorąc tańszą dachówkę ceramiczną mogę oszczędzić max 3000. Tak więc pozostajemy przy tej naszej wymarzonej ale nie wiem jak to będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, przeraziłyście mnie z tymi dachami :o :o :o Ja jeszcze nie wzielam sie za wyceny, ale aż drże co usłyszę :-?

 

 

Spojrzałam na twój projekt, dach masz spory (prawie 300m2). Niestety koszty są duże, chyba, że zdecydujesz się na blachodachówkę, bo taką masz w projekcie to może bedzie trochę taniej. Wydaje mi sie też, że jak w projekcie jest blachodachówka to pod nią jest zaprojektowana więźba i żeby położyć dachówkę trzeba coś tam zmieniać (pewna nie jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na sto procent trzeba zmieniać więźbe jesli jest zaprojektowana pod blachodachówkę. Ja w orginalnym projekcie tez miałam blachę- więźba cieńka7x14cm, pod dachówke przekroje 8x18 i wzrost drewna z 9m3 do 13m3. Cena tez w góre. :evil:

Betii faktycznie sporo odpadów bedzie z blachy, blacha najekonomiczniejsza na dwuspadowym. Ja mam podobny projekt i ze wzgledu na ciecia blachy zdecydowałam o dachowce chocby najtańczej ale dachówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti, tez uważam, że ogród będzie wystarczający. chcemy zrobic altankę, miejsce na grilla i oczywiście plac zabaw (bujaczki, zjeżdżalnia, piaskownica). Sama trawka i iglaki. Łatwe w utrzymaniu i mało pracy.

U mnie dach będzie miał 250 mkw. Bierzemy blachodachówkę. Dachówka ceramiczna jest droższa. Oglądaliśmy betonową, ale jest po prostu brzydka. Poza tym musielibyśmy zmieniać w projekcie i więźbę i fundamenty. Ławy mają u nas tylko 40 cm szerokości. A jesteśmy w tej chcwili na etapie fundamentów więc nie da rady. Poza tym mamy wybraną ładną blachę... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. Kolezanka ma 3tyś i sama trawa do koszenia. 3 h zajmuje samo koszenie. A teraz trzeba by obsadzić drzewkami wzdłuż ogrodzenia. O ogród trzeba dbać jak o wszystko a ponadto to wszystko są dodatkwoe koszty.Fakt, że rozłożone na lata.

Niedawno byłam świadkiem jak ludzie wybudowali dom a za 3 dni mieli już ogród z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...