Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

helou :)

 

W sobotę widziałam piękny dwork otoczony dużym ogrodem z pięknie wkomponowaym skalniakiem. Ale powiem Wam... to wszystko bylo tak idealne, tak dopracowane, że aż takie... sztuczne... bałabym się po trawie chodzić żeby się nie "popsuła" :)

 

U mnie po postawieniu domu i wyłożeniu kostki na podjazd zostanie nieco ponad 1000 metrów na tereny zielone, więc myślę, że to spokojnie wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak ktoś ma kasę to nie liczy się z nią a tym bardziej nie brudzi rączek przy robocie. Ogrodni przyejżdża kosi trwę i te sprawy. A dla mnie to sama przyjemność pogrzebać w ziemi, pomyśleć gdzie co posadzić, trochę poczytać mądrych gazet. Teraz w naszym mieskzaniu mój mąż zajmuje sie kwiatami i nieźle Mu to idzie. taras mamy 23m fajnie zarośnięty. Ma rękę do kawiatów. W przyszłym ogrodzie ja mu pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ale drogie Wam te dachy powychodziły.....

U mnie więźba na dach z impregnacją ciśnieniową kosztowała 8tys., odeskowaniem zajęli się ci sami murarze, którzy budowali dom od fundamentów (ok1tys. im zapłacilismy za to). Mamy dach ok 250m, zdecydowaliśmy się na blachodachówkę SARA z budmatu - blacha z oknami (2) i wszystkimi dodatkami 15tys, natomiast robocizna 5 tys. To mi wychodzi 28tys dach. Ech..... :x

 

Mamy ogród ok 2tys m2. Zatrawiony i zalesiony, nie przewiduję kwiatów i rabatek, bo nie mam cierpliwości do chwastów :) Wystarczy mi równiutka trawka, świerki, sosny, brzozy i staw :) Kwiaty będą w donicach przed domem i na tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti, tez uważam, że ogród będzie wystarczający. chcemy zrobic altankę, miejsce na grilla i oczywiście plac zabaw (bujaczki, zjeżdżalnia, piaskownica). Sama trawka i iglaki. Łatwe w utrzymaniu i mało pracy.

 

Ja tez chce głównie trawnik. Nie będzie go co prawda strasznie dużo, bo dom jest bardzo rozłożysty, ale spokojnie nam wystarczy. U nas będzie, przypuszczam, to co u Was. A, i nasza córka, Malwinka, będzie miała swój drewniany domek:) Mój mąż już obiecał, ze zrobi to swojej księżniczce :wink: Kwiatów też chce troche, ale głównie w donicach. I moze kilka drzewek owocowych posadzimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachu, to napewno bedzie blacha, tylko to wchodzi w grę ze wzgledu na więźbe, nachylenie dachu itd Ale martwią mnie te odpady :-? Rzeczywiście tyle blachy odchodzi? Straszne :o

i fajnie deszcz stuka...i stuka... i stuka...

oj potwierdzam mam blok obłożony blachą :evil:

nigdy w zyciu blachy na dachu ileż to nocy eniprzespanych przez te deszcze... :evil: :evil: :evil:

 

my też chcemy dzieciom zrobić domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti, stukającego deszczu na pewno na parterze nie bedzie słychać. jedynie na poddaszu. Ale to jest kwestia przyzwyczajenia. Teściowie tak mają. Ja osobiście jak tam śpię to słyszę ale Oni już nie

 

To dobrze :) Obecnie mieszkam przy straaasznie ruchliwej ulicy, a z drugiej strony domu słychać pociągi. Jednak ja juz tego nie słyszę, bo przyzwyczaiłam się do tego hałasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...