Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiatm wszystkie Panie budujące same i koedukacyjnie jak i ja,

dziekuje za piwko bardzo dobry pomysl :lol:

Witamy kolejną budującą! :)

 

a u mnie dzis przyjeżdża gruszka (a raczej dwie :lol: ) i zalewają fundament :D

 

Czyli wciąż do przodu :)

Fajnie ktoś kiedys nazwał to z czego leją beton :wink: gruszka :lol:

A tak naprawdę to na to mówią "grucha"

:p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadę do domu! :)

I na budowę!!!!!!!!

Wreszcie! Bo nie mogłam wytrzymać przez te 2 tygodnie ;)

Dowiedziałam się jedynie, że dach nie budował się zgodnie z planem, bowiem blacha przyjedzie jutro rano. Musieliśmy czekać aż ją sprowadzą. Ale i tak fajnie. Przynajmniej będę na miejscu i co chwilkę będę zerkać, jak się robi nasz dach :D

 

Czy Wy też tak tęsknicie za cegłami pozlepianymi cementem, połączonymi z betonem i drewnem, które będą niedługo Waszym DOMEM??? 8) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tęsknię bardzo, choć na razie bardziej za papierkami, dzięki którym te cegły będę mogła w koncu zacząć kupować i ustawiać :lol:

A nie będziesz miała problemu z kupnem cegły?

My mieliśmy.

Pojechaliśmy jednego dnia, cegieł do wyboru, do koloru.

Pojechaliśmy za 2 tygodnie, kiedy była potrzeba kupienia jej, bo w ciągu tygodnia mieli zacząć budować - i wtedy się okazało, ze cegła będzie za 2 tygodnie i o wiele droższa, niż proponowane wcześniej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie :) Nie mogę na razie ani kupować, ani zamawiać bo nie wiem jak będzie z pieniążkami na przyszły rok :) Póki co planuję na przyszły sezon tylko fundamenty, ale jak będzie to do końca sama jeszcze nie wiem :) Jak na razie skupiam się na załatwieniu pozwolenia na budowę. Brakuje mi jeszcze dwóch papierków :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie :) Nie mogę na razie ani kupować, ani zamawiać bo nie wiem jak będzie z pieniążkami na przyszły rok :) Póki co planuję na przyszły sezon tylko fundamenty, ale jak będzie to do końca sama jeszcze nie wiem :) Jak na razie skupiam się na załatwieniu pozwolenia na budowę. Brakuje mi jeszcze dwóch papierków :)

No tak, papierki są nieodzowną i ulubioną częścią budowania domów :)

My przez zimę wracamy do papierków, musimy zrobić projekty przyłączy i uzyskać pozwolenie na wodę/prąd itp.

Faktycznie, jak cegła jeszcze niepotrzebna, to nie ma się co spieszyć :)

 

Ja buszuję po necie i sklepach szukając ceramiki do kuchni. Chcemy mieć coś na wygląd kamiennych tafli. Wybór jest ogromny, ale nie ma takich jakie ja sobie wymyśliłam :roll: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taki ogromny wybór wszystkiego sprawia, że w głowie mętlik się robi, a ja przyjdzie co do czego to nic nie pasuje :) Aż boję się pomyśleć co będzie jak dojdę do etapu wykańczania :) Choć szczerze mówiąc już bym chciała na takim etapie być :)

My się zaczniemy wykańczać na wiosnę :)

Ale pomyśleliśmy, ze już teraz zaczniemy buszować po sklepach, być moze zimą trafimy na jakieś promocje, rabaty. Składować mamy gdzie, więc myślę, ze nie ma na co czekać ;)

Wykańczanie chyba będzie najfajniejszym etapem budowy. Chociaż jak zobaczyłam pierwsze bloczki fundamentowe naszego domu, to myślalam, ze z radości mi serce wyskoczy :p

Każdy etap budowy, myślę, jest niepowtarzalny. Tyle, ze w trakcie wyboru kafelek, farb, mebli itp my, babeczki, mamy okazję zaszaleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie radość sprawia każdy papierek który dokładam do coraz grubszej teczuszki :) Nawet nie potrafię sobie wyobrazić tego uczucia gdy się patrzy na rosnący już domek, nie mówiąc już o jego wykańczaniu czy w końcu przeprowadzce...:) oj rozmarzyłam się :) Miła przerwa w pracy :)

Dodatkowo plus dla nas - w końcu wiemy jak się buduje domy 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam babeczki :lol: och te wybory-oczywiscie budowlane-ostatnio miałam bardzo duzy dylemat nad wyborem luksferów do garazu i kotłowni,aż sie dosłownie wkurzałam ,że nie mogłam sie zdecydować-miały byc z tych tanszych i białych a skończyło sie na tych srednio drogich i miodowych :lol: a wcześniej prawie miesiąc nie moglismy sie zdecydowac nad drzwiami wejściowymi no i teraz nie uda sie zgrac ich montazu z oknami bo trzeba dłuzej czekac.Chciałabym byc bardziej stanowcza w swoich wyborach ale tez później ich nie żałować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...