Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

hej hej :)

 

W końcu mam chwilkę, żeby zajrzeć na forum :) Trochę sporo roboty ostatnio było :) Wczoraj mnie ucieszyła pani architekt, bo okazało się, że mimo, że dzałka jest zaznaczona na planie zagospodarowania jako teren zmerliorowany to nie ma w niej żadnych drenów :) Dostanę tylko papier, że jest ok i na szczęście nic nie bede musiała usuwać albo co gorsze robić jakieś obejścia :)

No i pod koniec tygodnia mogę już odebrać projekt i plan zagospodarowania terenu. Jeszcze czekam na jeden papier ze starostwa i będzie komplecik :) Będzie można skladać o pozwolenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć!

To ja się poskarżę na dachowców, znów ich nie ma. A deszcz pada i jakoś tak martwię się o ten nasz nie-przykryty dach :x Doszłam do wniosku, że nastawię się na spec-majstrów, ze przyjdą w poniedziałek :)

I nic poza tym. Nie ma co robić i załatwiać. Tak pusto jakoś :wink:

 

e.kala, a mozesz sobie sama limity wypłat z bankomatu ustalać? Mnie się wydaje, że to bank narzuca, jaką kwotę dziennie możesz wziąć. Ja mam konto w PKO s.a. i mogę najwięcej 3.000 dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plannja regent, brąz matowy...tak wstępnie, bo bardzo nam się podoba. Ale chyba będziemy musieli poszukać podobnej w innej cenie....jadę do hurtowni...

Ze względu na cenę, my zdecydowaliśmy się na budmat. Niby dach prosty, ale duży. Wycena z budmatu była dla nas najkorzystniejsza (a blacha i tak szwedzka, jak plannja ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komarek, to Wy na odobnym etapie jak my. Zadatek wplacony, czekacie co dalej? U nas do kredytu nagle nie pasuje umowa przedwstepna, bo nie ma podpisow żon wlascicieli. Bosz, przeciez wszyscy sie podpisza na akcie notarialnym. A to dopiero wychwycil analityk, wczesniej bylo ok. Wczoraj dzwonie do tego wlasciciela naszej przyszlej dzialki- a on na to "jest jesedn problem- wlasnie jestem w Hiszpani do 9.10) super, dzwonilam do goscia do Hiszpani. A na umowie przedwstepnej mamy ostateczny termin podpisania aktu- 28pazdziernika. Ale jak gosc nam da ta nowa umowe powiedzmy 10.10 to tego samego dnia mozemy podpisac umowe kredytowa, zaraz akt notarialny i moze powoli wyjdziemy na prosta...

Dorbi nasza umowa przedwstępna juz prawie wygasła. Nikt się nie spodizewał, ze podział bedzie tyle trwał. Na nieszczęście był to jeszcze okres wakacji.Ale czekamy wytrwale bo to już chyba blizej niż dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko w sprawie limitu wypłaty w mbanku. Ustala się ją samemu przez internet, ale max 5 tys. :D

 

Ostatnio codziennie korzystam z bankomatu i wybieram dużo, no cóż więźba, dachówka i inne spore wydatki :( . Mam ciagle przy sobie dużo kasy, szkoda tylko, że trzeba będzie ją spłacać przez 30 lat :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko w sprawie limitu wypłaty w mbanku. Ustala się ją samemu przez internet, ale max 5 tys. :D

 

Ostatnio codziennie korzystam z bankomatu i wybieram dużo, no cóż więźba, dachówka i inne spore wydatki :( . Mam ciagle przy sobie dużo kasy, szkoda tylko, że trzeba będzie ją spłacać przez 30 lat :evil: :evil:

 

Mnie ogarnia takie dziwne uczucie, gdy trzymam w ręku np. 7tys. w banknotach po 100zł i 200zł i muszę je oddać w ręce pana w składzie budowlanym. Strrrraszne uczucie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też tak macie, ze wycena-wyceną, a gdy trzeba zamówić, to te ceny są wyższe niż przewidywałyście? :)

 

Znam to z autopsji :wink: Wszystko drożeje dosłownie z dnia na dzień :-? Ale chyba jak skończy sie sezon budowlany, to ceny spadną? Bo tak sobie planujemy, ze zimą będziemy gromadzić chociaż niektóre materiały potrzebne w późniejszym etapie budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio codziennie korzystam z bankomatu i wybieram dużo, no cóż więźba, dachówka i inne spore wydatki :( . Mam ciagle przy sobie dużo kasy, szkoda tylko, że trzeba będzie ją spłacać przez 30 lat :evil: :evil:

 

Mnie ogarnia takie dziwne uczucie, gdy trzymam w ręku np. 7tys. w banknotach po 100zł i 200zł i muszę je oddać w ręce pana w składzie budowlanym. Strrrraszne uczucie :wink:

 

 

Taaaak, tez mamy kredyt na 30 lat... I jakoś obawiam się, ze przez ten straszny wzrost cen, nie wystarczy nam kasy na wykończenie :-? I ten garaż w piwnicy, który nie był uwzgledniony w kosztorysie :-? A pochłonął blisko 50 000... Mój mąż wczoraj powiedział, ze jak juz ta budowa się skończy, będzie siwy jak gołąbek :o Ja farbuję włosy, wiec raczej nie będzie siwolcow widac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też tak macie, ze wycena-wyceną, a gdy trzeba zamówić, to te ceny są wyższe niż przewidywałyście? :)

 

Znam to z autopsji :wink: Wszystko drożeje dosłownie z dnia na dzień :-? Ale chyba jak skończy sie sezon budowlany, to ceny spadną? Bo tak sobie planujemy, ze zimą będziemy gromadzić chociaż niektóre materiały potrzebne w późniejszym etapie budowy...

 

My też mamy takie superplany, aby zimą kupić, co się da :)

Nie braliśmy kredytu, więc nie mam stresu związanego z 30-letnią spłatą, ale i tak denerwuję się każdym wydatkiem, każdą chociażby małą podwyżką.

I też farbuję włosy. Jutro śmigam do fryzjerki, coby sobie humor poprawić 8) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...