Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Ja myślałam, ze to proste wybrać projekt domu :( ale tyle tego, że nie wiem od czego zaczać ;( pomocy

 

może najpierw poczekać aż znajdę działkę, potrzebuję taki projekt domu do 100 użytkowej, koniecznie z przyklejonym garażem, bez żadnych balkonów ale z tarasem na ogród i koniecznie z małym pomieszczeniem na gabinet tj 3 pokoje +1 bez udziwnień dachowych, pomóżcie gdzie szukałyście projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja myślałam, ze to proste wybrać projekt domu :( ale tyle tego, że nie wiem od czego zaczać ;( pomocy

 

może najpierw poczekać aż znajdę działkę, potrzebuję taki projekt domu do 100 użytkowej, koniecznie z przyklejonym garażem, bez żadnych balkonów ale z tarasem na ogród i koniecznie z małym pomieszczeniem na gabinet tj 3 pokoje +1 bez udziwnień dachowych, pomóżcie gdzie szukałyście projektów

 

Ja co działka to miałam inny projekt. Więc chyba lepiej mieć tą działkę a potem szukać projektu. Jest ich mnóstwo i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiecie mi jakie są u Was ceny za przykrecanie płyt GK, szpachlowanie, cekolowanie i malowanie?

 

w ZALEZNOSCI OD REGIONU I LUDZIA WYKONUJACEGO OD 25zł/m2.

Np. u tego samego czlowieka razem z ocieplanie dachu 20 cm welna i to co piszesz to 40zł ma- w tym wypadku nie interesuje mnie ile warstw farby bedzie kladl.

 

od 25 za wszystko razem co wymieniłam, czy za każadą robote z osobna?

Samo to co wymienilas stelaz, plyty, szpachlowanie, malowanie to ok. 25 zł/m2 - cena za sufit podwieszany. Razem z izilacją dachu to wolaja juz 40 zł. Ale jakies pol roku temu znalazlam goscia, ktory za ocieplenie i plyty bral 30 zł... No, ale w Poznaniu sa koszmarne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę :)

Powierzchnia zabudowy jakieś 130m, a działka 2000.

 

Fajowy teren do koszenia:) Mój mąż to wprost uwielbia :)

 

Ja mam tylko 1000 metrów działki, a dom bardzo rozłożysty. Jednak w tej okolicy działka kosztuje teraz 110/ metr i nie stac byłoby mnie na kupno dwóch, bo to już ogromny koszt (jak dla nas bynajmniej :wink: ) A i tyle tych metrów tez styknie :wink: Wazne, ze u siebie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcieliśmy tak właśnie zrobić, ale murarz powiedział nam, że to nienajlepsze rozwiązanie. Gdy dowiedzielismy się ile faktycznie prawdziwy klinkierowy komin kosztuje, podziękowaliśmy uprzejmie ;)

 

Przeczytaj kawałek artykułu z gazety budowlanej, gdzie opisują przyczyny przeciekania kominów.

 

Najczęściej winny jest sam inwestor. Komin wy-

kończony klinkierem wygląda ładnie i łatwo się czyści. Inwestor budujący z kalkulatorem w rę-

ku szybko dochodzi do wniosku, że taniej i szy-

bciej będzie zbudować komin od razu z klinkieru niż dopiero później oklejać go płytkami. I tu tkwi błąd. Do budowy bardzo często wykorzystuje się klinkierową cegłę dziurawkę. Żeby ładnie wyglądała, muruje się ją na płytkie spoiny, do-

datkowo nie zawsze zabezpieczając zaprawą ostatnią warstwę. Woda w takich warunkach bez przeszkód dostaje się do wnętrza cegieł. Bywa, że w warunkach zimowych zamarzając rozsadza cegły i komin zaczyna pękać.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...