Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Ja szukam działek, w ten wekend ruszam w jedną stronę wzdłuż torów (rowerem, może jak zobzaczą że nie autem to ze mnie zedrą :lol: )

 

Dorbie co do projektu, też bym jeszcze poszukała, te dachy Cię zeżrą finansowo, lepiej mieć większe okna i salon od południa a pomieszczenia gospodarcze, garaż, kuchnię od innej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Premium mamuśku :) bardzo podoba mi się Twój domek, szukam takiego oszczędnego, zdradzisz skąd ?

 

a u mnie w rodzinie właśnie urodziła się wcześniaczka (dziewczynka) siostry męża, o ponad 2 m-ce za wcześnie i dziecko teraz w innym szpitalu, mama w innym, ale podobno dziecko zdrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium mamuśku :) bardzo podoba mi się Twój domek, szukam takiego oszczędnego, zdradzisz skąd ?

 

a u mnie w rodzinie właśnie urodziła się wcześniaczka (dziewczynka) siostry męża, o ponad 2 m-ce za wcześnie i dziecko teraz w innym szpitalu, mama w innym, ale podobno dziecko zdrowe

 

A zdradzę :)

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=776

ze zmianami.

 

Dziś mi takie coś zrobili:

 

http://preview.ppremiumpremium.photosite.com/~photos/tn/5131609_348.ts1160582354372.jpg http://preview.ppremiumpremium.photosite.com/~photos/tn/5131613_348.ts1160582362935.jpg

 

No proszę, jaka mi chałupa wielka z dwóch zdjęć wyszła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robią ocieplenie na zewnątrz, a mąż w środku - ma ambicje zrobić to sam :D

 

Czym ocieplasz? Kładziesz również tynk ? Ciekawa jestem ile to to kosztuje u Ciebie, bo sama przymierzam się z ocieplaniem zaraz jak skończą robić w środku, tzn, za ok. 2 tygodnie. Ja dostałam 30 zł za m kw za ocieplenie plus tynk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kuchnię, to obecnie mam , a w nowym domu , jak widziałyście też będzie otwarta kuchnia.Moim zdaniem takie rozwiązanie sprawdza się doskonale, a jeśli ktoś obawia o zapachy, to tak czy siak będzie się je czuło. U mojej mamy jest "zamknięta" kuchnia i jak smaży się coś to nawet na podwórku czuć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dachy Cię zeżrą finansowo, lepiej mieć większe okna i salon od południa a pomieszczenia gospodarcze, garaż, kuchnię od innej strony

 

 

Zazdrośnica, masz na mysli ten łamany dach? Własnie nie podoba mi sie to wejscie od szczytu domu i te 3 balkony, wole veluxy niz wykusze na gorze. Teraz podoba nam sie dom pod jemiołą 3 http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41b9a1a8891ab Ma wszystko to co nam potrzebne i prosty wygląd i od wejscia czyli poludniowego zachodu sa dwa okna- kuchnia i jadalnia, schody sa od wschodu i bardzo oswietlone. Wszystko chyba na miejscu. Taras moglby byc na bocznej scianie, z dodatkowym wyjsciem z jadalni

Generalnie ten dach jest prosty i chyba mniej wiecej tyle samo idzie dachowek jak na dach w domku ktory ma garaza jakby przyklejany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robią ocieplenie na zewnątrz, a mąż w środku - ma ambicje zrobić to sam :D

 

Czym ocieplasz? Kładziesz również tynk ? Ciekawa jestem ile to to kosztuje u Ciebie, bo sama przymierzam się z ocieplaniem zaraz jak skończą robić w środku, tzn, za ok. 2 tygodnie. Ja dostałam 30 zł za m kw za ocieplenie plus tynk .

 

15 cm styropianu + tynkowanie - ta sama cena co u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Premium :D ja jestem zła że tak późno podjęłam decyzję, że raczej dom niż mieszkanie w bloku

 

W naszym przypadku było tak, ze gdybym nie dostała działki od rodziców, to szukalibyśmy jakiegoś przyzwoitego mieszkanka w bloku. Nie mielismy tyle pieniędzy, żeby kupować działkę, więc pomysł moich rodziców był strzałem w dziesiątkę. Dostałam działkę ogrodzoną, zalesioną, zakrzaczoną, ze stawem no i przy super sąsiadach. Gdy się dowiedzielismy, ile taka działeczka by nas wyniosła w przypadku kupienia, musiałam usiąść z wrażenia ;)

Zazdrośnico - lepiej późno niż wcale! Najważniejsze, że się zdecydowałaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zimno teraz na ocieplenie? w dzień temp dochodzi do 20 C, a wnocy poniżej 10C też nie spada, wiec uważam że niemal idealna, zwłaszcza że nie pada i nie za ciepło, przynajmniej tynki mi za szybko nie wyschnie i nie popęka, a styropian kupowałam po jakieś 140 zł netto za m3, tynk raczej zwyłkły mineralny, ale jeszcze nie wiem, bo jeszcze do końca nie wybraliśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany nie rozwaliłam. Teraz tak sobie myślę, że ta zamknieta kuchnia będzie bardziej ustawna i salon również. Mój majster mówi, że bardzo często buduje kuchnie otwarte, a po paru latach je zamyka. W sumie to mam czas na myślenie do wiosny, bo wtedy rozpoczną się instalacje, tynki itp.

 

Dzisiaj planowalismy ściankę pod schodami, wyjdzie zgrabny schowek :)

 

Silka dotarła, ale zamówiłam jej za dużo :roll: . Sama policzyłam ile jej trzeba, nie pytając majstra. Na szczęście nie wszystko jeszcze przywieźli i za to co zostanie w hurtowni zwrócą mi pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam info z hurtowni w Toruniu, że od 15.10 właśnie blacha idzie w górę o 5%, a dachówka o 4%. Normalna procedura, żeby zimą dać"większy" rabat. Takie info mam dokładnie z czterech hurtowni.

 

Nie jest dobrze :evil: Ja moge wziąć sie za to dopiero w przyszłym tygodniu :-? Czyli przepłacimy nasz ogromniasty daszek:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, najgorsze jest to, że każdy mówi co innego. I niewiadomo kogo słuchać. Koleżanka, która pracuje w oknach mówiła mi, że nie mają żadnych "zimowych" promocji, to samo facet z Oknovidu.....a ja chcę szybciej sprzedac mieszkanie, żeby zimą kupić materiały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam info z hurtowni w Toruniu, że od 15.10 właśnie blacha idzie w górę o 5%, a dachówka o 4%. Normalna procedura, żeby zimą dać"większy" rabat. Takie info mam dokładnie z czterech hurtowni.

no ja tez gdzies przed chwileczka sie doczytałam ,że roben i .brass.podnosza cene dachówki od 15.10-ja mam właśnie robena kupiona w lipcu w promocji i w przyszłym tygodniu mam nadzieje zaczną kłaść.Ale ja powoli przestaje wierzyc w te ich promocje.Kupowałam w kwietniu poroton za 3.40 +trnsport gratis a przez przypadek w lipcu sie dowiedziałam ,że tez mozna było mieć za 3.40 tylko ponoc juz transport płatny.tak samo napewno bedzie ze styropianem np teraz jest po 150 m sześć ,może zima troszke stanieje a potem znów wróci do 150,poprostu sztucznie podnosza ceny bo sezon a potem wróca do starych cen,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam info z hurtowni w Toruniu, że od 15.10 właśnie blacha idzie w górę o 5%, a dachówka o 4%. Normalna procedura, żeby zimą dać"większy" rabat. Takie info mam dokładnie z czterech hurtowni.

 

Nie jest dobrze :evil: Ja moge wziąć sie za to dopiero w przyszłym tygodniu :-? Czyli przepłacimy nasz ogromniasty daszek:(

może nic straconego jak hurtowni zalezy na kliencie to moze wystarczy ,że teraz zaliczkujesz część a reszte przy odbiorze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...