Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

hej witam mamy takie nieśmiałe pytanie,

Na razie jeszcze nie myslałam o tej dachówce, ale poczytuje tu i ówdzie na forum, że w dachówkach braki, tzn sa problemy z zamówieniami Czy mam sie martwić na zapas i czy możecie potwierdzić bądż zaprzeczyc plotkom? Chce zamówić albo ruppa albo creatona bo maja najlepsze opinie a poza tym na moje oko ładnie wyglądaja na dachach

Ania

 

Aniu,

My też kładziemy dachówkę w październiku i troszkę się rozglądałam. Faktycznie z niektórymi kolorami i modelami jest już problem z zamówieniem, ale część jest dostępnych. My najprawdopodobniej będziemy mieli Ruppa miedziana angoba sirius i ostatnio w Wenie na Dąbrowskiego była dostępna.

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wciornastek, przejechałem się drogą z Rokietnicy do Soboty. Widziałem Twój domek i piękne dachówki przed bramą. Chciałbym być już na tym etapie :D

 

A dom Wciornastka w Sobocie?

Toż to prawie w moim sąsiedztwie, choć gmina inna.

My budujemy w Zielątkowie, gmina Suchy Las. O kanalizie możemy na razie pomarzyć, choć w świetle informacji o płaceniu 16 patoli już mnie jej brak nie martwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Faktycznie mowi sie o kiepskiej dostepnosci niektorych dachowek. Ale tak naprawde musisz juz jezdzic i pytac. Jak chcecie klasc dach w pazdzirniku to akurat teraz jest dobry monent coby odjezdzic hurtwonie, sprawdzic ceny i pytac o dostepnosc. A w ogole ja obserwuje, ze ceny materialow ida w gore z tygodnia na tydzien(np. styropianu), ale nie wiem jak jest z dachowka :roll: Duzo ludzi chce polozyc dach przed zima wiec mozliwe, ze i jej ceny beda rosnac. Moze sie wiec oplacac wam kupic dachowke

(tzn. zamowic ) juz teraz i poczekac na wlasciwy czas z dostawa na budowe.

 

Ja np. welne do ocieplania poddasza kupilam w marcu i teraz jestem bardzo zadowolona z tej decyzji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciornastek, przejechałem się drogą z Rokietnicy do Soboty. Widziałem Twój domek i piękne dachówki przed bramą. Chciałbym być już na tym etapie :D

 

A dom Wciornastka w Sobocie?

Toż to prawie w moim sąsiedztwie, choć gmina inna.

My budujemy w Zielątkowie, gmina Suchy Las. O kanalizie możemy na razie pomarzyć, choć w świetle informacji o płaceniu 16 patoli już mnie jej brak nie martwi :wink:

Miło wiedzieć że jeszcze jedna osoba z okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezi, na ul. Głównej jest taka firma, która sprzedaje własnie kamienie, głazy, ozdoby ogrodowe, itd.

Jak się jedzie od ronda śródki w dół pod wiaduktem koło pętli "zawady" i potem dalej do tego skrzyżowania ze światłami i sie skręci w prawo w główną, to zaraz po lewej stronie jest ta firma. I wydaje mi sie ze wcześniej jeszcze, przed skretem w główną, kawałek za wiaduktem tez coś jest, tez po lewej stronie.

Pozdrowionka :)

 

PS. A firma paulbud zrobiła u mnie posadzki i sie chłopaki troche nie popisały :evil: :(

no ale tak bywa...

 

Aha, jesli chodzi o ogłaszającą sie na forum (w liscie solidnych z wielkopolskich) ekipe od tynków (poz_tynk) to u mnie wykonali tynki i szczególnie wyprawki dookola okien mi sie nie podobaja, ale najbardziej mnie wkurza ich podejscie do klienta, niesłowność i jakieś takie dziwne olewanie :evil: raczej bym ich nie polecała tym, co nie maja czasu siedziec na budowie i pilnowac... no i sa drodzy... dzis są, a jutro nagle ich nie ma bo nie... takie maja podejscie... ah... :(

szukam kogos na tradycyjne tynki zewnetrzne... jeszcze na ten rok... macie moze jakies namiary?? :cry:

 

pozdrawiam WSzystkich serdecznie :)

 

mundzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze macie jakies namiary na kamień do ogrodu

zamarzył mi się skalniak

za lotniskien na Lawicy jest sklad kamieni i chyba dalej w Wysogotowie tez cos widzialem a jezeli moga byc takie duze polne kamienie to mozna poszukac po rolnikach czasami maja sporo takich kamieni powyciaganych z pola i da sie je odkupic w cenie nizszej niz w "skladach kamieni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Paulbud zrobił wylewki w koncu wczoraj. jeszcze nie moge ich ocenic, bo nie moge sprawdzic ich pracy :wink: Jedyne co, ze dwa razy przelozyli mi termin - za kazdym razem jak juz stalismo 7.30 i czekalismy na nich na budowie to dostawalismy telefon lub za drugim razem sami dzwonilismy o 8 rano i dowadywalismy sie, ze nie przejada - raz bo ekipie popsuł sie samochód, drugi - bo ekipie popsuła się maszyna.

Teraz nie wiem czy dobrze robię bo place im dzis za calosc roboty...

 

mundzia napisz co u ciebie bylo nie tak z tym paulbudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyszło dziwnie ze styropianem. Kupilam od nich styropian na posadzke, wszystko oki, ale sie okazalo ze zabraklo. Zamowilam na 140 m2 a sie okazalo ze jest 126 tez nie wiem jakim cudem (sami mierzyli) i mimo wszystko zabraklo. Jakos dziwnie sie to porobilo, ale to jeszcze pol biedy bo nie doplacalam za to co zabraklo, sami dowiezli. Ale mieli tez dowiesc na taras z przodu, I niby dowiezli, i za to oczywiscie doplacalam bo wczesniej tego nie zamawialam, ale sie okazalo ze zabraklo rowniez na ten taras :o nie rozumielam za bardzo tego jak to mozliwe. Nie mogli zatem dokonczyc roboty i mieli wrocic w tygodniu to zrobic. I dzzis sie konczy drugi tydzien jak ich nie ma. Ale nic, w koncu mam nadzieje przyjada (chociaz w sumie nie jestem pewna bo zaplacilismy im wszystko :roll: ) Ale jeszcze mnie wkurzyla jedna rzecz, bo zachlapali nam tynki tymi posadzkami... nie moge tego bez sladu zeskrobac.... :evil: i mnie to denerwuje bo co z tym mam zrobic? A jeszcze mnie wkurzyli tym, ze chcieli wylac posadzke w domu połączona z posadzka na tarasie :evil: czyli super ekstra mostek termiczny by wyszedl... przeciez chyba nie powinno to byc wylane jako jedna calosc posadzka w domu i tarasu?? no nie??

 

Poza tym to chyba robia dobrze :D :wink:

 

mundzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym to chyba robia dobrze :D :wink:

 

mundzia

 

To "chyba" to dobre jest :D :D :D :D :D

Jakość wylania posadzki zbadać możesz w ten sposób ,że jak stoisz prosto z wyprostowanymi w kolanie nogami ,a jedna z tych nóg wisi w powietrzu to znaczy ,że coś jest nie tak....tzw. test kowalskiego:):):):):):)

BTW Widziałem robotę paulbudu-ładnie chłopaki robią.U siebie ich chciałem ale termin mi nie pasował...

 

:Rezi widzę po zmianie terminu przeprowadzki z "września" na "koniec roku" ,że jakaś mała obsuwa była???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:Rezi widzę po zmianie terminu przeprowadzki z "września" na "koniec roku" ,że jakaś mała obsuwa była??? [/color]

 

ciągle coś wyskakuje

mieszkam na przeciw cmentarza jak nie wyluzuje bedę mieszkal na przeciw domu.

a tak serio

miałe 3 misięczna przerwę w wykończeniu ........ trudno to nadgonić od miesiąca prace ida pełna parą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bede doklanie paulbud oceniac jutro :wink: na razie dostali kase. U mnie tylko wylewali. Z powodu obsuwy i wpadki instalatora przyjezdzali w dodatkowym terminie [bo jak przyjechali w pierwszym to nic niestety nie mogli zrobic tyllko trzeba bylo wszystko zrywac :roll: ] na przygotowana izolacje. Co do terminow nie moge narzekac. Po pierwszej obsuwie z winy naszego instalatora przyjeli nasz propozycje drugiego terminu w odleglosci 2 tygdoni i spoznili sie tylko 1 dzien :D

Na razie ich prace ogladal tylko maz i mowi, ze ok. ale to dobry chlopak jest i zazwyczaj nie od budowy wiec bede chwalic jak sama zobacze :wink:

areq tym testem mnie rozwaliles :lol:

 

A posadzki nie mam wylanej nawet do samych drzwi wejsciowych i wyjscia na taras, po to conby wlasnie te newralgiczne miejsca styku ociplenia fundamentu, elewacji i posadzek dobrze wycieplic i mostki termiczne wyeliminowac. Te paski doleje mi juz moja ekipa od elewacji [i innych prac :wink: ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle coś wyskakuje

mieszkam na przeciw cmentarza jak nie wyluzuje bedę mieszkal na przeciw domu.

a tak serio

miałe 3 misięczna przerwę w wykończeniu ........ trudno to nadgonić od miesiąca prace ida pełna parą

Powiem tylko tyle,że jak Cie nie goni z wyprowadzką to na sam koniec lepiej się nie spieszyć.Ja miałem zamiar do końca wakacji się wprowadzić,ale ze spokojem przełożyłem to na październik,choć już jestem na etapie malowania. Fakt,ze obecnie znaleźć dobrych wykończeniowców to cud.Mój też sobie na 3 tygodnie zluzował i pojechał na inną robotę...miałem dwa wyjścia,albo zjeb*tać /odpada -to mój dobry kumpel/ lub poczekać-to i poczekałem :):):)

Życzę zluzowania.:):) Naciesz się domem,tak przynajmniej z 70 lat jeszcze /oczywiście jak tym się znudzisz to mozesz się nacieszać innym...:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za lotniskien na Lawicy jest sklad kamieni i chyba dalej w Wysogotowie tez cos widzialem a jezeli moga byc takie duze polne kamienie to mozna poszukac po rolnikach czasami maja sporo takich kamieni powyciaganych z pola i da sie je odkupic w cenie nizszej niz w "skladach kamieni"

 

był, ale z pół roku temu, albo dawniej...wrócili na miejsce koło ...Izby Wytrzeźwień - Podolany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezi - odnosnie kamieni, bo akurat wczoraj i dzis widzialam :wink:

Jeden sklad na trasie Poznań - Puszczykowo jeszcze przed Puszczykowem i lasem - po prawej stronie. Drugi na Obornickiej w stronę Suchego Lasu po lewej stronie.

 

A ma moze ktos z was płoty betonowy lub wie jakie tego sa ceny?

My znalezlizmy jedego dostawce własnie na Obornickiej w Suchym Lesie - 2m przeslo wys. na 2m za ok 120 zł + 40 zł montaż. Drogo to czy ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...