Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witajcie

U nas pozrywało trochę folii w oknach połaciowych (skrzydła z szybami powystawialiśmy). No i teraz myślimy - co tu zrobić - czy wstawić jednak te skrzydła czy jeszcze raz pobawić się z folią. Dom mamy niby zamknęty. "Niby" bo niektóre otwory są zabite dechami, inne zastawione cegłami a jeszcze inne grubą folią. No i ta folia to nie problem dla amatora połaciówek :( . Chyba trzeba będzie te okna jednak uszczelnić ponownie folią.

 

Z ciekawostek - mieliśmy na budowie wizytę potencjalnego wykonawcy (jesteśmy na 99% pewni, że go chcemy) i zauważył, że mamy za małej średnicy rurę (od wody), która przypominam, jest już elegancko zabetonowana w posadzce. W praktyce oznacza to, że podlewanie i mycie wykluczają się nawzajem. Fajnie co? :cry:

 

Mhal - przypomnij kiedy w tym roku będzie Budma?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

miron, nie bardzo rozumiem Twoje ustwaienia kotła?

na zasilaniu masz 22st? tylko? przy jakiej temperaturze na zewnątrz? masz przecież pogodówkę to pewnie wiesz.

a nawet jeśli tylko tyle to wtedy nie rozumiem ustawień na głowicach termostatycznch. jaka jest temperatura zamknięcia dla ustawień 4,5,6?

jeśli 5 oznacza np. 24st, to czy kiedykolwiek osiągasz taką temp. w pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Już niedługo ( na wiosnę) - :lol: planuję zacząć męczyć się z fundamentami. Planuje je ocieplić. W grę wchodzi styropian lub ewentualnie polistyren ekstrudowany. Proszę o opinię czy zalety styroduru są warte zwiększonych nakładów.

Zastanawia mnie ponadto to, że cena styropianu jest b. wysoka, a przecież zawsze się mówiło, że wełna jest lepsza, ale zbyt droga. Ostatnio będąc w Praktikerze natknąłem się na promocje - wełna Rockwool 10 cm - 10 zł z groszami za metr kwadratowy, natomiast styropian od 100 do 130 zł za metr szcześć. Okazuje się, że styropian zaczyna być coraz droższy. No - chyba że natknąłem się na jakieś kosmiczne cenniki na styropian.

Będę dźwięczny za oświecenie.

z harcerskim pzdr. Darz Bór

Krotosz.

P.s. Gdzie można tanio kupić bloczki betonowe i beton B20 z transportem. Okolice Kórnika. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też się kurzy ... po gołej posadzce. :D

 

Ale fajnie macie. My cały czas się męczymy z przetargiem na wykonawcę II. Dziwnym trafem wszyscy rekomendowani jako przyzwoici cenowo po inspekcji na naszej budowie odpowiadają... wysokimi kosztorysami :o .

Zaczynam się już zastanawiać czy to nie dlatego, że widzą pierwsze efekty specjalne i chociażby rysunki od architektów wnętrz. I myślą sobie "Z tych to można zedrzeć".

Popadam w zwątpienie. Nie chcemy mieć firmy "Krzak", ale mniejsze Budimexy też nie dla nas :cry: :cry: :cry: .

 

Życie inwestora jednak nie jest różowe...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na reklamę...

na privie, tak przy okazji, zasygnalizowano mi bliżej nieokreślone kłopoty z geodetą. Ja ze swojego jestem tak bardzo zadowolony (w każdym aspekcie jego pracy, również cenowym), że z przyjemnością go polecę. Podaję przykładowy cennik - mapy zasadnicze 15 szt. - 350 PLN, wyznaczenie budynku (11 osi) - 400 PLN, inwentaryzacja przyłącza wodnego i kanalizy (z naniesieniem przy okazji budunku na mapy geodezyjne) - 300 PLN.

Stanisław Narożny tel. 8185951, 694418236, 606624603

 

A z własnego podwórka - cień szansy na dachówkę przed świętami.

I pytanie - poszukuję kupca na około 120-130 stempli sosnowych (h>280).

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyzia

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

 

Dołączył: 05 Gru 2002

Posty: 258

Skąd: POZNAŃ/ Sady

Wysłany : 02 Gru 2003 16:46 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Cześć

 

Witam nowych członków grupy! Oby ją bardziej zaktywizowali ...

U nas na budowie jak zwykle...cisza , ale w sobotę po 3,5 godzinnych negocjacjach podpisaliśmy umowę na okna i drzwi wejściowe.

 

Jak mozna spytać jakie to okna? firma? drewno, pcv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotosz

SYMPATYK FORUM (min. 10)

 

Dołączył: 21 Sty 2003

Posty: 45

 

Wysłany : 08 Gru 2003 21:40 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Krotosz.

P.s. Gdzie można tanio kupić bloczki betonowe i beton B20 z transportem. Okolice Kórnika. Dzięki

 

Beton zamawiałem w m. Garby 195zł za B15, miła obsługa przyjadą spokojnie bez nerwów wyleją, ja byłem zadowolony, bloczki tez tam mają

A co do styropianu ja ocieplałem fundamenty DOW ekstrudowanym 8cm. Rozważałem kiedyś Styropol ale firma wraz z przedstawicielami tak miesza ze co chwila była inna cena. Jak juz sie zdecydowalem to cena wzrosła o 20%.

 

Poszukuję namiarów na dobrego cieślę i gości do ułożenia i wylania stropu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy,

 

 

gratuluję wszystkim którzy jeszcze wykonują prace budowlane - macie więcej szczęścia niż ja w zeszłym roku. O tej porze były srogie mrozy a mi robili więźbę - to był koszmar.

 

U mnie spokój i sielanka. Jedyne prace, które są w toku to układanie kostki granitowej. Jak nie przymrozi jeszcze z 3-4 dni to powinienem mieć podjazd do garażu na zimę gotowy.

 

M-halku czy wprowadzacie się przed gwiazdką?

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dosyć budowy na ten rok - ten etap miał zostać zakończony do grudnia... a już teraz wiem, że dekarze nie skończą przed Nowym Rokiem. Nie odpocznę zbytnio od budowy - za chwilkę będzie wiosna i wszystko zacznie się od początku. A do tego dojdzie jeszcze dzidzia... (już wiem, że to bedzie dziewczyna :D )

Całe szczęście zostawiamy to wszystko na 2 tygodnie i jedziemy w góry z rodzinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...