Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Brachol,

przelicz jeszcze raz wodociąg, odległość nie ma takiego dużego wpływu na koszty. Szacunkowe ceny to 3zł/mb rurka + 7zł/mb kopanie ręczne rowka. Tobie opłaca się wynająć koparkę na godziny.

I do tego projekt, oczekiwanie na zatwierdzenie projektu, geodeta przed, geodeta po, odbiór przez wodociągi. Ponadto wodociągi najczęściej w warunkach zmuszają aby zrobić przyłącze większej średnicy niz potrzeba (bo może jeszcze kogoś podłączą...), jakiś hydrant itd.

Przyłącze od granicy działki do domu to rzeczywiście grosze, w każdym innym przypadku niestety duże pieniądze.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachol,

przelicz jeszcze raz wodociąg, odległość nie ma takiego dużego wpływu na koszty. Szacunkowe ceny to 3zł/mb rurka + 7zł/mb kopanie ręczne rowka. Tobie opłaca się wynająć koparkę na godziny. A z wodą ze studni to różnie bywa. Czasami jej nie ma gdy jest susza.

ale w tym przypadku Aquanet czyli Poznanskie Wodociagi nie chca partycypowac w kosztach budowy ale tez nei zgadzaja sie na prowadzenie wodociagu w cienkiej rurce jaka by wystarczyla do jednego domu tylko juz takiego do ktorego ewentualnie magliby sie podlaczyc inni uzytkownicy w przyszlosci bo przy ulicy jest jeszcze sporo dzialek niezagospodarowanych szczegolnie za mna no chyba ze troche zmiekna tez wolalbym miec wode z wodociagu niz uzdatniac ta ze studni albo dowozic wode do picia i gotowania bede musial wznowic z nimi rozmowy moze trafei tym razem na rozsadniejszego czlowieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellow Wielkopolska tu forumowicz from Szczecin-village,grupa zachodniopomorska. Mariuszsan, serdecznie pozdrwiam :D

 

Chyba nie przeszkadzam,więc przejdę do meritum.

Jest ktoś u Was kto zna się na kotłach gazowych firmy BROTJE??

Pilnie potrzebny kontakt lub sama opinia.

Dzięki serdeczne i hasta la vista :wink:

 

P.S.-zabawnie tu u Was-pump off the chilli loud.-różne rejony a problemy jakoś podobne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Pyzia,

 

odpowiadam, bo ze stanem surowym na karku uważam się już za "starego Forunowicza".

Dzisiaj miałem okazję przekonać sie o praktyczno-finansowych korzyściach zawierania znajomości na Forum - wspólnie z Grzegorzem udało nam się spotkać i wynegocjować nieco lepszą ofertę cenową na okna. W perspektywie mamy też wspólny zakup bramy garażowej ... i znowu kilka setek zostanie w kieszeni. Polecam wszystkim i liczę na Was.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Golec

A ja wczoraj ostatecznie zaakceptowałam projekt oświetlenia. Jestem strasznie "podjarana" bo już na planie wygląda to świetnie a dziewczyna naprawdę zna się na rzeczy i wybiła nam z głowy kilka pomysłów, które podsunęli nam profesjonalni :o architekci, a które sami uznaliśmy za nonsens po wysłuchaniu jej argumentacji. Niestety jeśli chodzi o oświetlenie to stwierdziliśmy zgodnie, że nasi projektanci uprawiają większą partyzantkę. Gdyby nie fakt, że oswietlenie było kawałkiem większej całości to naprawdę zostaliby wysłani na drzewo bez żadnej kasy.

A osoba naprawdę w temacie wzięła za to kilka stówek... Tym goręcej polecam!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Jak leci, Braci Budowlana?

 

Ja ostatnio bardziej niż budową zajmuję się przygotowaniami do zakupu...

psa!!!.... :D

 

A jeśli chodzi o postępy na budowie, to coś tam się dzieje i widać nareszcie końcówkę, ufff.

Szkoda tylko, że zapowiadają na ten tydzień cieplutko, co oznacza, że trzeba będzie robić użytek z niedawno zakupionych kaloszy, ale za to błota już mi, póki co, nie straszne! Jakkolwiek sezon męczenia gminy o wyrównanie zaczyna się zbliżać wielkimi krokami! :-? :evil: ..... :lol:

 

Na razie nie mogę się napatrzeć na świeżo co położone płytki w łazience 2, w korytarzu i kuchni , choć ciarki mi plecach chodzą, jak widzę ten kurz i pył....

 

GrzegorzS, mogę podać namiary na osobę, która u mnie ocieplała styropianem dom.

 

BTW mała reklama - mam osobę /-y robią też "drobną" elektrykę, zimną wodę, wszelkie prace wykończeniowe, ocieplanie zewnętrzne, tynki zew. etc. etc. Jeśli ktoś jest zainteresowany,to mogę podać namiary. Szczegóły na priv i ewentualnie od strony technicznej rekomendacji i/lub uwagi mógłby przekazać mój mąż...

Ja tam jestem zadowolona, ale jest to szczerze mówiąc dla nas osoba niejako znajoma i w dodatku mocno nadzorowana przez teścia (który każdego majstra nam ustawiał i poprawiał.........), więc trudno mi ocenić, jak robi u innych...

 

Ech, może za dużo powiedziałam? :-? :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich,

 

miło jest sobie poczytać i pomarzyć o wykończeniach wnętrz ale niestety ciągle czekam na wydanie pozwolenia na budowę:) Wersja optymistyczna zakłada, że stanie się to w najbliższym tygodniu. Pozostaje tylko utopić marzannę nieco wcześniej niż zwykle i czekać na wiosnę:)

 

obecnie chciałabym jak najszybciej ogrodzić działkę i tu właśnie mam PROŚBĘ: czy ktoś mógłby polecić mi miejsce gdzie można kupić automatyczną bramę wjazdową, furtkę i panele ogrodzeniowe (wszystko z elementów metalowych, prosty wzór i rozsądna cena).

 

Golec, macie piękny dach, my chyba jednak też zdecydujemy się na dachówkę ale w kolorze ciemny brąz. Bardzo podoba mi się Roben ze względu na kształt gąsiorów.

 

Pyzia, pozdrawiam, często przejeżdżam koło Twojego domku i mam nadzieję, że już niedługo na naszej działce też coś wyrośnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

GrzegorzS - poszła info na priv.

 

Ryby - ocieplenie mieliśmy ze względu na "całokształ robót" i znajomość zrobione bardzo okazyjnie i nie po cenie rynkowej, natomiast na pewno ten nasz człowiek jest nieco tańszy od średnich cen na rynku - możemy go zapytać, ile by wziął.

Materiały kupowaliśmy jeszcze przed podwyżką cen styropianu, kupowaliśmy 12-tkę (wtedy ok. 100 zł), więc chyba nie będzie to zbyt miarodajne.... Kleje - różnie...

Poza tym dostaliśmy rabat od hurtowni, z której braliśmy wcześniej sporo materiałów na budowę.

 

Pozdrowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...