Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witam wielkopolan!

Wiosna na całego - udało mi się wczoraj zamknąć dom (okna, brama, drzwi), zaczęli też ocieplanie, posadzki wylane, jednym słowem - zaczyna się tzw. "wykończeniówka", która zdaniem wielu może wykończyć.

:p

em_p, ja ubezpieczyłem się w Compensie, również od włamania, kradzieży i dewastacji.

Pozdrowienia dla Spółdzielni Odkurzaczowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej budujący,

 

Ciekawe czy zdajecie sobie sprawę ile was czeka wydatków jak już skończycie budynek. Ja jestem załamany a właściwie to wypłukany przez tak zwaną małą architekturę. Tak więc chcąc mieć ładne otoczenie spotkały mnie następujące koszty, które radzę wam brać pod uwagę:

 

Kostka granitowa - komunikacja i podjazd około 150m2 jakieś 15 000 zł

Płot - konstrukcja na stalowych profilach z sztachetkami drewnianymi + brama samonośna (jeszcze bez napędu) + furtka (obwód działki 100m)+krawężniki 15 000 zł

 

Ziemia na wyrównanie około 1000zł

 

Posianie trawy oraz drzewka i krzewy jeszcze wielka niewiadoma.

 

KOSZMAR !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy lepiej zrobić podbitkę dachu równolegle do połaci dachu czy prostopadle do ściany budynku? :-? , Pyzia, Golec na Waszą odpowiedź szczególnie liczę :D

 

a jeżeli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni wokół domu to w planie wydatków uwzględniam wszystko łącznie ze studnią, kostką i huśtawką dla dzieci :wink: , za rok powiem Wam o ile się pomyliłam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich członków grupy wielkopolskiej.

Jestem nowym członkiem forum i mam zamiar ruszyć w tym roku z budową w Kamionkach.

Mam nadzieję, że pomimo bardzo niestabilnych i niesprzyjających budowniczym czasów w których żyjemy, nie jest to wariackie przedsięwzięcie.

Obecnie mam złożony w starostwie wniosek o pozwolenia na budowę, brakuje mi jednak jasnej koncepcji - od czego właściwie zacząć organizację budowy? Jeżeli ktoś może mi podpowiedzieć, będę wdzięczny.

 

Maras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ruszyło. Wykopy i zbrojenie fundamentów zrobione. W poniedziałek zalewanie fundamentów i do końca tygodnia stan zero gotowy. Cały czas jeszcze zastanawiam się na poziomem podłogi parteru - podnosić czy zostawić tak jak wytyczył geodeta. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to mam jeszcze parę dni na rozmyślania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mwoźnica

Na początek decyzja z jakiego materiału chcecie budować oraz wybór właściwej ekipy (jeżeli znajdzie się taka z wolnym terminem).

A później to jakoś już pójdzie. :)

Materiał mamy "zdecydowany". Chodziło mi bardziej o stronę organizacyjną - najpierw znaleźć kierownika, czy najpierw szukać ekipy? Czy może potrzebuję geodety zanim zatrudnię kierownika, czy później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodetę znajdziesz na telefon w ciągu kilku minut, oni nie mają napiętych terminów i ich zadanie na budowie trwa kilka godzin. Tym się nie martw.

Kwestia kierownika, troche gorzej ale podobnie. Zawsze możesz zasięgnąć informacji w gminie, w wydziale gospodarki przestrzennej. Przypuszczam, że kogoś polecą lub zajmą sie tym sami.

Natomiast ekipy musisz szukać już!

Jeżeli będziesz miał jakieś obsunięcia terminowe, zawsze łatwiej jest ich porzesunąć niz szukać później "na gwałt".

Znalezienie i wybór ekipy to conajmniej kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...