Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Arkadly, geodeta wziął 500 za mapki projektowe + mapka tzw. stan władania drogi (potrzebne to było do wodociągów) + 400 za wytyczenie budynku, ale dom jest b. prosty, 4 narożniki tylko.

To chyba taka średnia cena - 100 zł od narożnika.

Roma, czy stawiacie więźbę i kładziecie dachówkę jeszcze zimą, czy może deskujecie dach + papa? Mnie cieśla przekonał do tej drugiej wersji, także ze względu na niepewna pogodę. W razie czego taki odeskowany może przeczekać do wiosny, a poza tym można wtedy otynkować budynek wstępnie zaprawa cem-wap. Musze to zrobić przed zimą, bo ściany z porothermu nie mogą namoknąć za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Roma - lepiej, żeby więźba nie stała nie okryta. Drewno nie lubi wilgoci, a dachówkę faktycznie można kłaść i w zimie. Jeżeli jednak robisz pełne krycie (nie śledzę Twoich wypowiedzi), to faktycznie po papie możesz spokojnie przerwać prace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechać się do Hiszpanii i przywieźć trochę słońca. Ja wróciłem w czwartek i jaki był weekend? :grin: Co prawda w Hiszpanii było +25 i woda w oceanie wystarczająca ciepła do kąpieli (jak Bałtyk w sezonie), ale tu się udało przytargać tylko +18. Dobre i to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma policz koszty takiego rozwiązania - musisz zrobić deskowanie, papa i robocizna, no i potem krycie dachówką (na wiosnę?). Jesienią są chyba lepsze ceny na pokrycia dachowe, rynny i okna (jeśli takie masz w dachu). No i jeszcze mogą byc problemy z ekipą, jak obecna nie będzie miała czasu, a wiadomo nikt nie lubi robić po kimś. Licz, licz i myśl, myśl . . .

mironmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już liczyliśmy koszt deskowania - ok. 5000zł (2000 materiał +3000 robocizna). Dla mnie to wydatek dość duży bo około 50% dachówki. Wiem że deskowanie to lepsze rozwiązanie ale mnie po prostu nie stać. W przyszłym roku chcemy się wprowadzić i prawdopodobnie deski i papa obyłyby się bez dachówki przez ładnych parę lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mironmk - chyba się mylisz. Przypuszczam, że najniższe ceny dostanie się styczeń-luty nawet z opcją przetrzymania na 2 m-ce. Podobnie z ekipami - teraz jest duuuży problem z ich czasem.

 

Roma - kilka lat to przy dobrej i dobrze położonej papie (Luśce wiatr zerwał dużą część). Faktem jest, że deskowanie daje pewnego rodzaju elastyczność finansową. Chcąc folię też musisz za nią zapłacić (moja membrana kosztowała mnie jakieś 1600zł), a i ekipa kładąc folię liczy to sobie. Z pewnością deskowanie wyjdzie drożej, ale jest do rozważenia w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma - tak jak pisałem można dachówkę zostawić w hurtownii - wpłacasz albo zaliczkę, albo całość i uzgadniasz termin odbioru. W pierwszym wypadku rozliczenie nastąpi po cenie z dnia odbioru z określonym w % upustem w, a w drugim przypadku możesz uzyskać większy rabat. Co prawda przechowanie też kosztuje, więc na przykład dadzą ci o 1% mniejszy upust, ale nazwijmy to "ubezpieczeniem od kradzieży" :wink: . Pamiętaj, żeby przy odbiorze sprawdzić, czy całość jest z jednej dostawy (identyczny kolor). Jeżeli będę trzymali Ci dachówkę, którą już mają, to może oznakuj sobie swoje palety. Zapytaj w swoich hurtowniach czy idą w przechowanie u siebie i na jak długo jeżeli będziesz miała poślizg na budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o możliwości przechowaniu towaru w hurtowni ale powiem szczerze że się boję. W ten sposób kupiliśmy pustaki do budowy domu. Zapłata i faktura w grudniu 2001 a odbiór w 2002. Przez całą zimę spać nie mogłam spokojnie, ulżyło mi dopiero wtedy gdy zobaczyłam towar na działce. A jak firma zbankrutuje, będzie miała jakieś problemy albo trafię na kogoś nieuczciwego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma - wiesz, że o tym nie pomyślałem. Moja hurtownia istnieje od tak dawna, że nie pamiętam (kiedyś był to skład drzewny i stopniowo rozszerzai asortyment). W dodatku dalej się rozwijają, więc chyba upadek im nie grozi, ale faktycznie - co jest dzisiaj pewnego. Ciekawe czy można ubezpieczyć się od upadku hurtowni :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w hurtowni Dek-pol i Witom też proponowali przetrzymanie dachówki. Inna opcja to wpłata na towar z opcją odbioru np. 3 mies. (jest zapis o tym, że cena nie ulegnie zmianie), tak jest w Dek-polu gdzie dachówka może przyjechać nawet w dniu zamówienia. W Witomie trzeba zamawiać dowóz jakiś tydzień wcześniej.

Mam pytanie: ile dni musieliście odczekać między zakonczeniem wieńców a więźbą? według majstra to zajmie parę dni, i znowu roboty dachowe opóźniają się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...