Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wlasnie wczoraj dostalam kosztorys na dach,dach jest dwuspadowy polaczony z dachem garazu(wiem ze to niefachowo ale na pewno wiecie o co mi chodzi :D)jest siedem okien dachowych,205m powierzchni i .........no wlasnie,materialy(wiezba,folia,laty.dachowka cementowa ,okna Veluxa,rynny i cala reszta tych wszystkich potrzebnych drobiazgow typu gwozdzie)plus robocizna ciesli i dekarza to razem 38.800.Co mam o tym myslec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoTomek, ktoś chce zdrowo zarobić. Metr bieżący rurki z tworzywa kosztuje około 2,50 do 4,- w zależności od średnicy. Koszt wykonania wykopu położenia rury i zasypania (1 dzień pracy- 10-12 godz. x 80,-) plus robocizna ludzka i złączki itp. razem nie powinny przekroczyć 1500,-zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na budowie dziś ma być koniec tynkowania. Ekipa tynkarska wprawiła mnie w zdumienie :o ... SWOJĄ SOLIDNOŚCIĄ. Nawet nasz kierownik budowy wziął mnie "na stronę" i pytał ile im płacimy za taką jakość. I też był zaskoczony, że normalnie - 18-19 PLN za metr (zależy od "prostoty" ściany). Najwiekszą chyba niespodzianką jest terminowe rozpoczęcie robót i ... przedterminowe zakończenie 8) . Miało być 2 tygodnie a wychodzą po 8 dniach... Jestem w głębokim szoku - od początku budowy czegoś takiego nie przeżyłam :D ...

 

GORĄCO POLECAM:

Zbigniew Pawlak 601 775 563

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoTomek, ktoś chce zdrowo zarobić. Metr bieżący rurki z tworzywa kosztuje około 2,50 do 4,- w zależności od średnicy. Koszt wykonania wykopu położenia rury i zasypania (1 dzień pracy- 10-12 godz. x 80,-) plus robocizna ludzka i złączki itp. razem nie powinny przekroczyć 1500,-zł.

 

Wszystko się zgadza ale wodociągi chcą mnie namówić na kawałek wodociągu (nie indywidualnego przyłącza) więć wszystkie koszty będą wyższe: większe przekroje, droższy projekt, dwie nawiertki + jakiś hydrant na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...