Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli pobierasz ponad 5 m3 wody na dobę musisz uzyskać pozwolenie wodnoprawne na jej pobór.

 

Dzięki za ten komentarz. Nie wiedziałem o tym. W moim wypadku jednak nie ma "groźby" takiego, nieomal przemysłowego zużycia. 5 m3 to 5000 litrów! Tyle mogę zużyć przy podlewaniu ogrodu ale i to jest mało prawdopodobne. Co najwyżej sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długim urlopie! A Wielkopolska się cały czas zawzięcie buduje :D . To cieszy :wink: .

 

Na naszej budowie cieszy postęp prac i perspektywa bliskiego końca.

Co martwi - to ciągle niesprzedane mieszkanie - po wielkim boomie w styczniu teraz zrobiło się wielkie dno :( .

A to oznacza, że funduszy na zrobienie "środka" brak i termin przeprowadzki staje się trudny do sprecyzowania :cry: .

 

Ale ja nadal jestem dobrej mysli

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów Wielkopolski ... i nie tylko!!

 

Zwracam sie z serdecznym zapytaniem czy ktoś z was buduje może z SILKI w okolicy Poznania??

 

jestem na etapie zakupu materiałów ściennych

doradźcie gdzie je można kupić (tanio) ???

i jakich wykonawców polecacie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my od dzisiaj mamy strop. Co prawda dopiero przywieziony i rozładowany ale zawsze :) . Tym bardziej cieszy, że belki są już na górze i częściowo wypełnione pustakami.

Ale niestety brakuje nam ok. 20 stempli.

Zbys, nnatasza, gdzie można je zdobyć w okolicy Lubonia? Może Wam coś zostało to chętnie pożyczę/ odkupię.

 

No i jutro muszę zapłacić na stal na zbrojenie wieńca. :(

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby

co WY tak szybko budujecie????

Niedawno była posadzka, teraz strop a za tydzień więźba i dach, za miesiąc tynki i pierwsze meble a na jesień wprowadzka......

Stemple niestety już sprzedałem (ja akurat kupiłem w stalbecie ale taniej na pewno znajdziesz po budowach tylko żuka musisz załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Tom_Poznan

 

Buduję z Silki w Poznaniu. Rozważałem budowę z polskich silikatów, na które dawali w fabrykach spore rabaty. Niestety, gdy doliczyłem koszty transportu i rozładunku (u mnie 7 transportów) to okazało się to niezbyt opłacalne. Ostatecznie kupiłem Silkę z Żabienka w hurtowni Pakos na Karpiej w Poznaniu dostałem 5% rabatu od ceny fabrycznej z wliczonym transportem i rozładunkiem. Dostawy były sprawne i terminowe.

Materiał trzeba powiedzieć pierwsza klasa.

Życzę powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Tom_Poznan

 

Buduję z Silki w Poznaniu. Rozważałem budowę z polskich silikatów, na które dawali w fabrykach spore rabaty. Niestety, gdy doliczyłem koszty transportu i rozładunku (u mnie 7 transportów) to okazało się to niezbyt opłacalne. Ostatecznie kupiłem Silkę z Żabienka w hurtowni Pakos na Karpiej w Poznaniu dostałem 5% rabatu od ceny fabrycznej z wliczonym transportem i rozładunkiem. Dostawy były sprawne i terminowe.

Materiał trzeba powiedzieć pierwsza klasa.

Życzę powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbys

niestety takie tempo to tylko w marzeniach.

Ale jakoś powoli do przodu sie posuwamy. Strop zalewqany będzie prawdopodobnie w poniedziałek.

Stemple już zorganizowałem.

Ale niestety nie doczekałem się dzisiaj kantówek z tartaku bo spier....im się Żuk i musiałem szybko wypożyczyć przyczepkę i naginąć po te kantówy aby murarze mieli jutro co robić.

A po dechy muszę zasuwać jutro. I skąd na to wszystko brać czas jeśli trzeba w międzyczasie zrobić swoje w pracy?

Dostaję lekkiej zadyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...