Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dałem za materiał na podbitkę 32,5 zł/m2. W Luboniu na Juranda 24 jest stolarnia, która robi boazerię. To właśnie tam. Deski 2 cm (standardem jest ponoć grubość 1,6, ale dekarz zasugerował grubsze deski) z dodatkowym szlifowaniem. No i jeszcze Sadolin. Zgodnie z radą mojego dekarza trzeba pomalować 2 razy Classikiem i raz Extra. Drugie malowanie extra po przybiciu podbitki. W związku z grafitowym Siriusem Rupp Ceramiki, zdecydowaliśmy się na kolor hebanowy podbitki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, moje doświadczenia z tartakiem p. Kaczmarka z Piotrkowic, są dość dobre (choć rozmowa z facetem przez telefon to koszmar). Drewno przywozi na budowę w umówinym terminie, a najdziwniejsze jest to, że jego podejście do pieniędzy jest, powiedziałbym dość dziwne jak na dziesiejsze czasy. Facet mówi, że przywiezie dekarzom, łaty i kontrłaty, a mnie może nie być, zapłacę mu jak będę przejazdem. Jeszcze się chyba chłop nie naciął na nieuczciwych, których nie brakuje. No i jeśli ktoś potrzebuje dłuższych elementów, to u niego jest kłopot. Moje krokwie miały coś 7,8 metra więc tu miał materiał, ale już z murłatami (11,5 m) był problem i trzeba było składać z dwóch kawałków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby

 

Sorki ze dopiero teraz ale ciagle brakuje mi czasu,jeszcze raz serdeczne dzieki za namiary na dachowcow,casting wygral pan Siepa z Rogalina(39/m2)zaczynaja 2-go sierpnia,mam nadzieje ze wszystko pojdzie zgodnie z planem bo wlasnie czekamy na decyzje z banku o kredyt,materialy kupujemy w W.A.SZ Dach-u pod Kórnikiem bo tam ostatecznie kosztorys wypadl najbardziej korzystnie,a jesli chodzi o dachowke to zdecydowalismy ze bedzie Brass Celtycka braz,Pozdrawiamy

Ewa i Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pyzia

Choć właśnie wczoraj wieczorem juz się spotkałem z jednym tynkarzem z polecenia, ale nie zaszkodzi mieć co niestety pokazuje życie jakieś alternatywy gdzyby......... pfu pfu przez ramię.

U mnie koniec z elektryką i własnie czekam na tynki a póżniej powolne zbierabnie na następny etap choć jeszcze w tym roku planuję ocieplic dach i gkb ale sam po godzinach bo po postach na ten temat że gdzieniegdzie wieje po fachowcach to chyba z pomoca szwagra nie będzie aż tak trudne (tak myślę!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...