Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Czy ktoś może polecić jakąś konkretną przydomową oczyszczalnię dla 4-6 osób oraz solidną firmę wykonującą takie cuda kompleksowo(doradztwo+projekt+wykonanie+rozsądna cena) Będę zobowiązany. Pozdrowionka.

polecam http://www.grasant.pl solidnie czysto i z kulturą moze nie najtansze oczyszczalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pomocy czy ktoś korzystał z usług rzeczoznawcy?

 

Super firma WIENERBERGER dostarczyła mi przez hurtownię dachówkę, niestety dachówka była źle spakowana w związku z powyzszym na budowę dotarło 20% uszkodzonego towaru (pościerana, wykruszona politura), mój dach stoi bo kierownik regionu WIENERBERGER-a twierdzi ze dachowka jest dobra a ja twierdze ze to 3 gatunek no i .... tym sposobem nie mam jedej polaci dachu. Nie wiem co robic, wprawdzie nie zapalacilem jeszcze za caly towar i nie mam na razie zamiaru placic (za 3 gatunek), ale dach zrobic trzeba. A i hurtownia zacznie mnie w końcu ścigać.

Kurde czy ktoś kupuje w sklepie garnitur albo sukienkę z dziurą a właściciel sklepu mówi że to I gat - płać pan i kupuj !!!!!!!!!!!!

I pomyśleć że to ja chciałem się budować....

Teraz dochodzę do wniosku że lepiej kupować najtańszy towar bedzie taniej a jakość ta sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy czy ktoś korzystał z usług rzeczoznawcy?

 

Super firma WIENERBERGER dostarczyła mi przez hurtownię dachówkę, niestety dachówka była źle spakowana w związku z powyzszym na budowę dotarło 20% uszkodzonego towaru (pościerana, wykruszona politura), mój dach stoi bo kierownik regionu WIENERBERGER-a twierdzi ze dachowka jest dobra a ja twierdze ze to 3 gatunek no i .... tym sposobem nie mam jedej polaci dachu. Nie wiem co robic, wprawdzie nie zapalacilem jeszcze za caly towar i nie mam na razie zamiaru placic (za 3 gatunek), ale dach zrobic trzeba. A i hurtownia zacznie mnie w końcu ścigać.

Kurde czy ktoś kupuje w sklepie garnitur albo sukienkę z dziurą a właściciel sklepu mówi że to I gat - płać pan i kupuj !!!!!!!!!!!!

I pomyśleć że to ja chciałem się budować....

Teraz dochodzę do wniosku że lepiej kupować najtańszy towar bedzie taniej a jakość ta sama :)

 

Na Koziej przy starym rynku jest FEDERACJA KONSUMENTA (http://www.federacja-konsumentow.org.pl), może tam coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do tych, którzy budowali, lub budują z YTONGU:

1.Jakie macie doświadczenia z YTONGIEM (polecacie, nie polecacie, dlaczego)?

2.Gdzie kupowaliście (czy jesteście zadowoleni z dostawcy, ile można utargować)

3.Czytałem że ścianę 36,5 z YTONGU niektórzy docieplają, napiszcie opinie o ogrzewaniu domów z YTONGU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi ecoTomku

 

Niestety, żeby odpowiedzieć na Twoje pytania, w moim przypadku grozi to rozdwojeniem jaźni.

 

Po pierwsze - dopiero co wybudowałem z Ytonga i jako materiał - gorąco go polecam, bo technologia dobra, ciepła i łatwa w wykonaniu. Z żalem jednak muszę przyznać, że nasza polska rzeczywistość odbiega znacznie od tej europejskiej. Dokładniejszej informacji zasięgniesz w innych postach forumowiczów na ten temat, a w moim przypadku - w moim dzienniku budowy i innych moich postach. Długo by tu pisać, ale ogólnie: jakość wykonania bloczków fatalna(pokruszone, bądź rozpadające się w rękach), obsługa klienta-jeszcze gorsza(jeśli robią kalkulację ilościową to niesamowicie naciągają klienta, a potem bujaj się z nadwyżką materiału), chcesz coś zareklamować - możesz czekać miesiącami i jedyne co wskorasz, jeśli nie będziesz walczyć o swoje do ostatniej kropli krwi to worek zaprawy naprawczej.

 

Po drugie - pomoc i pośrednictwo w zakupie przez nieistniejący już chyba oddział Muratora w poznaniu, a sam zakup - przez internet - czysto, schludnie i szybko. Było to dośc dawno więc ceny uległy już pewnie z 1000 razy zmianom, musisz sprawdzić na ich stronie internetowej. Potem trzeba tylko uważać przy dostawie, bo czasami się zdarza, tak jak w moim przypadku, że dostawca kipuje te palety - tak jak leci i wtedy masz już szmelc zanim rozpakujesz palety.

 

I wreszcie, po trzecie - teoretycznie nie potrzeba tej ściany ocieplać i mija się to z celem - płaci się drożej i stawia przecież Ytonga 36,5, żeby zaoszczędzić na już na ociepleniu. Teoria - teorią, ale po doświadczeniach z jakością towaru jaki otrzymałem, postanowiłem chuchać na zimne i bedę docieplał jeszcze 5 cm styropianem. I jak się okazuje - nie jestem przypadkiem nadwrażliwym czy odosobnionym. Popytaj wśród znajomych lub forumowiczów, na pewno znajdziesz ludzi którzy po 1 lub 2 sezonie docieplali mury, a to już przedraża sprawę.

 

Jednak nie zrażaj się - sama technologia jest bardzo dobra i przede wszystkim ciepła, co może wyjść murom i domownikom tylko na dobre. Po prostu trzeba mieć na takie rzeczy baczenie, pilnować i walczyc o swoje, a wszystko będzie dobrze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi ecoTomku

 

Niestety, żeby odpowiedzieć na Twoje pytania, w moim przypadku grozi to rozdwojeniem jaźni.

..........................................................

Jednak nie zrażaj się - sama technologia jest bardzo dobra i przede wszystkim ciepła, co może wyjść murom i domownikom tylko na dobre. Po prostu trzeba mieć na takie rzeczy baczenie, pilnować i walczyc o swoje, a wszystko będzie dobrze.

 

pozdrawiam

 

Właśnie bazując na Twoim dzienniku budowy napbrałem obaw do YTONGA, dzięki za odpowidź i pochwal się który to z dostawców YTONGA jest taki "rzetelny", trzeba by go wrzucić na czrną listę, przecież jesteśmy w EUROPIE a takich dostawców trzeba do AZJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoTomek:

1. Jestem bardzo zadowolona - dom powstał szybko, budowa bardzo czysta (klej w wiaderku rozrabiany wiertareczką :D), wygląda ładnie ... hi, hi gadam jak blondi ale ciężko coś powiedzieć, jak się jescze nie mieszka.

2. Kupowaliśmy w Pajo (po wcześniejszej wycenie i ofercie zrobionej przez przedstawiciela ytonga)- zaferowali nam rozładunek hds gratis, na każdą naszą prośbę wymieniali nam palety (np. została nam paleta docieplenia wieńca to za nią przywozili nam coś czego zabrakło).

3. Nie będę docieplać na 100% - mam ścianę 40cm.

 

No i ponawiam pytanie - czy ktoś ma fachowca od tynków zewnętrznych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzS,

opowiedz więcej.Jakie grzanko - kominek"wodny" z podłogówką czy bez?To musiałeś dostawić komin-a nie wystarczała łazienka na poddaszu ?Mały WC na parterze też dobry,jakoś zasobnik byś chyba wcisnął :)

Nie masz miejsca przez te schody-one tam kradną.Architekci trochę bez sensu wprowadzają je do salonu,skoro nie ma antresoli.No ale poszedłeś na kompromis,i masz za to dużą kuchnię.

Ja wiesz idę w stronę większego parteru - pietro to max 2 sypialnie+łazienka. Coś jak Twój "sąsiad" z projektu,LMP02.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...