Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Miron, codziennie jak czas na to pozwala wgryzam się w posty za i przeciw wszelkim materiałom, nie mówiąc o technikach. Pewne rzeczy wiem jak zrobię bo mam doświadczenie w remontowaniu 50-letniego domu a inne zgrozo. Ale wiem jedno stary dom będzie starym domem niezależnie co z nim zrobisz, dlatego decyzja o budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam stolarza, nie macie przypadkiem jakiegoś sprawdzonego, który zrobiłby antresolę ?

Sprawdzony duet, zrobili u mnie piękniste schody z jesionu tel. 0693700706 p. Roman i p. Krystyn.

Z innej beczki - gdzie w Poznaniu kupić porządny, żeliwny piec kominkowy - napalam się (w przenośni :lol: ) na Dovre (sklep na Obornickiej) lub jeden z modeli z Praktikera. Co jeszcze warto zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, bomba. Ja uwielbiam siedzieć przy kominku. Wczoraj też paliliśmy i jakoś samo wypiło się wino.

Surfi, za Twoją radą stwierdziliśmy, że w nowym domu będzie kominek z płaszczem wodnym. A a propos działki sprawdź czy czasem nie masz jakiś rur na terenie. Znajomy na Piątkowie kupił śliczną, drogą działkę i okazało się, ze ma zasypany jakiś awaryjny kolektor deszczowy. Dowiedział się o tym jak go zalało (a już budował). W geodezji nic nie wiedzieli dopiero w wodociągach mieli stosowną mapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie - pilna sprawa

 

szukam kogos solidnego do polozenia podlogi. mam stolarza ktory twierdzi ze podloga z desek zawsze bedzie pekac (??? takie gadanie bardzo mi sie nie podoba i zle wrozy) oraz drugi typ - Jodelka. Tansza i ma swoje materialy.

Pytanie: czy ktos ma wyprobowana jodelke lub cos slyszal? czy ktos ma dobrego podlogowca do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor wodny? Nie zdążę do wodociągów,ale odpytam na okoliczność, dzięki.

Wciornastek,a propo wody - płaszczyk jest super,ale trzeba podrążyć temat jego trwałości,bo potem kanałów i rur nie poprzekuwamy ! Na razie,oprócz gminnych "opowieści" i opinii zatwardziałych zdunów, nie spotkałem się z konkretnymi zarzutami na ich temat. Prawdą jest,że potrzebne są sprawne zabezpieczenia,żeby uszkodzona turbina nie przepoczwarzyła kominka w parowóz. No ale zawsze możemy wyczaic razem dobrego "kominologa" i jeszcze wypracować z nim rabat na zdublowane zamówienie - co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu

piekna podloga! Czy mozesz sie podzielic informacjami, z jakiego drewna jest zrobiona, jaki koszt, namiary na wykonawce, no i oczywiscie, czy jestes zadowolony. Bede wdzieczna za info na priv.

 

pozdrawiam

ebi

 

PS Czy macie moze przetestowana ekipe od tradycyjnych tynkow wew.? Zalezy mi na naprawde dobrym wykonaniu. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfi z tym kominkologiem jestem za. Tylko kiedy to będzie?

 

Właśnie wczoraj dowiedziałam się, że moje notowania rosną bo w energetyce już nanieśli dane do kompa o nowym przyłączu. Wyobraź sobie zaskoczenie mojej małżowiny, który chciał przkazać dane o zużyciu prądu na ogrodzie a pani spytała się go czy dom czy działka. Niezły numer zważywszy, że papiery o nowe przyłącze (nie na słupie tylko jak należy na granicy) złożyliśmy tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciornastek, nie pytaj się kiedy, umowa to umowa,zawsze to raźniej we 2ke, 4ke, w właściwie 6-kę :wink: Za 2 latka temat bedzie rozpracowany z detalami,a nasze pociechy będą odpalać pierwszy ogień,bedzie dobrze... Energetyka szamotulska jest rozsławiona w rejonie jako potworny beton decyzyjny.Oczywiście zamierzam naruszyć jego strukturę i zaprzeczyć obiegowym plotkom...

 

loniu, Merbau to dla Ciebie kolor,odmiana panelu czy nazwa drewna-co masz dokładnie na podłodze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...