Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Hej !

 

Nawiązując do niezwykle pięknych okoliczności dzisiejszej pogody, uprzejmie zapytuję czy ktoś wie i jeśli wie - czy się podzieli wiadomością o możliwości zakupu paliwa stałego pachnącego żywicą w korzystnej, promocyjniej cenie wraz z dowozem.

 

Qurcze, przepraszam za słowotok, ale oglądałem właśnie relację z kongresu pewnej partii, która powinna się już dawo rozwiązać, a ... nie chce i udzielił mi się ów kwiecisty styl z minionej epoki.

 

Krótko mówiąc - czy ktoś wie gdzie można tanio (najlepiej poniżej 90 PLN za m3) kupić pocięte i porąbane drewno do kominka (akację, brzózkę, dębinę lub inne) wraz z dowozem? Oczywiście chodzi o Poznań lub okolice.

 

Dzięki za podpowiedzi

M.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sorki, Margolcia, ale naprawdę nieźle się urechotałem. 90 złociszy? Pocięte i porąbane? Liściaste gatunki?

Sprowadzam na ziemię: normalna cena na składzie drewna opałowego w Gądkach (Nadleśnictwo Babki) to chyba 122zł (potaniało!!!), ale to drewno okrągłe, cięcie i rąbanie i dowóz za dodatkową opłatą. Drewna na opał w okolicznych leśniczówkach nie dostaniesz, bo wszystko idzie na skład. Sąsiadowi udało się parę miesięcy temu wyprosić w jednej leśniczówce ładnych parę metrów akacji (a ściślej grochodrzewu) za chyba 100zł, ale zabiegów wokół tego było sporo. Poza tym grochodrzew średnio nadaje się do kominka - wydziela intensywny zapach przy spalaniu (sąsiad ma piec w garażu to się nie martwi). Jak chcesz bezpośrednio z lasu taniej, to raczej szukaj w innych nadleśnictwach.

Generalnie z drewnem jest krucho - nie tylko opałowym, więc nie można się spodziewać, że szybko potanieje. Ja kupiłem grab - najcięższy, a więc najbardziej kaloryczny polski gatunek.

P.S. Jeden z sąsiadów kupił kilka metrów brzozy pociętej i porąbanej, a przy tym WYSEZONOWANEJ za 150zł/mp. Okolice Kamionek.

P.S. II Wszystkim forumowiczom wielkopolskim życzę Wesołych Świąt. Dla mnie to pierwsze w nowym domu, więc na pewno będą wesołe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Czy ktoś z Was może polecić instalatora alarmu opartego głównie na czujkach magnetycznych (kontaktronach - w drzwiach i oknach)

Czy ktoś ma taki alarm?

Nie mogę znaleźć specjalisty - wszyscy chcą montować cz. ruchu - jednak ja musze mieć przede wszystkim kontaktrony

Czas mnie goni i wsztrzymuję część prac, bo nie ma fachowca z doświadczeniem w tego typu sprawach :/

 

Z góry dziękuję

Piotr

szukasz jeszcze tego goscia od czujek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

a nas okienka i drzwi zamówione i codziennie odmawiamy paciorek żeby pogoda się nie zmieniła :D a międzyczasie przygotowujemy się do dalszych robót; prosze więc Was o pomoc:

 

poszukiwany instalator (myślący i tani)

oraz hydraulik (opis jak wyżej)

 

z góry dziekuję i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Bede wdzieczny somsiadom za info na jakie systemy kominowe sie zdecydowaliscie. Musze kupic dwa kominy i Schiedel wychodzi mi drogo. Hurtownia dala mi jedynie 5% rabatu bo "nie ma na czym spuscic".

 

Jaki system kominowy, kiedy i z jakim rabatem udalo sie Wam kupic u nas?

 

Z gory dziekuje

KaiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich z Wielopolski!!!!!!

 

My również nasz domek budujemy na tym padole, w okolicach Poznania. Mamy zrobione juz fundamenty, w czerwcu pojda mury do góry i mam nadzieje damy rade zrobić strop a na jesień może sie uda położyc więźbę... Jeśli ktos z Was miałby namiary na jakiś tani tartak to będziemy wdzięczni... :D:D:D

 

Pozdrawiam serdecznie!!!! i życzę powodzenia!!!!

 

a to nasz projekt: DM-6079 :D:D:D

 

http://www.kbprojekt.pl/projekt.php?pro=7&swyr=20

 

a jak nie zadziala to: http://www.kbprojekt.pl/katalog.php

i kliknąć na DM-6079

 

mundzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dawno tu nie zaglądałam.

Mam pytanko, szczególnie do Forumowiczów budujących w gminie Rokietnica. Ile płaciliście za projekt przyłączy wod-kan w PUK a ile za wykonawstwo? Czy cena 1000 zł+ VAT za projekty wod -kan to Ok.

Czy płaciliście jeszcze coś gminie - tj. opłatę przyłączeniową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miron zgadza się z PUKiem i dlatego po bojach o warunki techniczne mam duże wątpliwości czy im to dalej zlecać. Musiałam interweniować u jednego z naszych Radnych. Dopiero po jego telefonie do Prezesa Puk okazało się, że warunki są do odbioru. Mam jakieś dziwne wrażenie, że ktoś czekał na wziątke.

Miron a może powiesz mi kto ci robił przyłącza (na priva). Proszę.

Mam sytuację taką, że woda i kanaliza są 1 m (słownie) od mojej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...