Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Hej Misza

koduję, że namiary na cieślę to w dalekiej przyszłości od Ciebie. Zdecydowanie popieram tezę o nieprzechwalaniu (oddzielnie ? :???: ) majstrów!!!

Co do Wierzb to naprawdę mi się podobają choć oczywiście swoje 3 grosze do projektu (a nawet 10 groszy powiedziałabym) trzeba dodać. I oczywiśćie - tak jak piszesz - właśnie teraz, zimą. Mamy już kontakt z jakimś poleconym architektem (- jak będzię konkret - to podamy Feyrusowi jego namiary). Zdaje się złapiemy go w przerwie między świętami i zlecimy trochę przeróbek.

To na tyle! Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę relaksujących Świąt taka aby z nową energią rozpoczynać/kontynouwać/ kończyć budowę w Nowym Roku

cześć :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No, to mamy mała przerwę budowlaną na Święta :smile: :smile: oj, przyda się, przyda chwila oddechu. Chociaż nie mogę jakoś przestać myśleć o budowie, zamawianiu materiałów, pieniądzach niestety:sad:, i takich tam. Kiedy dzisiaj wjechałam na budowę z 'inspekcją', zastałam ekipę murarzy + ekipę cieśli przy zgodnych porządkach świątecznych. Ramię w ramię doprowadzili salony do takiego stanu, że nic tylko wstawiać choinkę i można świętować.

Między Świętami a Nowym Rokiem wracają do pracy... a już miałam nadzieję na dłuższy urlopik :wink:

Wszystkim życzę wspaniałych, zdrowych, spokojnych Świąt. Odpoczynku i woli walki na później!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miron, ekipa murowała kiedy temp. była tak mniej więcej do -4,-5, używali wtedy plastyfikatora do betonu (tak kończyli taras), teraz zostały im do zrobienia drobiazgi, czyli trochę prac przy szczytach ścian i ścianka działowa na poddaszu. Też się zdziwiłam, że przy mrozie mogą pracować, ale powiedzieli, że do

-6 spokojnie. :smile:

Zawsze mnie to zadziwia, kiedy wjeżdżam na budowę opakowana w kurtkę, polar i co tam jeszcze pod ręką, a oni w koszulach flanelowych + kurteczka taka bardziej wiosenna :eek: :eek:

Cieśla na przykład pracuje gołymi rękami, bez rekawic. Kiedy się dziwię, jak to wytrzymują, mówią że trzeba się ruszać, i przy robocie zimno nie jest. I że gdyby przy takim mroziku nie robili, to przy -15 musieliby leżeć pod kołdrą, z różańcem w ręku :wink: poza tym zachęcają mnie do 'zakupów' w pobliskim sklepie. ale ja jestem inwestor głuchy na takie proiśby, i obiecałam im dopiero fajną imprezę na wiechę. :wink:

Jeszcze dachówka, rynny, podbitka i do obmiaru okien to by było na tyle.

Tynki - zdecydowałam się już na tradycyjne, nie wiem jeszcze na pewno jaka będzie kolejność prac. Może coś doradzicie? Okna, tynki, instalacje? Elektryka przed oknami? a jak ukradna kable??

Moją ekipę b. polecam, także do tynków. Widziałam ich w akcji na innych budowach, zanim podpisaliśmy umowę na prace u mnie, i b. mi się podobało to, co zobaczyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza, jestem po przerwie. Może doleję oliwy do ognia, ale wydaje mi się, że temp. -5 nie nadaje się do budowy - zwłaszcza, gdy poprzednie dni i noce notowały -10, co oznacza, że materiał jest przemarznięty. Poza tym temperatura jest ważna nie tylko, jeśli idzie o same murowanie, ale i proces wiązania, który trochę trwa. Trzeba sprawdzić efekty prac teraz i na wiosnę. Tym niemniej ekipą do tynków jestem zinteresowany. Dachówkę mam euronit jak wiadomo. Kolejność prac: najlepiej byłoby chyba: elektrka, instalacje, tynki i okna. Ale nie wiadomo, czy to możliwe, m.in. ze względu na przede wszystkim kradzieże. Przy okazji pytanie, czy kradnie się tylko miedź, czy też jestem naiwny i może zniknąć wszystko. Ma ktoś jakieś doświadczenia nt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej grupa z Poznania i okolic!

 

Witam po przerwie w "forumowaniu" i od razu mam pytanie do bardziej doświadczonych - ile płaciliście za adaptację projektu? Czy możecie kogoś polecić?

W przerwie w leniuchowaniu spotkaliśmy się z poleconym architektem i powiedzieliśmy o zmianach, które musiłby nanieść do projektu - a mianowicie przedłużenie garażu o 0,5m i usunięcie wykusza. I ta uwaga cała "filozofia" ma zdaniem tego architekta kosztować 800 PLN plus VAT :eek: :eek: :eek: !!!

Z tego co się na szybko dowiedzieliśmy to u innych takie proste zmiany kosztowały 200-300 PLN! Powiedzcie czy facet nie robi nas w balona (ja uważam, że na 100% tak) i polećcie kogoś sensownego za sensowną cenę please!!!

Aha - spytałam się tego "fachowca" czy uda się na działkę (jak uważałam - celem zobaczenia tam czegoś czego my przy swojej wiedzy nie widzimy a co mogłoby wpłynąc na projekt); a na to facet, że on pracuje tylko na mapach. Czy to jest standard tego typu pracy (za 800 PLN plus VAT) ????????????

poradźcie please

pozdrawiam

pyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim w Nowym Roku.

 

Ja dostaję już białej gorączki na dzwiek slowa dach, który mial byc skonczony do swiat a jescze ekipa nie skonczyla foliowania. Co do kolejnosci robót to wymyślilem sobie to tak:

koniec lutego - wstawianie okien i drzwi budowlanych z jednoczesnymi pracami elektrycznymi a przede wszystkim zalozenie instalacji alarmowej z monitoringiem.

Marzec tynki wewnątrz

Koniec marca / kwiecień - instalacje wod-kan

Koniec kwietnia - posadzki

Maj - wstawienie drzwi zewnetrznych + bramy garażowej

Maj - ocieplenie budynku

poczatek czerwca - tynki zewnetrzne

czerwiec, lipiec, sierpień prace wykonczeniowe: podbitki, tarasy, plytki, podłogi, drzwi wewnetrzne, armatura itp

Wrzesien - przeprowadzka no i zaprowadzenie ogrodu podjazdy itp.

 

No to takie sa plany, ciekawe na ile zostana zweryfikowane rzeczywistoscia.

Generalnie to ostatni punkt jest dosyc istotny zwazywszy, ze juz sprzedalem mieszkanie - ups!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę Wielkopolską .

Po dwóch latach poszukiwania działki i półrocznej batalii z pozwoleniem na budowę rozpoczynam przygodę z budowaniem.

Miejsce Morasko , działka skromne 8000 m , zastanawiam się czy załapię się na dopłaty bezpośrednie z Unii.

Projekt pracownia Lipińscy z Wrocławia -LMP 36 -210m.

Materiał YTONG ,od jutra zaczną się pierwsze problemy rozpoczynam poszukiwania ekipy , żegnaj dotychczasowy sybarycki stylu życia.

Jednym słowem od dziś zaczynam brać czynny udział w forumowym ekshibicjonizmie budowlanym .

Cel - następny Nowy Rok w nowym domu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Wiosną zaczynam (powinnam napisać zaczynamy) budowe mojego wymarzonego domu. Będzie to D21 - projekt Muratora. Im więcej czytam wypowiedzi na Forum, Muratora i im bardziej zagłębiam się w tajniki budowania tym mniej wiem. Czuję się troche jak przed ważnym egzaminem na studiach. Chciałabym zdać go celująco a im bliżej terminu tym bardziej rosnie we mnie przeczucie, że cos pominęliśmy, czegos zapomnieliśmy, czegos nie przewidzieliśmy. Byłabym wdzięczna za kontakt osób, którzy juz wybudowali w okolicach Poznania D21 lub są w trakcie realizacji inwestycji. Nie ukrywam, że liczę na pomoc wszystkich Forumowiczów z grupy wielkopolskiej. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi jestem pod wrażeniem!!

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marie i MHAL!

Grupa rośnie ilościowo! I tak trzymać! To co mnie tylko martwi to fakt, że przybywa zielonych (bez obrazy - mam tu na myśli również siebie) a ubywa doświadczonych, którzy mogliby nam - nowicjuszom coś poradzić :cry: !

Ale kupą raźniej to fakt!

Hej zaawansowani - podajcie proszę namiar na sensownych architektów od adaptacji - przecież na pewno musiliście to zrobić!!!!

Błagam :roll: (- używam całej swojej kokieterii)

 

dzięki!!!

poz

pyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Pyziu,

Jestem co prawda "zielona" ale mam znajomych "po przejsciach" budowlanych. To oni utwierdzili mnie w przekonaniu, że "da sie" wybudować dom. I to nawet nie drogo (to oczywiście rzecz względna ale z góry informuje, że ja i mój mąż jesteśmy tzw. normalni, tzn. kredycik, mieszkanko na sprzedaż, pomoc rodziny i przyjaciół itp.)Co do architekta to popytam, bo my kupiliśmy projekt gotowy D21 Muratora i poza przeniesieniem tarasu nie robimy zadnych zmian.

Pozdrawiam

P.S. cieszę się, że kobiety stanowią tak silną ekipę w grupie wielkopolskiej - chociaż nie jestem wjującą feministką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironmk - namiary na ekipę przesyłam privem, jakby nie doszły, daj znać,

wiesz, że chyba mam szczęście na początku Nowego Roku i uda mi się nabyć ceramicznego von Mullera zamiast Euronitu?? ale to się okaże w pon, jadę obejrzeć dachówkę na dużej połaci i ostatecznie negocjować cenę, która jest b. zachęcająca (ok. tysiąc zł więcej wobec euronita na całości) :smile: :smile:

jesli nie wypali, to jade kupowac szary euronit, bo też jest b. w porządku.

W sprawie murowania myślę, że trochę sytuacja wymusiła dokończenie 'drobiazgów' mimo mrozu. Jak będzie, zobaczymy rzeczywiście wiosną. Teraz już nic nie murujemy, walczymy z dachem.

Jesli chodzi o kolejność prac, to mam taki plan: jak tylko odpuszczą mrozy przyłącze energ., potem elektryka i 'jak cień' za elektrykiem ekipa z tynkami. Potem okna i instalacje.

Marie, MHAL - witam :smile:, b. fajnie, że przybywa ludzi. Jeśli szukacie ekipy, chętnie polecam moją, chociaż b. się do nich przywiązałam i niechętnie dzielę :wink:

Aha, słuchajcie!! Jeśli będziecie potrzebowac do wykńczeniówki płyty g-k, to teraz warto w nie zainwestować. W okolicach mojej budowy (Puszczykowo) ceny spadły o ok.30-40% na płyty, a promocja potrwa dopóki ich nie sprzedadzą. Z tego co mówił sprzedawca może jakieś 2 miesiące. Zgodzili się zmagazynować płyty do wiosny, jesli teraz za nie zapłacę. Sprawdźcie wasze hurtownie.

Pyzia, cześć w 2003 :smile: cieszę się, że zapał budowlany w Tobie nie gaśnie. Pogoń tego 'adaptatora', co to pracuje tylko na mapach. Taki argument to najlepszy dowód na to, że nie warto sobie nim zawracać głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...