Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aż dziw, że mnie tu wcześniej nie było ;-)

 

U mnie już poszło trochę dalej - wczoraj zalaliśmy ławy fundamentowe.

 

To ja mam od razu pytanie - czy wibrowałeś wylany beton w ławach? Czy też to jest jakaś nowa moda?

 

Tom_Poznan - czy możesz coś dobrego/złego powiedzieć o hurtowni w Biskupicach, przy stacji benzynowej (jak się na Paczkowo skręca). Ponoć mają tam b. atrakcyjne ceny na dachówki, atrakcyjniejsze od tych poznańskich?

 

Mundzia i Wciórnastek - a propos więźby:

Mam namiar polecony przez inżyniera z Pobiedzisk (robi adaptacje, projektuje przyłącza, nadzoruje budowy) na firmę z Mazur:

Za drewno konstrukcyjne bierze 550 zł netto (impregn. zanurzeniowa) a

za ciśnieniową + 120 zł netto (czyli 670 zł netto za 1m3

ciśnieniowo impregnowanego drewna).

Namiary: Jarosław Ruszkiewicz 694 634 533

 

Nie dzwoniłem jeszcze i nie sprawdzałem - jeszcze na to mam czas. NIe wiem nawet jak wyglada koszt transportu

 

Koszt więźby dachowej impregnowanej - firma z Rogoźna, około 720 za 1m3 impregnacja zanurzeniowa.

 

Ja piasku potrzebuje 180 ton.Kupowałam w Wierzycach (między Pobiedziskami a Lednogórą), płaciłam 11,50zł za tonę. Cena z dowozem za odległość 20 km w jedną stronę.

Jakiś numerek telefonu mogę prosić? Najniższa cena jaką dostałem to 16-18 zł za tonę z przywozem...a ja muszę tych ton mieć około 450

 

 

Pytanie:

czy miał ktoś do czynienia z: hurtownią PPH Pokrycia Dachowe Twój Dach ze Swarzędza? Mają dachówki Euronit - coś co mnie interesuje, ale nie miałem czasu na razie ich odwiedzić. Może ktoś z Was się tam zaopatrywał i ma dobre/złe wspomnienia?

 

 

I na koniec poproszę o wpisik na mapce - lokalizacja budowy Kostrzyn.

 

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam od razu pytanie - czy wibrowałeś wylany beton w ławach? Czy też to jest jakaś nowa moda?

 

I na koniec poproszę o wpisik na mapce - lokalizacja budowy Kostrzyn.

 

Witamy w grupie.

Co do ław - z tym wibrowaniem to trochę przesada. Szkoda kasy. Ja lałem prosto z gruchy - beton sam się "zwibrował" przy upadaniu z wysokości 1,5m.

 

Co do mapki - jak tylko się z tym uporam, będziesz wpisany. Jeszcze parę osób czeka w kolejce, a ja nie mam czasu: rano do pracy, potem na budowę, a wieczory i wolne dni zchodzą na dyskusjach, przeliczaniu itp. Po drodze trzeba jeszcze znaleźć trochę czasu dla 3 letniego synka - taki już los budującego

:roll:

 

Ale nie narzekam, bo mury rosną aż się miło patrzy. Jutro będą już wstawiane pierwsze nadproża, a w przyszłym tygodniu zbrojenie stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerion napisał

 

Tom_Poznan - czy możesz coś dobrego/złego powiedzieć o hurtowni w Biskupicach, przy stacji benzynowej (jak się na Paczkowo skręca). Ponoć mają tam b. atrakcyjne ceny na dachówki, atrakcyjniejsze od tych poznańskich?

 

 

Bierzemy od nich dachówki Nelskampa, biorą za nie tyle ile inne hurtownie za IBF,Euronit,Unibet

- dachówka podstawowa(dwuesówka, cementowa) 24,80zł/m2

-gąsior początkowy 59,00zł/szt.

 

Kiedyś handlowali Unibetem,ale zrezygnowali bo zbyt dużo reklamacji mieli od klientów.

 

P.S.Gerion informacje o piasku i kierowniku poszły na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam tylko czy dobrze wpisuje moje posty sory

 

Własne posty można łatwo usunąć (ikonka w prawym górnym rogu).

 

Co do działek - wkoło Poznania jest ich sporo. Polecam przejżeć na początek parę gazetek z ogłoszeniami (kup dom, teraz dom itp.). Można się zorientować w miejscach i cenach. A poza tym - mapka Poznania i okolic i wycieczka po okolicznych miejscowościach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyszła kolej na nas :) Rozpoczęlimy kolejny rozdział czyli budowę, ale jak do tej pory ronie sterta dokumentów i iloć przejechanych kilometrów, za w zastraszajšcym tempie spada wiara w rzemielników. Dzi mielimy okazję widzieć się z dwoma panami "od budowy". Pan A. sprawiał wrażenie "majacego pojęcie o wszystkim" za wyjatkiem adresu firmy, wybudowanych obiektów, natomiast pan B. podobnie jak pan A., "wie wszystko i to zdecydowanie lepiej od nas co chcielibymy wybudować" :o

Nie tracšc nadziei, szukamy dalej i chętnie czytamy posty, uczšc się od "bardziej dowiadczonych przez los " :)

Pozdrawia Poznań, a właciwie jego okolice

A.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko Wszędzie wokół Poznania znajdziesz działki i proponuje poświęcić pare dni na przejażdżki samochodowe wokół Poznania. Próbuj szukać bezpośrednio u ... producentów :lol: czyli rolników, choć w okolicach Pnia to większość działek należy już do developerów :(

Kwestia ile chcesz przeznaczyć na zakup gruntu i która strona Pnia cię interesuje. Tulce, Borówiec, Kamionki - cena od 45 do 75 za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...