Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czesc OKO jezdzilem ostatnio (ponad 6 miesiecy) za dzialka i wreszcie trafilem do Borowca, myslalem ze daleko, ale do ronda Rataje jade max 15 min. wiec nie jest tak zle, a okolica super. Jedz zobaczyc naprawde warto, w razie czego autostrada tez jest bardzo blisko i mozna sie szybko wydostac w Polske. Dabrowa i te okoloce tez mialem oferty, ale ....

 

Pozdrawiam

 

Mario Poznan :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Prosze o opinie na Waszych wczesniejszych doswiadczeniach, na temat czesc biurokratycznej dotyczacej Borowca. Ile bede czekal na wszystkie papiery, az do otrzymania zezwolenia na budowe. Kto stwarza najwieksze problemy itp. Dzieki z gory.

 

Pozdrawiam

 

Mario Poznan :p :p

 

Ja właściwie tylko przy pozwoleniu na budowę miałem małą obsuwę. Gościu w Starostwie nie wyrabiał się w terminach, ale żeby nie dostać po łapach w ostatnim dniu odsyłał papiery do uzupełnienia. Dodam, że o banalne sprawy.

Nie wiem, jak jest z wodą, gdy przejął to aquanet - gdy ja załatwiałem były to jeszcze Wodociągi Kórnickie - wtedy było OK (co nie znaczy, że teraz jest gorzej - po prostu teraz tylko płacę)

Gaz wiadomo, długo się czeka, ale teraz już obsługa jest na poziomie.

Energeryka niestety jest we Wrześni, ale załatwiłem wszystko droga pocztową - nigdy nie pojechałem do ZE.

Wydział ksiąg wieczystych to Środa Wlkp. - Sąd OK, ale mam złe wspomnienia - zapłaciłem mandat, ale z kolei policjant był na poziomie i dostałem zamiast za przekroczenie prędkości - za przejście ulicy w niedozwolonym miejscu.

Pozwolenie na użytkowanie - znowu Starostwo a właściwie PINB w budynku starostwa - OK.

 

@OKO

Borówiec jest fajny, są tam naprawde urocze działki w pobliżu lasu. Ale troszkę taniej jest po drugiej stronie Katowickiej w Robakowie. Dodatkowo w Robakowie jest szkoła i kościół, jakby ktoś potrzebował. i ostatnio pojawiło się sporo "świeżych" działek.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - też mam działkę na Borówcu :p

Prawda, że to najladniejsza okolica Poznania :wink:

kontraargumentując Arkadl'ego powiem tylko, że kościół na Borówcu juz zaczynają budować. Wolałbym szkołę, ale niestety :cry:

 

A wracając do spraw papierkowych.

Zakładam, ze Twoja działka jest już budowlana, więc nie bedę pisał o przekwalifikowaniu ziemi.

Prąd - było to już parę lat temu, obsługa i usługa szybka i fachowa - miło współpracować z ZE Września, a jeszcze w zeszłym roku mi oddali jakąś kasę, bo źle mi naliczyli opłatę za przyłącze :lol:

Woda - Ja również jak Arkadly załatwiałem to z Wodociągami, a nie Aquanetem, ale ludzie pozostali ci sami. Obsługa szybka i prawie bezproblemowa. Kierownik wydaje się nie do końca kompetentny.

Gaz - tragedia. tłumaczą sie, ze takie sa procedury i to wszystko musi tyle trwać, a naprawdę to siedzą i czekaja na Ciebie z otwartymi... kieszeniami. Zacznij gaz załatwiać na conajmniej rok przed planowanym uruchomieniem.

Pozwolenie na budowę - Starostwo i słynny pan Meleszyński. Nie zapomnę tego nazwiska jeszcze przez pare lat. Kawał #$%&@# ! Uzbrój sie w cierpliwość i potrenuj taktyke prowadzenia rozmów z upierdliwymi urzędnikami dla których ty jesteś tylko numerem akt. No chyba, ze ten gościu już nie pracuje w Starostwie.

Powowdzenia - jak bedziesz chciał coś jeszcze wiedzieć, to służę radą i pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , i dzieki za podpowiedzi . moze jestem wybredny albo nieumiem zmienic myslenia z blokowisk na działki i domek poza miastem , jak tak podrózuje po okolicy to wszedzie jest coś. dąbrowa linie wysokiego napiecia , borówiec lotnisko i F 16 (niedługo) suchy las problemy z dojezdem itd takie opinie słuszy sie od ludzi czym wiecej rozmawiam tym mniej wiem , usmiecham sie wtym momencie .Kazdy pewnie ma cos w obronie swoich juz zakupionych domków lub działek. tak wiec wszedzie są plusy i minusy ale które minusy bedą łatwiejsze do przyzwyczajenia .?.nic ja dalej szukam i te ceny !!! . a propo ile % udało wam sie utargowac przy zakupie działki ? narka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko

co do lotów F-16 na Borówcu.

Byłem na swojej działce w zeszłym roku, kiedy to przez kilka dni "efy" stacjonowały na lotnisku w Krzesinach. I byłem zszokowany, poniewaz nad Borówcem znajduje sie tzw trzeci zakręt dla podchodzących do lądowania samolotów, na którym wypuszczają podwozie. Jest w związku z tym dośc głośno. I co sie okazało, zakręt ten był nad Borówcem dla MIGów 21, a efy nawrót sobie robią jakieś 2 km bliżej lotniska :) Maja dużo mniejszy promień skrętu :D

Tak więc ja się cieszę, ze na Krzesinach będą efy.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko

jak myślę, że nie ma co się gorączkować, w końcu się znajdzie coś odpowiedniego. Tak wogóle to z Suchego Lasu wcale się tak źle nie jedzie, podobnie jak z innych kierunków, ale wszystko zależy od godziny kiedy się zbliżasz do Poznania.... Podobnie jest w od Kórnika do R Rataje na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , i dzieki za podpowiedzi . moze jestem wybredny albo nieumiem zmienic myslenia z blokowisk na działki i domek poza miastem , jak tak podrózuje po okolicy to wszedzie jest coś. dąbrowa linie wysokiego napiecia , borówiec lotnisko i F 16 (niedługo) suchy las problemy z dojezdem itd takie opinie słuszy sie od ludzi czym wiecej rozmawiam tym mniej wiem , usmiecham sie wtym momencie .Kazdy pewnie ma cos w obronie swoich juz zakupionych domków lub działek. tak wiec wszedzie są plusy i minusy ale które minusy bedą łatwiejsze do przyzwyczajenia .?.nic ja dalej szukam i te ceny !!! . a propo ile % udało wam sie utargowac przy zakupie działki ? narka .

Czesc,

 

Slyszalem ze w Borowcu jest problem z samolotami, ja ich tam nie widzialem, ani nie slyszalem, czy ktos moze sie na ten temat wypowiedziec, czy jest problem z samolotami w Borowcu? Jak to wygladalo dwa lata temu podczas manewrow NATO?

 

Pozdrawiam

 

Mario Poznan :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję na tereni poznańskiego (Poznań w szczególności) dobrej hurtowni instalacyjnej z dobrymi rabatami na podogówke , kotły co etc ewentualnie b.bobry instalator który ma wysokie rabty i dzieli :lol: się nimi z klientami

 

Mozeci mi podać jakieś sprawdzone namiary ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jak czesto mysliwce lataja normalnie bez manewrow? Czy sa jakies okreslone godziny, czy lataja tez w weekendy?

 

Pozdrawiam

 

Mario Poznan :p :p

 

Odpowiem jak jest w Robakowie, ale to blisko. Dwa lata temu podczas manewrów było bardzo głośno, ale latali tylko do godziny 13. Normalnie (w domu jestem po 17) widuję samoloty wysoko na niebie co kilka dni. Na niskiej wysokości przelatują raczej w ciągu dnia i nie częściej niż 2 x w tygodniu. W weekendy nie widziałem. Częstotliwość zależy pewnie od ilości pieniędzy/paliwa, ale od czego zależy, czy latają nad moim domem, czy wysoko nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Nikt nie lubi nadmiaru hałasu, a wiadomo, że myśliwce robią go duuuużo. Ale w tym miejscu muszę zmartwić trochę oko, bo w Dąbrowie też latają samoloty, tyle że osobowe, startujące z Ławicy. Mi to nie przeszkadza, bo nad Dąbrową są już dość wysoko, i słychać je może przez 30 sekund. Za to jest też duży plus - do lotniska pasażerskiego zawsze musi być szybki dojazd, więc miasto będzie dbało o to, żeby na Bukowskiej nie było korków :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jest też duży plus - do lotniska pasażerskiego zawsze musi być szybki dojazd, więc miasto będzie dbało o to, żeby na Bukowskiej nie było korków :wink:

 

Pasco, właśnie od czsaów otwarcia wiadomego marketu widać jak miasto dba o Bukowską. Mam ta nieprzyjemność codziennie przejeżdżac tędy do pracy i odetchnąłem dopiero jak zamieniłem samochód na rower.

 

A co do działek, do w dość atrakcyjnych cenach są w okolicach Spławie, Pokrzywno, Krzesiny - ale wiadomo dlaczego (samoloty). Nie wiem natomiast jak się cenowo kształtuje w okolicch Kicina i dalej w stronę Puszczy Zielonki... bardzo ładne okolice. No a jak ktoś jest zasobny w kasę to z czystym sercem polecam moją okolicę - Strzeszyn Grecki. Mieszkam to 7 rok i wad nie widzę (choć buduję się w Kostrzynie ;-)).

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...