Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich Wielkopolan, bywalców-wyjadaczy i zielonych-jak ja. Mam zamiar budować pod Kaliszem, więc szczególnie bliscy dla mnie są BARTOSZ (Kalisz), KAROLA i ROMA (Pleszew), FRANKAI (Ostrów Wlkp.), ale pozdrawiam również LONIA, MISZĘ, MIRONAMK, ARKADLY, PYZIĘ, MHAL-A i wszystkich pozostałych nie wymienionych, a których posty przeczytałem dokładnie.

A teraz do rzeczy..

Byłbym wdzięczny, gdybyście poświęcili mi chwilę i skontaktowali się ze mną – szukam namiarów na ekipy budowlane, z których jesteście zadowoleni (tanie – mam nadzieję).

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

AdamM - a dokładniej gdzie?

Moi murarze do tanich nie należeli. Mam taniego człowieka od łopaty, ale niezmotoryzowany, więc też pewnie odpada. Cieśla jest z Franklinowa, firma z tradycją brał 2 lata temu 7zł/m2 dachu. Jego brat kładł dachówkę (teraz robi także dodatkowo wywiązki). Cenę musiałbym sprawdzić. Kanalizę robiła porządna firma, więc też pewnie do najtańszych nie należą. No cóż ja raczej wychodzę z założenia, że ma się to za co się płaci i szukam ekip sprawdzonych, a niekoniecznie tanich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, w razie czego mogę Cię poratować moimi 'dachowcami', ale pewnie nie chcesz zmieniać w trakcie?

U mnie dach odeskowany i cieśla właśnie przebija łaty na nowy rozstaw, bo ostatecznie udało mi się wynegocjowac tanio inną dachówkę. Ostatnia forsa poszła dzisiaj na rynny, reszta na podbitkę i koniec tego szaleństwa. Mrozy pokrzyżowały trochę moje ambitne plany, i dach wykańcza się nieco dłużej :sad:

MHAL, wysłałam Ci namiary privem. A jaki domek będzesz budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, a ja słyszałam o włamaniach, które miały na celu udowodnienie człowiekowi jak bardzo taka ochrona sie przyda, bo przecież " w tej okolicy jest tak bardzo niebezpiecznie". No cóz nasza szara polska rzeczywistość......Smutne ale prawdziwe...

Ale chyba lepiej alarm mieć, szczególenie wraz z insatlacja p-poż (czujniki dymu)

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, a ja słyszałam o włamaniach, które miały na celu udowodnienie człowiekowi jak bardzo taka ochrona sie przyda, bo przecież " w tej okolicy jest tak bardzo niebezpiecznie". No cóz nasza szara polska rzeczywistość......Smutne ale prawdziwe...

Ale chyba lepiej alarm mieć, szczególenie wraz z insatlacja p-poż (czujniki dymu)

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zbierania ofert od firm budowlanych ,dwie polecone przez przedstawicieli ytonga , dwie z polecenia . Do końca tygodnia będę miała odpowiedzi.To samo z ofertami od ytonga i jednego z producentów bk , jeśli ytong nie bedzie dramatycznie droższy to zamieran go wybrać.

Czy ktoś budował z ytonga 40 cm , i czy jest sens?

Moją pierwszą inwestycją będzie wstepne zrobienie drogi dojazdowej i utwardzenie placu budowy żeby wiosną się nie utopić.

Już wynegocjowałam w dobrej cenie 200 m kruszywa .

Wydaje mi się że jestem na tym samym etapie co MHAL inni bardziej zaawansowani ale mam nadzieję nadgonić .

AHA ciekawe jak mi pójdzie z ytongiem -- zawodowo zajmuję sie negocjacjami i zbijaniem cen

Podobno jestem w tym bardzo dobra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engi - nie przesadzaj. Ja na spotanie uczestników Forum sypałem te 300km do W-wy, a Budma chyba daje więcej. Co dzisiaj znaczy 300km? Optymalnie będzie jak dogadacie się w grupie i pojedziecie w 4 osoby (najlepiej 2 kierowców). Koszt się rozłoży, a przez te 2*4h sobie nieźle pogadacie. 8h (od 9 do 17) to mało jak się chce oblecieć większą część ekspozycji. Kiedyś oddzielnie były "Instalacje i łazienki", ale nie widzę ich w programie targów, więc może wróciły na Budmę.

Strony www ze szczegółami: http://www.budma.pl/pl oraz http://www.mtp.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...