Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witamy Wielkopolan!

Troszkę daleko do Poznania 28 km od jego granic, ale jak tam ładnie. Dokładnie za Kórnikiem w gm. Zaniemyśl koło jeziora Raczyńskiego w miejscowości Zwola.

 

Witamy również :)

 

Rzeczywiście piękna okolica, dużo jezior i lasów. Trochę tamte strony odwiedzałem, bo mam niedaleko (po drodze - w Jeziorach) rodzinę, a poza tym lubię odwiedzić Kórnik, przynajmniej raz do roku.

 

Widać jesteśmy na tym samym etapie budowania, tyle że ja w tym roku dojdę tylko do dachu, a reszta później :(. Na pocieszenie mam jedynie to, że mój sąsiad też się budował przez kilka lat. No i mam ambicję zbudować dom bez kredytu - oby się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No i mam ambicję zbudować dom bez kredytu - oby się udało.

 

Witaj Pasco!

Życzymy, żeby Ci się udało wybudować dom bez kredytu! Żebyś wytrwał w tym postanowieniu i nie zechciał pójść na skróty za kilka lat, biorąc kredyt w banku.

Zaglądaliśmy do mapy osób budujących w pobliżu Poznania. Naszej miejscowości na dole tej mapki nie ma. Za daleko mieszkamy. :( Szkoda.

Fajnie byłoby się na tej mapie znaleźć.

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś korzystał z usług studniarza w okolicy Kórnika (5 km) to proszę o podanie namiarów. Muszę wiercić studnię - a sąsiad na 14 kregach nie dokopał się do wody

 

NOTO,

 

Co prawda nie z Kórnika ale mam z Zaniemyśla, Tylko, czy ty chcesz kopaną czy wierconą abisynkę???

W razie co podaję namiar:

Stanisław Kozłowski

tel. 285 71 72

Popołudniami na pewno go zastaniesz, albo jego zięcia (chyba Artura) ale oni razem wiercą.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś korzystał z usług studniarza w okolicy Kórnika (5 km) to proszę o podanie namiarów. Muszę wiercić studnię - a sąsiad na 14 kregach nie dokopał się do wody

 

NOTO,

 

Co prawda nie z Kórnika ale mam z Zaniemyśla, Tylko, czy ty chcesz kopaną czy wierconą abisynkę???

W razie co podaję namiar:

Stanisław Kozłowski

tel. 285 71 72

Popołudniami na pewno go zastaniesz, albo jego zięcia (chyba Artura) ale oni razem wiercą.

Pozdrawiam

TadekL

 

Kopana studnia raczej nie wchodzi w grę przy tej głebokości.

Dzwoniłem ... ale to pomyłka ... sprawdź numer proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli nadchodzi czas na szukanie tynkarzy i posadzkarzy. Nigdzie nie ma problemu z tynkami gipsowymi, ale jeśli już ktoś (czytaj ja) chce tynk maszynowy cementowo-wapienny, zaczynają się schody.

Możecie kogoś polecić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Posadzki - Paweł Penczek tel 0602 409 194 - sprwdzone u mnie, 170 m2 w jednej powierzchni i wyszlo idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopana studnia raczej nie wchodzi w grę przy tej głebokości.

Dzwoniłem ... ale to pomyłka ... sprawdź numer proszę.

 

Witaj NOTO

Przepraszam, nie wiem skąd wziął mi się ten numer. Podaję właściwy:

Artur Gołuch lub jego teść Stanisław Kozłowski

Zaniemyśl, ul. Raczyńskiego 15

tel. 61 285 71 21.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, które raczej będzie skierowane do weteranów - otóż szukam szkółki drzew i krzewów liściastych i iglastych. Gdzie kupowaliście swoje krzaczki? ;)

Szkółka kórnicka ... ewentualnie u Kulasa (trasa katowicka) ... na tej samej trasie na północy lezy Poznań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam przebudowe domu z "klocka" na dwuspadowy dach , mam już projekt , czy ktoś poleci mi sprawdzonego wykonawcę z "ludzkimi" xcenami najlepiej na wykonanie kompleksowe całości?

Czy pod tym dachem bedzie jakaś przestrzeń do zagospodarowania ?

Jaki budżet orientacyjnie potrzebny jest na taką inwestycję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rodaków.

My dopiero przymierzamy się do budowy swojego wymarzonego domku.

Narazie mamy tylko sprecyzowaną okolicę gdzie będziemy się budować.I wstępną wiedzę o tym jak to ma wyglądać.

Zazdroszczę wszystkim którzy początki już mają za sobą.

A najgorsze jest to że nic o budowaniu nie wiemy.Dlatego długa droga przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rodaków.

My dopiero przymierzamy się do budowy swojego wymarzonego domku.

Narazie mamy tylko sprecyzowaną okolicę gdzie będziemy się budować.I wstępną wiedzę o tym jak to ma wyglądać.

Zazdroszczę wszystkim którzy początki już mają za sobą.

A najgorsze jest to że nic o budowaniu nie wiemy.Dlatego długa droga przed nami.

 

Witamy serdecznie.

Kiedyś trzeba sie odważyć i zacząć bydować swój domek. Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości. Nie przejmujcie się, że nic nie wiecie na temat budowania. Chyba każdy z nas zanim zaczął, sam nie wiedzial co i jak. Całe szczęście jest to forum a dzienniki budowy, komentarze i inne ciekawe tematy na tym forum są kopalnią wiedzy. Zobaczysz, że dzięki tym informacjom będziesz niedługo ekspertem w dziedzinie budowy domu a później wybrany przez Was projekt będzie rósł w Waszych oczach :lol: :lol: :lol:

A w jakiej okolicy zamierzacie się budować?

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewulka

Nie bój się ja tez nic nie wiedziałem prawie o budowie a teraz .....co nieco wiem chociaż miałem pomoc jeszcze od szwagra (wiedza!). Najtrudniej jest zacząć a później sama zaczyansz szukac wiadomośći chodźby przez to forum, które b.dużo pomaga.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałem czy bez i ile Cię to uczyniło za metr kwadratowy, jeśli można wiedzieć???

cena która zapłacilem to ok 22 zł netto za 1 m2 - przy grubosci posadzki ok 7 cm ale nie targowałem sie zbytnio ..zależało mi na szybkiej realizacji i pierszwszorzędnej jakości ( w cene było wliczone: cement piasek tasma dylatacyjna, srodek do ogrzewania podłogowego na 150 m2)

 

Rezi

A tynki??? -

cem-wap ręczne . Janusz Roszyk 0600 018 267 - z moich krzywych ścian uczynili cuda, miejscami ma 5 cm grubości .... Zreszta polecam tę ekipę do budowy od podstaw, ekipa słuchajaca inwestora i nie narzucająca swojego zdania - a o to chyba chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałem czy bez i ile Cię to uczyniło za metr kwadratowy, jeśli można wiedzieć???

cena która zapłacilem to ok 22 zł netto za 1 m2 - przy grubosci posadzki ok 7 cm ale nie targowałem sie zbytnio ..zależało mi na szybkiej realizacji i pierszwszorzędnej jakości ( w cene było wliczone: cement piasek tasma dylatacyjna, srodek do ogrzewania podłogowego na 150 m2)

 

Rezi

A tynki??? -

cem-wap ręczne . Janusz Roszyk 0600 018 267 - z moich krzywych ścian uczynili cuda, miejscami ma 5 cm grubości .... Zreszta polecam tę ekipę do budowy od podstaw, ekipa słuchajaca inwestora i nie narzucająca swojego zdania - a o to chyba chodzi

 

Rezi, dzięki za cenne informacje.

A dlaczego miałeś takie krzywe ściany? Ja z żoną lataliśmy z wagą (poziomicą) i sprawdzaliśmy. Wyglądały bardzo dobrze, no chyba, że jeszcze teraz coś się wygnie po wylaniu stropu :D

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...