Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

starzy - to ci co już mieszkają :D To ja mam do "starych" pytanie - czy ktoś z PINB się u was pojawił na nieobowiązkowej kontroli po złożeniu papierów o zakończeniu budowy ? Jestem własnie przed tym a u sąsiada pojawił się taki nalot z miarkami i mierzą, sprawdzają, kontrolują baaaaardzo skrupulatnie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starzy - to ci co już mieszkają :D To ja mam do "starych" pytanie - czy ktoś z PINB się u was pojawił na nieobowiązkowej kontroli po złożeniu papierów o zakończeniu budowy ? Jestem własnie przed tym a u sąsiada pojawił się taki nalot z miarkami i mierzą, sprawdzają, kontrolują baaaaardzo skrupulatnie ...

 

 

No to musiał sąsiada ktoś podkablować:):)

Generalnie nie jeżdżą do domków jednorodzinnych ,chyba ,że któryś z "uprzejmych sąsiadów" napisze donosik: w stylu : "wydaje mi się ,że dom sąsiada został wybudowany za blisko granicy" lub " ma ścianę z oknami mniej niż 4 metry od mojej granicy".

 

Generalnie w momencie odbioru geodeta wykonuje mapkę "Inwentaryzacja powykonawcza budynku" na której są wpisane wymiary budynku lub jeśli takowych nie ma przekazuje inwestorowi OPRÓCZ MAPY szkic z pomiaru budynku na którym są wpisane wszystkie wymiary budynku ,odległości od granic ,lokalizacja uzbrojenia etc....Należy tego pilnować przy odbiorach ,bo właśnie jak urzad dostanie taką poprawnie wykonaną mapkę /lub mapkę ze szkicem/ to NA BANK nie będzie sprawdzał tego po raz drugi.

Oczywiście oprócz tego inwestor musi dostarczyć resztę dokumentów z których najważniejszym jest dziennik budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kierownik budowy mówił, że jeszcze nigdy nie widział inspekcji na budowie (chociaż nie wiem, czy to się tyczyło budowy). W naszym powiatowym inspektoracie siedzi tylko kilka osób, co na całą wielkopolskę nie jest zbyt dużą ilością, więc obskakują tylko duże budowy.

 

Ale jeżeli odbiór będzie częściowy, to podobno potem pojawiają się na odbiór całkowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla starych i nowych klubowiczów. Ja na razie kupiłam działkę i zanim rozpocznę właściwą budowę, muszę swoje pole wykarczować. W poniedziałek odpalamy piłe i wycinamy stare drzewa owocowe.

Czy na Forum jest ktoś z okolic Szczepankowa?

Hej Agga.

Ja jestem niedaleko Ciebie. Budowa jest na Krzesinach, więc dzieli nas tylko trasa katowicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...