Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Hej Wielkopolanie Forumowicze!

To świetny pomysł spotkanie pod pretekstem Budmy np w sobotę wieczorem w jakimś pubie! Co myślicie? Myślcie szybko i pozytywnie i mówcie czy jesteście chętni ( i gdzie). W razie czego mogę zarezerwować kawałek knajpki - pamiętajcie, że w trakcie targów jest z miejscami w knajpach mały kanał.

 

Bardzo za!!! :grin: :grin: :grin:

pozdrawiam

pyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pyziu, ja jestem oczywiścia jak najbardziej za. a co do knajpy to targi trwają od 21 do 24 stycznia, czyli od wtorku do piątku. W sobote już nie powinno być tak źle. Ale nawet gdyby to przecież nie musimy umawiać się w centrum. W każdym razie takie spotkanko może być bardzo fajne i potrzebne nie tylko startujących z budową (tak jak ja).

Serdecznie pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunkuuuuu! Czy na Formum wielkopolan jest jakiś prawnik? Właśnie przeczytałam, że małżeństwa nie mogą już od 1 stycznia brać kredytów hipotecznych. Jedynym rozwiązaniem jest rozwód lub ustanowienie intercyzy. Jestem na etapie szukania kredytu na budowę i co mam się rozwieść żeby go otrzymać!!!??? Rany, to przeciez jakiś absurd?

Pomocy, może ktoś juz zna jakieś rozwiązanie.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo!!!

MHAL ja jestem prawniczką.

Nas ten problem nie dotyczy , nie to żebyśmy nie zamierzali wziąść kredytu , bo właśnie się staramy-

BPH-kasa mieszkaniowa lub Raiffeisen Bank

Ale w związku z tym że mój mąż wykonuje zawód zagrożony w tym kraju tzn.prowadzi własną firmę , zadekretowałam że działka ma być zakupiona na mnie jakoby z mojego majątku odrębnego i słusznie bo w tym kraju prorodzinnie oznacza antyrodzinnie .

I bez problemu mogę wpisać sobie hipotekę.

A pozatym mój małżonek nie ,, podskoczy ,, tzn. ma dużo wiary w pożycie zgodnie z przysięgą małżeńską - teraz bardzo żałujemy że nie wzieliśmy tylko kościelnego - byłyby dwie ulgi budowlane , pózniej dwie remontowe a dom zbudowalibyśmy sobie jako współwłasność jako dwie obce osoby i nie byłołby problemu a urząd skarbowy byłby w tył.Ale niech im będzie biedaczkom ostatnio musieli po wyroku NSA po swojm kolejnym ,,błędzie,,niezle mi zwrócić - bardzo polecam dobre oprocentowanie dają .

Jeśli chodzi o twój problem to myślę że nowela ustawy jeśli wepną ją do jakiejś innej i naprawdę będzie wola to najwcześniej połowa lutego , a poza tym bank i tak żąda ubezpieczenia kradytu do momentu wpisu dlatego nie martwiłabym się na zapas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marie, bardzo dziękuję zabezpłatną :wink:poradę. Troszkę mnie uspokoiłaś. Zresztą jak się wieczorem okazało mój mąż też spokojnie podszedł do sprawy. W związku z tym całym zamieszaniem nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz: czy jeżeli mamy współwłasność majątkową to wybudowany dom może być własnością tylko jednego z małżonków? Czy w ten sposób mozna obejść nową ustawę?

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość , ale musiałabyś wybudować dom w całości ze swoich pieniędzy/tych które miałaś przed zawarciem związku lub otrzymanych z darowizny od nieznanego adoratora/ale po co ci wtedy kredyt???bo pieniądze z kredytu wchodzą do wspólności majątkowej.

Sytuacja po wybudowaniu wyglądałaby następująco

Ty byłabyś właścicielką domu , a Twój mąż i ty współwłaścicielami działki.

Możliwości komplikacji bez liku ..... Ciekawie z dziedziczeniem

ale lubię takie sprawy , jakbyś chciała znieść wspólnotę majątkową- oczywiście jeśli ci się opłaca -to możesz się zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konkrety będą jak będą deklaracje uczestnictwa. Na razie zanosi się na około 12 uczestników - to już jest dobrze! Jeśli znacie fajną knajpkę dla nas to mówcie.

Frankai - jestem zawiedziona, że nie uświetnisz naszego spotkania. Miałam wrażenie, że jesteś Krajowym Konsultantem Do Spraw Budownictwa Jednorodzinnego :wink: i nadzieję, że zostaniesz moderatorem spotkania :wink: :wink: :wink:!

 

będziemy w kontakcie

poz

pyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam sie zastanawiać czy warto tracić czas na Budme. Biorac pod uwage tematyke czyli:

 

materiały budowlane

elementy ścienno-elewacyjne

chemia budowlana

izolacje

nawierzchnie

posadzki, podłogi

dachy

wyroby metalowe

elementy mocujące

elektronarzędzia

szkło

systemy profili

okna, drzwi

okucia

bramy

komunikacja wewnętrzna: windy, schody

płytki ceramiczne

oprogramowanie

usługi budowlane i budownictwo

doradztwo budowlane

 

i moj stan budowy to malo jest dla mnie interesujacych tematow.

Mury juz sa, dach praktycznie na ukonczeniu,okna i drzwi juz zamowione, stolarka do wewnatrz juz wybrana. Wolalbym instalacje ale dopiero za 9 miesiecy sa targi o tej tematyce, a wtedy to juz mam zamiar mieszkac w nowym domku.

Ale spotkam sie z wami chetnie.

Co do miejsca to trzeba pomyslec o czyms malo halasliwym zeby ze spokojem porozmawiac.

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: loniu dnia 2003-01-13 13:45 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...