Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

-cześć Agga, ja mieszkam w Szczepankowie ale uciekam do Garbów

-tomjot, kiedyś pisałem zę mam stempelki ale długość ok 2,9-3m

-ktoś pytał o posadzki maszynowe, ja jestem zadowolony z Paulbudu tel 602 40 91 94

 

A moje pytanie jest takie, czy drewnochron (impregnat do drewna) jest dobry i czy nadaje się na podbitkę, może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Miron to ty jeszcze żyjesz? a ja myślalem, że my stara gwardia już zeszła :-)

 

Jak się mieszka - jest co robić na ogródku co? Trawa mi starsznie żółknie, takie kłopoty ma się po zamieszkaniu.

 

Powodzenia życzę wszystkim budującym się szaleńcom.

 

Członek starej Gwardii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, chodzi o to, czy masz w tym swoje materiały, czy jego, z białym montażem czy bez, docelowy montaż baterii czy nie , dużo punktów czy tylko kilka... U mnie było dość dużo punktów, w cenie docelowy montaż wszystkich baterii po kafelkach, montaż umywalek, ale podwieszenie misek od geberitów liczone już osobno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, chodzi o to, czy masz w tym swoje materiały, czy jego, z białym montażem czy bez, docelowy montaż baterii czy nie , dużo punktów czy tylko kilka... U mnie było dość dużo punktów, w cenie docelowy montaż wszystkich baterii po kafelkach, montaż umywalek, ale podwieszenie misek od geberitów liczone już osobno...

 

Cena bez materialow sama robocizna, punktow maks 20 jak policzylem, cena z bialym montazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Po długim czasie oczekiwania jestem wreszcie na etapie projektownia naszego domku. Mamy obiecany prąd na wrzesień (jeżeli ENEA się nie opóźni ... :-? ) i jednym z elementów, które rozważamy jest wielkość dachu. Chciałam Was zapytać - jako bardziej doświadczonych - czy orientujecie się jaki jest przebliżony koszt 1m2 dachu licząc razem z konstrukcją pokryty gontem oraz dachówką. Chcielibyśmy mieć dom parterowy, gdzie siłą rzeczy dach będzie stanowił duży koszt i dlatego zastanawiamy się, czy garaż robić w bryle budynku (co wymaga większego dachu), czy też odpuścić, co przełoży się na mniejszą powieszchnię dachu, więc mniejsze koszty.

 

Jeszcze chciałabym zapytać o namiary na rozsądnego glazurnika, którego moglibyście polecić z własnego doświadczenie (ten namiar jest dla mojej znajomej).

 

Będę wdzięczna za informacje i z góry bardzo dziękuję! :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

... jednym z elementów, które rozważamy jest wielkość dachu. Chciałam Was zapytać - jako bardziej doświadczonych - czy orientujecie się jaki jest przebliżony koszt 1m2 dachu licząc razem z konstrukcją pokryty gontem oraz dachówką. Chcielibyśmy mieć dom parterowy, gdzie siłą rzeczy dach będzie stanowił duży koszt i dlatego zastanawiamy się, czy garaż robić w bryle budynku (co wymaga większego dachu), czy też odpuścić, co przełoży się na mniejszą powieszchnię dachu, więc mniejsze koszty.

 

 

Właśnie jestem na czasie z tym tematem :D

U mnie dekarze wycenili dach (więźba+dachówka) na 7 tys i 9 tys (robocizna - 2 ekipy, więźba+pokrycie+obróbki i rynny). Dach 200m, co w przeliczeniu wyniesie ok. 35 i 45 zł/m. Materiały - łącznie ok. 23 tys (dachówka beton Braas). Co do garażu - czy zrobisz garaż czy wiatę, dach i tak trzeba postawić. Jak nie chcesz, żeby samochód nocował pod chmurką, to i tak musisz zrobić dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasco, bardzo dziękuję za info. Z tym garażem to myśleliśmy, żeby w ogóle nie robić teraz ani garażu , ani wiaty a z biegiem czasu postawić wolnostojący, jeżeli finanse pozwolą. Np. widzieliśmy garaże wolnostojące na Targach Poznańskich BUDMA w tym roku (takie jakby kontenery) w cenie około 6.000 PLN. To może byłaby jakaś alternatywa wobe większego dachu... Tak sobie analizujemy właśnie co lepiej ... :roll:

Pozdrawiam Grupę i proszę o dalszę podpowiedzi w sprawie kosztów dachu i godnego polecenia GLAZURNIKA vel. płytkarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

... jednym z elementów, które rozważamy jest wielkość dachu. Chciałam Was zapytać - jako bardziej doświadczonych - czy orientujecie się jaki jest przebliżony koszt 1m2 dachu licząc razem z konstrukcją pokryty gontem oraz dachówką. Chcielibyśmy mieć dom parterowy, gdzie siłą rzeczy dach będzie stanowił duży koszt i dlatego zastanawiamy się, czy garaż robić w bryle budynku (co wymaga większego dachu), czy też odpuścić, co przełoży się na mniejszą powieszchnię dachu, więc mniejsze koszty.

 

 

Właśnie jestem na czasie z tym tematem :D

U mnie dekarze wycenili dach (więźba+dachówka) na 7 tys i 9 tys (robocizna - 2 ekipy, więźba+pokrycie+obróbki i rynny). Dach 200m, co w przeliczeniu wyniesie ok. 35 i 45 zł/m. Materiały - łącznie ok. 23 tys (dachówka beton Braas). Co do garażu - czy zrobisz garaż czy wiatę, dach i tak trzeba postawić. Jak nie chcesz, żeby samochód nocował pod chmurką, to i tak musisz zrobić dach.

 

Pasco coś mi się wydaje , że masz trochę drogie te wyceny . Ja mam 280 m2 dachu z lukarnami / wielospadowy i mam wycenę : za więźbę 5.800 netto i za pokrycie z obróbkami 7.400 netto. Dodając nawet 7% VAT to za więźbę wychodzi 22zł brutto za m2 a za pokrycie 28 zł brutto/m2. Dodam , że dachówka ceramiczna. Oczywiście być może w przypadku mniejszego dachu jest koszt jednostkowy wyższy ale nie chyba o tyle. W razie czego służę namiarami na ekipę.

Pozdrawiam wszystkich, którzy męczą się właśnie z więźbą i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...