Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam na forum Wlkp. Jestem tu pierwszy raz, a to dlatego, że kupiłem dom do wykończenia w Wierzycach koło Pobiedzisk.

Polećcie mi proszę kogoś kto dobrze i niedrogo wykończy mi wnetrze domu, położy styropian i tynki, a także urządzi ogród z fontanną. Wiem, że mam trochę dużo życzeń na raz, ale to nie musi być jedna ekipa. Najlepiej z Pobiedzisk, Nekli ew. z Poznania.

 

Staś z Poznania/Wierzyc.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zdesperowanych inwestorów, którym uciekł wykonawca.

 

Poszukujemy sprawdzonego wykonawcy od płyt gk. Mamy do zabudowania stelaże w łazience. Pracy jest na dzień, góra dwa. I stoimy, bo nasz wykonawca złapał duże zlecenie i na tą resztę prac machnął ręką. A mieliśmy się w lipcu wprowadzać :(

 

Będę wdzięczna za użyczenie wykonawcy np. na weekend, żeby dokończył prace. Ale nie chcę fuszeranta. Takich jest pełno, a my nie mamy na finiszu już zdrowia.

 

dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ja też nie mam szczególnych zdolności manulanych... ale i tak robię co mogę, żeby najmować jak najmniej fachowców. W końcu tutaj można zrobić największe oszczędności. Podłogi i posadzki na pewno będę robił sam, zudowanie czegoś z płyt GK to też żadna filozofia, i naprawdę nie potrzeba dotego specjalnych zdolności manualnych.

Wiem, niektórzy zaraz pewnie powiedzą, że nie po to pracują, żeby jeszcze musieć samemu budować, ale dla mnie takie prace to świetne odreagowanie po 10 godzinach przed kompem. To naprawdę lepsze niż sport!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba... Ja też co mogę to robię,ale niektórych rzeczy się nie przeskoczy...:(

Mimo harówy w tych temperaturach nie byłem tak zmęczony po 10 godzinach na budowie ,tak jak jestem zmęczony po 8 przed komputerem...Z tymi płytami GK nie jest tak "hop-siup" zwłaszcza na sufitach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasco: obecnie jestem na poziomie "null" we wtorek zasypka i podbetony ,od czwartku "niech się mury pną do góry" :).

Kurcze - musiałbym przejść jakieś przeszkolenie w temacie "kładzenie płyt GK w stelażach i sufitach" - choć po prawdzie to jeszcze nie próbowałem,może nie będzie tak źle:):):)

 

Na razie jestem "rozczrowany in plus:)" co do kosztów stanu zerowego ,a po obliczeniu wszystkich materiałów na ściany ,kominy, wieńce i podciągi sądze że zmieszcze się z dachem+pokryciem /duży dach dachówka cement./ w 80tys!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem "rozczrowany in plus:)" co do kosztów stanu zerowego ,a po obliczeniu wszystkich materiałów na ściany ,kominy, wieńce i podciągi sądze że zmieszcze się z dachem+pokryciem /duży dach dachówka cement./ w 80tys!!!!

 

Ja też byłem tak samo mile rozczarowany :) I wiem już, że na 100% zmieszczę się ze stanem 0 w 80 tys, a nawet powinienem w 70! Ale to się jeszcze zobaczy.

 

Piotras

Oczywiście, że zaglądają, tylko nie w lecie, bo w lecie wszyscy przesiadują na budowach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam temat

pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!

mam do zrobienia podbitkę, ma być ona wykonana w ten sposob ze deski nie beda nabijane pod spód na krokwie tylko od końca krokwi do ściany budynku (skrzyneczka). Pytanie brzmi jak się wykonuje ten fragment konstrukcji na końcu krokwi? Ścina się krokiew i nabija od spodu łatę, a drugą łatę na ścianę i do tej konstrukcji deseczki? A może nie ścina się krokwi (za dużo z tym roboty) tylko przykręca od czoła jakiś "L" profil stalowy a na ścianę łate i do tego profilu i łaty deseczki? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Czy profil stalowy nie będzie się inaczej kurczył niż drewno i w związku z powyższym nie bedą powstawały jakieś szpary w podbitce na przłomie zima-lato.Dzieki

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zdesperowanych inwestorów, którym uciekł wykonawca.

 

Poszukujemy sprawdzonego wykonawcy od płyt gk. Mamy do zabudowania stelaże w łazience. Pracy jest na dzień, góra dwa. I stoimy, bo nasz wykonawca złapał duże zlecenie i na tą resztę prac machnął ręką. A mieliśmy się w lipcu wprowadzać :(

 

Będę wdzięczna za użyczenie wykonawcy np. na weekend, żeby dokończył prace. Ale nie chcę fuszeranta. Takich jest pełno, a my nie mamy na finiszu już zdrowia.

 

dziękuję :D

 

temat w dalszym ciagu aktualny, ale widze, ze nasze szanse z dnia na dzien maleja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

nie ma ktoś z "współgrupowiczów" sprzedać tanio, lub pozyczyć na miesiąc taczkę?

 

A stara się rozpadła?

:lol: :lol: :lol:

 

Nie, do tej pory nie potrzebowałem taczki. Sam robiłem elektrykę i instalacje, ale do niczego nie potrzebowałem taczki. Teraz robię podjazd z kostki i muszę trochę piasku powozić.

Może wiecie, gdzie tanio nową kupić?

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...