Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Dzięki Pati za namiar na tynkarzy. Moi fachowcy przyklejają po prostu płyty G-K na ścianę. Bez wiercenia i stelaży. Czy to jest normalne? Albo są uktra nowoczesni, albo niefachowi.

 

Pozdrowienia dla mieszkających w Wierzycachi okolicach.

 

Staś

 

Płyty g-k bez stelaży :o Czytałam wiele artukółów na ten temat i nigdzie nie spotkałam się z taka metodą! Lepiej szybko sie w tym temacie zorientuj bo ''Fachowcy" zrobia swoje, powiedza że tak sie oczywiście robi wystawia rachunek a ty za jakis czas bedziesz borykał sie z pękajacymi scianami albo jeszcze gorzej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Płyty g-k bez stelaży :o Czytałam wiele artukółów na ten temat i nigdzie nie spotkałam się z taka metodą!

 

Robi się tak, tylko nie wiem po co wogóle robić płyty. Jeśli ściana jest w miarę prosta to bez problemu można przylepiać płyty bez stalaży. Jest taniej i szybciej.

Ale po co na nową ścianę płyty? Nie lepiej otynkować? Jeśli ktoś lubi tynki gipsowe (jakim jest niewątpliwie płyta GK) to gipsowy z agregatu a nie płyty, za którymi w wolnej przestrzeni bedą mieszkać.......

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati33 poczytaj ostatniego muratora (tynki w 1 dzień)...

Jak są przyklejane, to stelaż niepotrzebny. Ale zgadzam się w 100% z Arkadly. Pod płytami może mieszkać wiele stworzonek, a poza tym płyta zabiera z pomieszczenia dużo więcej niż tynk, no i nie wbijesz np. gwoździa pod obrazek...

 

Rzeczywiście nie czytałam ostatniego muratora. Jednak nie mam przekonania do płyt g-k a juz montowanych w jeden dzien na klej :( Jak cos jest szybko robione to zwykle nie jest porządne, także nasłuchałam sie o ludziach którzy po zamontowaniu płyt g-k mieli wiele towarzystwa miedzy płyta a ścianą Ja mam tynki cementowo-wapienne gładzione 3 krotnie gładzią gipsową. Na płytę nie decyduje sie nawet na poddaszu - u znajomych po 2 latach widać spore pęknięcia (wolę boazerię)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerion, stemple kup w nadleśnictwie w Czerwonaku, płacisz za metry sześcienne, nie za sztuki. Musisz tylko we własnym zakresie załatwić transport.

Informacja dla tych co chcieliby inne dekory do kuchni czy łazienki niż te w sklepach robione seryjnie. W firmie ARDEA ARTE w Suchym Lesie przy ul. Sprzecznej 22 zaraz obok hali Impulsu można zamówić sobie dowolne wzory w różnych kolorach do wyboru. Dekory robione są ręcznie przez artystów a ceny są takie same jak tych seryjnych. Sama wzięłam do kuchni. Będą ponadczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały kłopot.

Chciałam kupić w Castoramie stopnie na schody (drewniane) niestety wymiary jakie mają to 100X30X3.Moje betonowe stopnie mają właśnie takie wymiary, a zależy mi, aby stopień trochę wystawał za krawędź. Facet od schodów zaśpiewał 300zł za jeden stopień. Nie wiecie może gdzie można kupić stopnie o interesujacych mnie rozmiarach?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olka jak się da podstopnicę, to nastopnica wysuwa się do przodu o grubość podstopnicy. Mi te stopnie z Castoramy nie odpowiadają, bo mają ostre krawędzie, wolałabym zaokrąglone. Ładniej wygląda i człowiek nie będzie zahaczał nogami przy wchodzeniu. Nie wiem czy na stopnie musi być drewno klejone. Kiedyś robiło się tylko z litego i schody w niektórych dworkach trwają do dziś. Ostatnio brałam drewno na balustradę balkonową. Kupiłam w tartaku deski I gatunku bez sęków i zasinień ,grubości 3 cm i stolarz odebrał je z tartaku, oszlifował, zaokrąglił krawędzie i przywiózł. Desek było 8 sztuk o wym. 3cm x 15cm x 350cm i kosztowały ok. 120,- brutto a stolarz wziął 60,- zł za robotę i przywóz. Może w ten sposób będzie taniej i równie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...