Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko jakie macie ptrzyłącze w domu prądu czy coś takiego.

My zamówiliśmy 16kw a wszyscy stwierdzili że 10 kw wystarczy.Grzać będziemy gazem.

zalezy ile bedziecie mieli odbiornikow i o jakiej mocy elektryk powinien to zliczyc tak na pierwszy rzut oka wydaje sie troche duzo

 

tak z innej beczki ma ktos tel do zwirowni w Krzesinach bo gdzies mi sie zawieruszyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakie macie ptrzyłącze w domu prądu czy coś takiego.

My zamówiliśmy 16kw a wszyscy stwierdzili że 10 kw wystarczy.Grzać będziemy gazem.

zalezy ile bedziecie mieli odbiornikow i o jakiej mocy elektryk powinien to zliczyc tak na pierwszy rzut oka wydaje sie troche duzo

 

tak z innej beczki ma ktos tel do zwirowni w Krzesinach bo gdzies mi sie zawieruszyl

664 35 47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanie o kocioł, jego podłączenie do instalacji i grzejniki.

Jaką firmę instalacyjną z Waszego doświedczenia możecie polecić która jest solidna a przy tym i nie droga no i chętnie dzieląca się rabatem :wink:

Otrzymałem juz ofertę z Viessmanna i z Elo-gaz'u - wszystko trochę za drogo . Za wszelkie namiary będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Czy nikt z wielkopolan nie kupował kotła :wink: ???

Podciągam kolejny raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena obejmuje wszystkie te rzeczy o których napisałeś wełna ,gk, folia, stelaż przygotowanie pod malowanie. Natomiast twoja cena po podsumowaniu jest ok 50 zł/m2 czy do niej coś jeszcze dochodzi. Czy dotyczy kosztów materialu tylko czy również robocizny? Jeśli może to prosze o kontakt na fachowców. Dziekuję

Oczywiście ze to tylko koszty materiałów :D Namiar dam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakie macie ptrzyłącze w domu prądu czy coś takiego.

My zamówiliśmy 16kw a wszyscy stwierdzili że 10 kw wystarczy.Grzać będziemy gazem.

Wg mnie lepiej mieć większy zapas mocy. Chodzi o to że przy mocy 16kW bedziesz miała wieksze bezpieczniki w skrzynce i mniejsze prawdopodobieństwo że Ci wyskoczą. A nigdy nie wiesz jakie odbiorniki podłączysz w przyszłości i czy nie bedziesz potrzebować większego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakie macie ptrzyłącze w domu prądu czy coś takiego.

My zamówiliśmy 16kw a wszyscy stwierdzili że 10 kw wystarczy.Grzać będziemy gazem.

Wg mnie lepiej mieć większy zapas mocy. Chodzi o to że przy mocy 16kW bedziesz miała wieksze bezpieczniki w skrzynce i mniejsze prawdopodobieństwo że Ci wyskoczą. A nigdy nie wiesz jakie odbiorniki podłączysz w przyszłości i czy nie bedziesz potrzebować większego zabezpieczenia.

 

Popieram. Ja też mam 16 kW, i nie będę tego zmieniał. Zdziwisz się, ile różnych "dziwnych" urządzeń podłącza się w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanie o kocioł, jego podłączenie do instalacji i grzejniki.

Jaką firmę instalacyjną z Waszego doświedczenia możecie polecić która jest solidna a przy tym i nie droga no i chętnie dzieląca się rabatem :wink:

Otrzymałem juz ofertę z Viessmanna i z Elo-gaz'u - wszystko trochę za drogo . Za wszelkie namiary będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Czy nikt z wielkopolan nie kupował kotła :wink: ???

Podciągam kolejny raz

 

zobacz na Allegro, tam są sprzedawcy, którzy piec i grzejniki oferują po naprawdę dobrych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakie macie ptrzyłącze w domu prądu czy coś takiego.

My zamówiliśmy 16kw a wszyscy stwierdzili że 10 kw wystarczy.Grzać będziemy gazem.

mam znajomego, któremu na 4 osobową rodzinę wystarcza 7kW (zabezpieczenia przedlicznikowe 16A) - użytkuje wszystkie prądożerne odbiorniki typu:piekarnik, kuchenka mikrofalowa, odkurzacz, pralka i do tej pory nie zdarzyło mu się aby wyskoczyły bezpieczniki,

ma oczywiście tak rozłożone te odbiorniki, że nie obciążają wszystkie jednej fazy.

 

ponieważ ja dodatkowo będę miał hydrofor 1500w to prawdopodobnie zdecyduję się na 9kW (mam tak teraz na czas budowy- przyłącze budowlane, przetestuję po przeprowadzce )

 

PS.

9kW w zupełności wystarcza na czas budowy, żaden z wykonawców nie używał gniazda siłowego (16 lub 32A)

także nie dajmy się zwariować zapasom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie mozna przesadzac a jezeli sa takie techniczne mozliwosci to zawsze mozna zwiekszyc zapotrzebowanie na moc i nie trwa to za dlugo a na budowe 16 kW to zdecydowanie za duzo nawet jak sie podlaczy spawarke pod jedna faze to 16A nie wyskoczy co innego jak na 1 fazie jest duzo odbiornikow ale to juz jest kwestia dla elektryka i dobrego zaplanowania instalacji w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Was zamawiał okna PCV z profilem Schuco ? Gdzie w Poznaniu mogę znaleźć przedstawiciela handlującego takimi oknami ? Wiem, że m.in. firma "Jezierski" robi okna na profilu Schuco, ale dzwoniłam tam i okazuje się, że nie mają dealerów w Poznaniu i najbliższej okolicy :o

Pozdrawiam

A.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...