Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witam.Może ktoś z forumowiczów wie gdzie w okolicach Poznania można kupić zbiornik na szambo ok.8-10m3 w NORMALNEJ CENIE - wszędzie gdzie dzwonię życzą sobie minimum 4000zł z montażem...no chyba ,ze te 4tys to normalna cena??? :)

Obojętnie czy szambo będzie betonowe czy "plastikowe",cena mnie bardziej intetresuje...

Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ludzie gdzie w Poznaniu kupię dziennik budowy?

A wogóle to się pochwalę że dzisiaj dostaliśmy pozwolenie na budowę.

I jeszcze 1 pytanko czy szambo trzeba robić przed budową domu?

Areq cena za szambo mnie powaliła.A my musimy chyba zrobić też bo na dzień dzisiejszy to tylko wiemy że kanaliza jest w projecie i robią przetarg,możśe prace zaczną się na wiosnę a może na jesień.A znając nasze realia to na wiosnę ale za 2 lata.

My budujemy się w Lednogórze więc będziemy bliskimi sąsiadami :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gdzie w Poznaniu kupię dziennik budowy?

A wogóle to się pochwalę że dzisiaj dostaliśmy pozwolenie na budowę.

I jeszcze 1 pytanko czy szambo trzeba robić przed budową domu?

Areq cena za szambo mnie powaliła.A my musimy chyba zrobić też bo na dzień dzisiejszy to tylko wiemy że kanaliza jest w projecie i robią przetarg,możśe prace zaczną się na wiosnę a może na jesień.A znając nasze realia to na wiosnę ale za 2 lata.

My budujemy się w Lednogórze więc będziemy bliskimi sąsiadami :D :D :D

 

Wychodząc ze starostwa po lewej jest kiosk+punkt ksero ..tam przeważnie są dzienniki budowy.

 

No fakt z tym sąsiedztwem..kamieniem rzucisz to głowy zza płota nie wychylam:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o kuchnie: robił ktos może cokolwiek u nich:

STOLMAT

ul. Wołczyńska 47m 60-167 Poznań

http://www.stolmat.blacom.pl/index.html# ???

 

Strona uboga, bo podobno są na etapie rozkręcania interesu w Poznaniu, wcześniej działali w W-wie...

 

w drodze do pracy przejeżdzam tamtędy od 9 lat i nie wydaje mi się aby firma miała więcej niż rok.

Nazwisko właściciela podane na stronie www jest mi jakoś dziwnie znajome i jezeli jest to to co myśle to napewno nie działali w wawie wcześnej przynajmniej nie w tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy mozecie mnie powiedziec jaka odlegosc od ulicy trzeba

zachowac przy budowie domu w/g prawa budowlanego.

Moja dzialka jest naroznikowa z jednego boku jest ulica.

Pilnie oczekuje dorady bo moj architekt adoptujacy powiedzial

ze moj dom jest za szeroki.

 

Pozdrawiam

Czeslaw

 

P.S. wyczytalem .ze odleglosc od sasiada wynosi 4 metry

natomiast nie moge znalezc ile musi wynosic od ulicy :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SPR. ODLEGLOSCI SIE WYPOWIEM pewnie - bo t przynajmniej mam wiedze :)

1. Od dzilki sasiedniej 4 m, lub 3m jesli w scianie nie ma okien - rowniez polaciowych.

2. Od ulicy - raczej min. to 4 m, ale wazna jest tez tzw. linia zabudowy - domow na dzialkach wzdluz danej ulicy. Tu twprczosc urzednikow nie zna granic, ale zawsze mozna poprosic o zmiane (sprostowanie) warunkow zabudowy. My tak zrobilismy i zamiast pierwotnie ustalonych 6m od frontu dzialki mamy 4m, co przy malych dzialkach sie liczy.

Tylko takie zmiany to min. miesiac w plecy - urzednik musi swoje przerobic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybilzanie sie do ulicy ma sens jesli:

1. masz mala dzialke jak wspomnial pasco.

2. chcesz domem zalonic wypoczynkowa czesc ogrodu, zeby przechodnie nie zagladali ci do tarasu

3. chesz max wykorzystac powierzchnie ogrodu

4. jest to wyglade ze wzg. na usytuowanie domu wzgledem stron swiata.

5. jest to wygodne rozwiazanie ze wzgl. na ksztalt dzialki.

 

Jak zwykle wszystko zalezy od pomyslu i pozniejszych planow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj złapac tych gości od klinkieru co mi kominy robili (budują Plejadę na górce, tel. do szefa poszedł na priw). A z ociepleniem to może do Stanika zadzwoń do Solltechu na Warzywną? Wiem, że styropianem ocieplają nie wiem jak z wełną. Ale 100zł za metr ocieplenia to cena z kosmosu ;-) Ja mam 230m do ocieplenia i miałbym zapłacić 23 tys za przyklejenie styropianu siatki i zatarcie? Kogoś nieźle pogięło..za tyle to postawiłem całą swoją chatę z dachem.

A klinkier licz od 1,5 do 2,5 za cegłę. jak CI na metr wejdzie 50 szt. to i 100zł zaplacisz. Ja na kominy (650 cegieł) wydałem 1300 zł.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmieniam temat.

Czy orientujecie się mili moi czy 100 zł/m2 za ułożenie klinkieru i ocieplenia z wełny mineralnej to cena niska, wysoka czy taka w sam raz??? :-? Cena netto.

 

Według mnie ta cena jest o wiele za wysoka. Spróbuj się zwrócić do P. Michała (505 779685), który robił u mnie. Cenę da napewno o wiele niższą, a za jakość i termin roboty mogę ręczyć.

 

Pozdrowienia

Staś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj złapac tych gości od klinkieru co mi kominy robili (budują Plejadę na górce, tel. do szefa poszedł na priw). A z ociepleniem to może do Stanika zadzwoń do Solltechu na Warzywną? Wiem, że styropianem ocieplają nie wiem jak z wełną. Ale 100zł za metr ocieplenia to cena z kosmosu ;-) Ja mam 230m do ocieplenia i miałbym zapłacić 23 tys za przyklejenie styropianu siatki i zatarcie? Kogoś nieźle pogięło..za tyle to postawiłem całą swoją chatę z dachem.

A klinkier licz od 1,5 do 2,5 za cegłę. jak CI na metr wejdzie 50 szt. to i 100zł zaplacisz. Ja na kominy (650 cegieł) wydałem 1300 zł.

 

pozdrawiam

Gerion

 

Gerion, ta cena, to nie samo ocieplenie i tynk (jak w ścianie 2W), ale ocieplenie + cegła klinkierowa (ściana 3W).

Skoro Ty zapłaciłeś 1300 zł za 650 cegieł, to wyszło 2 zł za cegłę. A więc tak samo jak u Ciebie nam policzono (na m2 wchodzi nam właśnie 50 cegieł, więc 50x2=100 zł, a do tego dochodzi jeszcze ocieplenie w tej cenie).

Tak szczerze, to ta cena wydawała mi się do przyjęcia, bo słyszałam już od wielu inwestorów, że jak znajdę kogoś za 2 zł od cegły, to będzie to dobra cena. A ta firma jest sprawdzona. Na pewno będziemy się targować (choć obydwoje cholernie tego nie lubimy :oops: :x ), ale myślę, że uda się wywalczyć jakiś upuścik.

 

STASIU!

Skoro piszesz, że to dużo, to na pewno będziemy jeszcze szukać i na pewno skorzystamy z Twoich namiarów.

 

W każdym razie dziękuję Wam za namiary :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gdzie w Poznaniu kupię dziennik budowy?

A wogóle to się pochwalę że dzisiaj dostaliśmy pozwolenie na budowę.

I jeszcze 1 pytanko czy szambo trzeba robić przed budową domu?

Areq cena za szambo mnie powaliła.A my musimy chyba zrobić też bo na dzień dzisiejszy to tylko wiemy że kanaliza jest w projecie i robią przetarg,możśe prace zaczną się na wiosnę a może na jesień.A znając nasze realia to na wiosnę ale za 2 lata.

My budujemy się w Lednogórze więc będziemy bliskimi sąsiadami :D :D :D

 

 

Mam zapytanie odnosnie pozwolenia na budowe.

Czy sa jakiejs przepisy mowiace jak dlugo trwa

okres oczekiwania na pozwolenie na budowe.

 

Pozdrawiam

Czeslaw :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...