Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Halo, halo!!! Co tu taka cisza? Czyżby wszyscy zapadli w sen zimowy? :) Proszę się w tej chwili obudzić i wrócić na stanowisko, żuczek potrzebuje informacji! Dawać mi tu proszę namiary na dobrych kierowników budowy! Możecie kogoś polecić? Najlepiej z okolic Kostrzyna, Swarzędza, Pobiedzisk? (może być też dalej). Z tego co słyszę do tej pory od różnych ludzików, to nikt nie jest ze swojego kiero zadowolony? Czy to możliwe? Aż taka dolina z tymi kierownikami??? :o

 

P.S. A co sądzicie o takim rozwiązaniu: potencjalny kiero życzy sobie połowę kaski po podpisaniu umowy, połowę po zakończeniu inwestycji :roll: Przyznam, że mam mieszane uczucia, a bardziej dosadnie, że wcale mi się to nie podoba! Bo dlaczego niby mam płacić komuś 1000 zł za nic?! :evil: Przecież wiadomo, że jak podpisuję umowę, to bez poważnego powodu jej nie zerwę... Po co mu więc taka zaliczka???

Uważam, że powinnam płacić za to co zrobił, a więc: 20% należnego po zatwierdzeniu fudamentów, 40% stan surowy itd itp Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Ja myślę, że jest najbardziej uczciwe.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo!!! Co tu taka cisza? Czyżby wszyscy zapadli w sen zimowy? :) Proszę się w tej chwili obudzić i wrócić na stanowisko, żuczek potrzebuje informacji! Dawać mi tu proszę namiary na dobrych kierowników budowy! Możecie kogoś polecić? Najlepiej z okolic Kostrzyna, Swarzędza, Pobiedzisk? (może być też dalej). Z tego co słyszę do tej pory od różnych ludzików, to nikt nie jest ze swojego kiero zadowolony? Czy to możliwe? Aż taka dolina z tymi kierownikami??? :o

 

P.S. A co sądzicie o takim rozwiązaniu: potencjalny kiero życzy sobie połowę kaski po podpisaniu umowy, połowę po zakończeniu inwestycji :roll: Przyznam, że mam mieszane uczucia, a bardziej dosadnie, że wcale mi się to nie podoba! Bo dlaczego niby mam płacić komuś 1000 zł za nic?! :evil: Przecież wiadomo, że jak podpisuję umowę, to bez poważnego powodu jej nie zerwę... Po co mu więc taka zaliczka???

Uważam, że powinnam płacić za to co zrobił, a więc: 20% należnego po zatwierdzeniu fudamentów, 40% stan surowy itd itp Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Ja myślę, że jest najbardziej uczciwe.

 

Pozdrawiam :)

Rzeczywiście z kierownikami bywa różnie. A, ta forma zapłaty to hmmm :o My mamy tak że cena za miesiąc roboty tj. 500 zł. i płatene po robocie. Sprawdzał wszystko i był na każde zawołanie, ale zupełnie inny rejon Pozka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej forumowicze,

 

mam pytanie odnośnie warunków zabudowy. Wydział Urbanistyki i Architektury w Poznaniu do wniosku o wz "nakazuje" mi dostarczenie umowy o dzieło na wykonanie szamba.

 

Miał tak ktoś z Was?

 

Jak ma wyglądać taka umowa?

 

Jak się domyślam, jest to papierek dla papierku. Moglibyście polecić jakąś firmę, która mi wypisze taki kwit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej forumowicze,

 

mam pytanie odnośnie warunków zabudowy. Wydział Urbanistyki i Architektury w Poznaniu do wniosku o wz "nakazuje" mi dostarczenie umowy o dzieło na wykonanie szamba.

 

Miał tak ktoś z Was?

 

Jak ma wyglądać taka umowa?

 

Jak się domyślam, jest to papierek dla papierku. Moglibyście polecić jakąś firmę, która mi wypisze taki kwit?

 

Wyślę Ci namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu dachówki ceramicznej. Gdzie macie najlepsze doświadczenia w naszym wielkopolskim rejonie? Kogo możecie polecić? :p

pozdrawiam

Alina

Buduję w Poznaniu i rozglądałem się wśród tutejszych hurtowni. Polecana tutaj Wena (Poznan, ul. Dąbrowskiego) wyskoczyła z kosmicznymi cenami - odpuściłem ich sobie. Brałem pod uwagę WA.SZ. Dach (Komorniki, mają też filię w Kórniku) i Dek-Pol (ul. Sytkowska na Woli). Ostatecznie zdecydowałem się na tą pierwszą firmę - ogólnie jestem zadowolony. Kupowałem Creatona.

 

pozdrawiam

 

tomjot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu dachówki ceramicznej. Gdzie macie najlepsze doświadczenia w naszym wielkopolskim rejonie? Kogo możecie polecić? :p

pozdrawiam

Alina

Witaj Alina, spróbuj w Dach-budzie na Obornickiej (mają siedzibę na Samotnej). Brałam od nich wycenę na cały dach tylko dla porówniania i okazało się , że byly najtansi. W końcu kupiłam tylko okna (bo dekarz upierał się przy innej firmie a robił dach na 7%) ale rabat zostawili mi taki sam jak na początku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu dachówki ceramicznej. Gdzie macie najlepsze doświadczenia w naszym wielkopolskim rejonie? Kogo możecie polecić? :p

pozdrawiam

Alina

Buduję w Poznaniu i rozglądałem się wśród tutejszych hurtowni. Polecana tutaj Wena (Poznan, ul. Dąbrowskiego) wyskoczyła z kosmicznymi cenami - odpuściłem ich sobie. Brałem pod uwagę WA.SZ. Dach (Komorniki, mają też filię w Kórniku) i Dek-Pol (ul. Sytkowska na Woli). Ostatecznie zdecydowałem się na tą pierwszą firmę - ogólnie jestem zadowolony. Kupowałem Creatona.

 

pozdrawiam

 

tomjot

 

A WaSzDach nie wyskoczył z kosmicznymi cenami? Bo jak ja szukałem, to było prawie 50% drożej niż w Wenie. Ceny porównywalne do Weny (właściwie niższe) miał Pimar z Pokrzywna. Ja brałem od nich (ale dachówka betonowa). Poza tym możesz podpisać umowę na wykonanie, wtedy zapłacisz tylko 7% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info na temat dachówki. Mam do Was Krajanie prośbe. Latem 2005 zaczęłam budowę domu. Sama, bez męskiego udziału :lol: , bo takiego nie ma w naszej rodzinie.

Bardzo proszę bratnie dusze o pomoc i odpowiedż na moje może "dziwne" pytania. Doszłam do etapu zamknięcia stropem parteru. Teraz dla Banku musze przedstawić kolejność robót dalszych. Czy dobrze myślę, że najpierw:

1. dokończyć ścianki na piętrze

2.konmstrukcja dachu

3.Dach

4 ocieplenie i okna

5.instalacje wod/kan

6.instalacje elektryczne

7.odkurzacz centr

8.wylewka

Zapomniałam o czymś lub zła kolejność ?

Wszystkie uwagi mile widziane.

pozdrawiam

Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...