Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Ja za to polecam sklep z akcesoriami meblowymi, na Perzyckiej (Ławica) - jadąc od Bukowskiej po prawej stronie, zaraz obok rzemieślnika, co to robi kuchnie i sypialnie - mają tam wszystko! Uchwyty do mebli połowę tańsze niż nam oferowali w salonach kuchennych, halogenki - takie trójkąciki podwieszane pod szafkę za 25 zł, halogenki na szafkę dużo tańsze, mają tam kosze cargo, wszystko wszystko co potrzeba do mebli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Matador wSuchym Lesie rzeczywiście ceny ma przyzwoite - i miewa poważne promocje, duży wybór i płytki z bardzo różnych półek cenowych. Natomiast narazie Leroy jest bezkonkurencyjny ze względu na skalę. Teraz to nie sezon i wyprzedaże trwają. czuję się jak myśliwy na łowach - matowe płytki kwadraty w szarawym beżu (a wybiłam sobie matowe płytki z głowy ze względu na cenę) właśnie kupiłam po :D 9,90. Zestawię to z białym matowym (50% zniżki) "gzymsikiem" i będzie cudnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał :

 

gorąca prośba do tych co są już dalej o namiary na tradycyjnych tynkarzy - filcowników :lol: Chciałbym mieć tynki tradycyjne cementowe ale na końcu filcowane na gładko a tu wykonawców jak na lekarstwo i problem z kupieniem piasku kwarcowego (szklarskiego). Więc jeżeli takie tynki ktoś u Was robił podajcie proszę kontakt.

 

I jak tam KaiM znalazłeś jakieś ciekawe namiary , bo też mnie ten temat interesuje ?

 

 

W temacie płytek : uważajcie na rabaty , bo czasem sa złudne . W sklepie w którym dali mi 5% rabatu okazało się taniej niż w innym gdzie dostałem 12% = liczy sie cena końcowa. Wszyscy pewno to wiedzą , ale to tak dla przypomnienia , żeby w pogoni za promocjami nie zasugerować się wysokością tych rabatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska Wielkopolskie! A co u was z tymi kirownuikami budowy? Wszystkich wywialo? :(

Blagam o jakies namiary - co ma z ogloszen szukac :( Nigdy ie wiem na kogo trafie :(

A potrzebuje szybko, porad potrzeba mi, konforontacji z wykonawca i w ogole :) Wielkopolanie - pomozecie? Tylu was sie juz tu wybudowalo - wspomozcie poczatkujacych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska Wielkopolskie! A co u was z tymi kirownuikami budowy? Wszystkich wywialo? :(

Blagam o jakies namiary - co ma z ogloszen szukac :( Nigdy ie wiem na kogo trafie :(

A potrzebuje szybko, porad potrzeba mi, konforontacji z wykonawca i w ogole :) Wielkopolanie - pomozecie? Tylu was sie juz tu wybudowalo - wspomozcie poczatkujacych :D

 

nie odpowiadam, bo specjalnie nie polecam - ale może coś sie zmieniło - wysyłam namiar na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Paste Group przy ul. Majakowskiego 92. Mają duży wybór płytek. Upustów dużych nie dają bo mają dobre ceny.

Odbierają to co zostaje. Byłem z nich zadowolony.

 

Mitmar,

Na Zapomnianej ale która działka. Ja też z Zapomnianej. Fajna ulica. Zgrani mieszkańcy. Są imprezki plenerowe np. Dzień Sąsiada 8) itp. Z tą flaszką Maćka MzM to nie żart.

Dobry wybór miejsca na dom.

Będziesz potrzebował pomocy wal do sąsiada 8)

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło nam to słyszeć, że będziemy mieli sympatycznych sąsiadów.

Nasza działka ma adres Zapomniana 40 - to ta działka po prawej stronie, z tym ogniskiem i drewnianym kozłem, za takim jasnym domem (czyżby Dzień Sąsiada odbywał się właśnie na naszej działce? 8) ).

 

Co do pomocy, to chyba już zaczne te flaszki zbierać, coby się dobrze budowało.

 

 

A tak wogóle to właśnie zbieramy papiery do pozwolenia na budowę i jak się okazało, to AQUANET nie ma zewidencjonowanego przyłącza wodnego na naszej działce (hmmm, samowolka :o ).

 

A jak się wogóle buduje w tym terenie? Są jakieś problemy z gruntem (woda, glina itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitmar,

 

Gratuluję działeczki. Kupiłeś od Bogdana obie działki (od ulicy i tą z tyłu), czy tylko od ulicy ?

Kozioł jest mój i ten porotherm też. Cholera wiedziałem, że prędzej czy później będę musiał to sprzątnąć.

Właśnie tam odbywała się uroczystość Dnia Sąsiada. Co my teraz biedni zrobimy ? :roll:

Moja chałupa to ta (jak stoisz przodem do swojej działki) druga po lewej.

Co do gruntu. Nie jest najgorzej. Woda na 1,20m :D ale za to tylko na wiosnę i jesienią.

Jeśli chodzi o Aquanet to przejął obsługę tych terenów dopiero w 2005 roku. Wszelkie papiery możesz znaleźć w Wodociągach Kórnickich lub przesłuchaj wioskowego geodetę p.Marka Mielocha ( i tak będziesz brał mapki od niego). Samowolka to to nie była. Wszystko jest ok.

 

Maciek MzM,

Mówiłeś, mówiłeś tylko czy usłyszano?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliwok,

 

Kupiliśmy tę działkę od ulicy (892 m2 zupełnie nam wystarczą).

Chcemy na niej postawić KWARCa z Krajobrazów ale z dwustanowiskowym garażem:

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=1&id=47407&q=mitmar&k=3&nxt=0

 

Co do zawartości działki, to chyba będzie musiał sąsiad jakoś wykupić te sprzęty i materiały przechowywane na naszej posiadłości. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się idea Dnia Sąsiada ciekawa jestem czy w naszej okolicy też życie kulturalne kwitnie. Mapki faktycznie zleciliśmy P. Mielochowi, i teraz czekamy żeby zacząc uderzec o opinie w sprawie przyłączy. Początkowo chcieliśmy jednego wykonawce generalnego ale finansowo chyba nie damy rady (chyba że macie kogoś do polecenia fachowego nie drogiego) :D Chelibyśmy postawi chociaż stan surowy przed zimą i sama ciekawa jestem czy nam się uda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagat,

to wiem dlaczego Pan Mieloch tak długo nasze mapki generuje :lol:

 

A co do projektu, to nie wiem jak u Was, ale na Zapomnianej dach musi mieć 35-50stopni pochylenia, a Wasza Kalifornia ma 30stopni.

 

Może jednak zdecydujecie się na KWARCA?

http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&numer=1&nazwa=KWARC

 

Co do przyłączy, to w energetyce dostałem zapewnienie dostaw energii od ręki (ach te znajomości), ale w gazowni czeka się 1 miesiąc, a w Aquanecie (o czym już pisałem) nic nie wiedzieli o przyłączu na naszej działce - więc też pewnie z miesiąc poczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, jak miło widziec odpowiedź

U nas warunki takie same i musimy zwiększyc nachylenie połaci na etapie adaptacji projektu, architekt adaptujący stwierdził że zrobi to w cenie adaptacji tzn ok 1000 zł netto. Podobał nam się jeszcze Tomaszek http://domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=66 ,ale problem ten sam i nie ma strychu, trzeba by przeprojektowac więźbę:),a to już koszty...

Chcemy mieszkac na parterze, ale musimy miec poddasze na "wszelki wypadek" i to nas chyba troszkę rozłoży finansowo:)

P. Mieloch obiecał, że przed feriami będę mogła złożyc papierki do "mediów" więc mam jeszcze chwilę na decyzje o projekcie:) Pozdrawiam[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłam, że kolega Mitmar z Lubonia również, to jesteśmy sąsiadami już teraz:)

Kiedy zamierzacie rozpocząc budowę? Macie jakieś namiary na ekipę, kierownika itd. Zaczęłam delikatnie obdzwaniac i usłyszałam że pod koniec stycznia to dobrzy fachowcy mają już cały rok zaplanowany :DTroszkę się zdziwiłam:)POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagat,

 

My w ramach adaptacji projektu chcemy powiększyć garaż, by zmieścić dwa samochody i pomieszczenie gospodarcze (architekt coś wspominał, że w KWARCu trochę mała jest kotłownia). Dodatkowo chcemy zamienić miejscami łazienkę ze środkowym pokojem i stworzyć malutką łazienkę na poddaszu (to tak na przyszłość, dla dzieciaków).

Architekt chce ok. 2000PLN za wszystko - tak by dostać pozwolenie na budowę.

Co do kosztów budowy domu parterowego a z użytkowym poddaszem, to gdzieś był taki wątek i wynikało z niego, że budowa domu parterowego wcale nie musi być tańsza. Ja zawsze marzyłem o poddaszu.

 

No a jak się KWARC podoba?

 

Z koleżanki postów rozumiem, że Wasza działka nie ma uzbrojenia. Jeżeli to nie tajemnica, to ile ona kosztowała?

 

Narazie kolega poleca mi swojego kierownika budowy i swoją ekipę murarzy, ale jeszcze nie prowadziłem rozmów.

Hmmm, w tym roku chcielibyśmy uzyskać stan surowy zamknięty. A może się rozmarzyłem.........

 

PS. Co do Lubonia, to nie bardzo się do niego przyznaję, bo uważam to miasto za najbrzydsze, najbrudniejsze i strasznie nieprzyjazne innym dzielnicom niż Żabikowo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...