Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

Witam

jako za na wiosne walcze dalej z budowa poszukuje tartaku gdzie kupie wiezbe i deski czy ktos mial stycznosc z [urlhttp://www.drewnomax.pl/kontakt.html]tym[/url] tartakiem? ewentualnie jakies godne polecenia miesjca.

Druga sprawa szukam ciesli do wiezby - moze ktos polecic swoja ekipe? mysle ze tak na wrzesien pazdziernik bede potrzebowal

Mogę polecić moja ekipę - robili mi więźbę/dachówki/rynny, będą jeszcze zakładać okna dachowe. Drewno dobrej jakosci i w dobrej cenie przywieźli z sobą - zaoszczędziłem przy tym potencjalnym narzekaniu na jakość drewna i niezgodność z zamawianymi wymiarami.

Namiary - http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=904771&highlight=693116007#904771

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Poszukuję sprawdzonej ekipy, która wykona dobrej jakości tradycyjny tynk filcowany. Rozmawiałem z kilkoma majstrami - wszyscy z Poznania i okolic, którzy słyszą "filcowane" dziwnie się krzywią (może bardziej opłacalne jest dla nich szpachlowanie?) Oglądałem ostatnio tradycyjne z gładzią i maszynowe gipsowe, hmm... nie spodobały mi się - są dla mnie za gładkie.

 

pozdrawiam

tomjot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tutaj wybitnie lubonio-borówki działają - i tak WITAM po dłuższej przerwie :)

Skoro już o Borówcu mowa, to mam niedyskretne pytanie (...) Przecież pobudowane w Borówcu domy bardzo często zajmują prawie połowę działki, a nie przepisowe 20%.

:roll: :o :roll: :o :roll:

Chciałbym podnieść temat, bo sam jestem w podobnej sytuacji i szukam "rozwiązania"... A przy okazji - w Kaźmierzu nikt murów nie pnie do góry ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, drodzy budujacy Wielkopolanie. Poniżej informacja gdzie NIE należy sobie kupowac okien do domu. jak przeczytalam to po prostu przeszły mnie dreszcze......

 

Artykuł w Gazecie Wyborczej.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3146800.html

 

Najlepiej go skopiuje ponizej zeby zostalo ku pamieci wszystkim Budujacym ( Gazeta Wyborcza za tydzien doda swój artykuł do archiwum i bedzie niedostepny)

 

Aha strona internetowa tej firmy

 

http://www.oknadelta.com.pl/

 

 

W środku zimy wymontował 67-latce okna

 

 

Trzy okna w środku zimy wymontował przedsiębiorca ze Swarzędza Mirosław Lewandowski 67-letniej Szkotce, narażając ją na zamarznięcie. Kobieta za okna zapłaciła, dlatego oskarża biznesmena o kradzież i narażenie na niebezpieczeństwo. - To nauczka dla innych takich jak ona - skwitował problem Lewandowski.

 

 

Georgina Gunia mieszka w Swarzędzu ledwie pięć miesięcy. Przyjechała po śmierci męża, byłego żołnierza armii Andersa, by dokończyć budowę domu. Nie zna języka.

 

17 października ub. roku podpisała umowę z miejscową firmą Delta na montaż okien. Firma zażyczyła sobie 18 tys. zł, Szkotka od razu wpłaciła 5,5 tys. zł zaliczki. Dziesięć dni później podpisała kolejną umowę, tym razem na wykończenie elewacji, ułożenie płytek itd., na 33 tys. zł. - W grudniu poszłam do firmy i wpłaciłam dwa razy po 15 tys. zł, czyli w sumie od początku współpracy 35,5 tys. zł - pokazuje dowody wpłaty. - Tyle że nie napisali mi, za co zapłaciłam. To jasne, że pierwszą umowę rozliczyłam. Dziś wiem, że brak wpisów na dowodach wpłaty to był podstęp.

 

W czwartek po południu do domu Szkotki wkroczył Lewandowski z czterema rosłymi pracownikami pod pretekstem poprawy jednej z futryn. Kiedy znaleźli się w środku, wymontowali trzy okna z parteru (w tym jedno balkonowe), mówiąc, że nie zapłaciła. - Kiedy protestowałam, Lewandowski mnie odepchnął. Mam na to świadka - sąsiada. Wezwałam policję, ale oni nie chcieli się wtrącać. Powiedzieli, że gdyby mnie uderzył, to by interweniowali - opowiada.

 

Firma Delta ma do zrobienia w domu Georginy jeszcze elewację zewnętrzną. Szkotka zgodziła się przesunąć termin zakończenia tych robót na wiosnę. - Lewandowski to wykorzystał. Powiedział, że zapłaciłam za wiele prac, w tym także za zewnętrzne, ale nie za okna - opowiada. Twierdzi, że mam mu zapłacić jeszcze 12 tys. zł, wtedy okna dostanę z powrotem.

 

Razem z 67-letnią Georginą pojechaliśmy wczoraj do siedziby firmy przy ul. Tortunia 25 w Swarzędzu. Lewandowski potwierdził, że kobieta wpłaciła mu 35,5 tys. zł. Przyznał, że na dowodach zapłaty nie wpisał, czego te rozliczenia dotyczyły. Twierdził, że to "przez błąd z jego strony". - Ale to na pewno nie była zapłata za okna. To za inne prace - upierał się. Przedsiębiorca twierdzi, że Szkotka "jest nieuczciwa", dlatego mimo zimy nie ma zamiaru montować okien. - Jeśli wpłaci mi 6 tys. zł z tych 12 tys., to zamontuję. To nauczka dla innych takich jak ona - oświadczył.

 

Georgina twierdzi, że jest uczciwa, za całość robót gotowa jest zapłacić wiosną, kiedy będą zakończone. Tymczasem nie zamierza popuścić biznesmenowi. Wczoraj w gabinecie komendanta posterunku policji w Swarzędzu złożyła zawiadomienie o popełnieniu przez Lewandowskiego kilku przestępstw. - Zostałam okradziona, bo okna są moje - zapłaciłam za nie. Została naruszona moja nietykalność cielesna. Zostałam przez biznesmena oszukana. Do tego naraził moje zdrowie i życie na niebezpieczeństwo: nie dość, że w moim domu jest mróz, to jeszcze boję się, że ktoś wejdzie przez okna i zrobi mi krzywdę - wyliczała.

 

Komendant Leszek Kubiak sprawę potraktował bardzo poważnie. Mimo godzin popołudniowych ściągnął do komendy tłumacza i osobiście przypilnował, by doszło do przesłuchania kobiety. - Sprawą naruszenia nietykalności cielesnej zajmie się sąd. O pozostałych zarzutach zdecyduje prokuratura, która sprawę zbada - oświadczył. Do sprawy wrócimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Czy ktoś mógłby pomóc mi w oszacowaniu kosztów zagęszczenia gruntu na powieszchni około 120 m2 / głębokość 80 cm?

 

Już rozwijam temat. Otóż działka na której stanie domek parterowy o powieszchni około 110 m2 ma spadek poniżej poziomu ulicy a dom trzeba posadowić na poziomie drogi czyli jakieś 80 cm wyej. Rozumiem, że po wyprowadzeniu fundamentów, wykop trzeba zasypać piachem i pewnie czymś jeszcze. Obliczyłam, że do tego potrzebne bedzioe jakieś 70 ton piachu. Czy możecie pomóc mi oszaciować koszty takiego przedsięwzięcia, łacznie z:

- transporetem (odległość około 20km)

- robotą

- kosztem materiałów (proszę też o podpowiedź jakie to materiały :oops: )

 

Z góry dziękuję za odzew.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o Borówcu mowa, to mam niedyskretne pytanie (...) Przecież pobudowane w Borówcu domy bardzo często zajmują prawie połowę działki, a nie przepisowe 20%.

:roll: :o :roll: :o :roll:

Chciałbym podnieść temat, bo sam jestem w podobnej sytuacji i szukam "rozwiązania"...

 

To co zaproponował jeden architekt, to rezygancja z wylewanych tarasów, podjazdów itp. a zastąpienie ich np. pozbrukiem. Wtedy nie wlicza się to do powierzchni zabudowy, ale do dróg, ścieżek i czegoś tam. U mnie zaoszczędzę ok. 45m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaproponował jeden architekt, to rezygancja z wylewanych tarasów, podjazdów itp. a zastąpienie ich np. pozbrukiem. Wtedy nie wlicza się to do powierzchni zabudowy, ale do dróg, ścieżek i czegoś tam. U mnie zaoszczędzę ok. 45m2.

 

U mnie tak samo. Opcja zamiast pozbruku jest drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SławekD-żonka - W tych hurtowniach (nie wiem czy wczesniej bylo o tych samych) jak wyjezdzasz z Poznania na Komorniki to po lewej stronie - wiem, ze przy zakupie kilku sprzetow daja bardzo korzystne rabaty.

 

To chyba to samo:

 

na Glogowskiej przed A2 od Poznania po lewej sa chyba 2 hurtownie

 

Rabacik mile widziany 8) tym bardziej, że całą kuchnię trzeba wyposażyć, więc trochę tego będzie :wink:

Dzięki za info :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...