Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Przyłączam się do idei, ale chyba trochę w innym wydaniu - moim zdaniem może to zafunkcjonować, również jesli chodzi o robociznę i wykonawców- gdy dogadują się dwie, trzy osoby - więcej chyba nie ma szans. Warunków jest kilka, przede wszystkim muszą być na podobnym etapie budowy, budować w podobnym stylu no i co chyba najtrudniejsze mieć podobny gust. A poza tym Forum służy do wymiany info więc pewna namiastka nacisku na sprzedawców istnieje. Zresztą, gdy będę zamawiał - w pierwszej kolejności materiału do ocieplenia i wykończenia poddasza - dam znać na Forum, zobaczymy, czy się ktoś będzie chciał dołączyć do zamówienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzia - dogadałem sie wczoraj z polecanym wykonawcą KB, na koniec marca. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Gdzie mogę odebrać gwarancję?

MHAL - proszę bardzo: marzec: instalacje elktr. i alarm (raczej nic do wspólnego zamówienia), potem instalacje (kocioł etc. chyba w Economy lub Tanie Grzanie, piec chyba Vaillant), potem styropian na posadzki (FS30 za 171 zł i FS20 za 114, podaję ceny bo akurat znam) i wełna, płyty g-k i folia do ocieplenia poddasza (chyba rockwool), drzwi chyba pol-skone (cennik minus 10%), podłogi deska (kronopol), armatura (kolo lub cersanit), ocieplenie zew. wełna rockwool (raczej). To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mioron ja też jestem zainteresowany. Obecnie wynajmuję ekipy do podłóg oraz tynków - sprawdzone i solidne acz nie najtańsze.

orientacyjne ceny netto:

Tynk wewnętrzny - gipsowy na dobrych komponentach z gruntowaniem 19 zł/m (robocizna + materiał)

Tynk zewnętrzny:

robocizna 30 zł/m (ocieplenie, tynkowanie, malowanie)

Materiał 48zł/m (styropian 12 + siatka o najmniejszych oczkach, klej wzmacniany żywicą epoksydową, tynk mineralny oraz dobrej klasy farba elewacyjna)

Posadzki robocizna 10zł/m

 

Co myślicie o tych cenach?

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: loniu dnia 2003-01-29 11:37 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miron

czy to na pewno ja Ci polecałam jakąś ekipę? Przejrzyj swoją pocztę bo nie wiem o co mnie pytasz? :???:

 

pozdrawiam

 

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pyzia dnia 2003-01-29 11:42 ]</font>

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pyzia dnia 2003-01-29 11:43 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loni, witam, witam i mam małe pytanko: czy w naszej okolicy ktoś budował ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Zastanawiamy się z Marcinem nad takim rozwiązaniem zamiast szamba. Może coś słyszałeś lub widziałeś. Nie wiem jak to u nas jest z warunkami w gminie na takie coś.

Pozdrawiamy

M+M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL,

jeśli idzie o wizję lokalną to dla mnie realny termin to sobota 8.02. reszta zależy od zapraszających. proponuję zacząć umawiać się z początkiem przyszłego tygodnia.

 

 

MIRON,

ja chętnie wszedłbym w koalicję przy zakupie wełny na ocieplenie poddasza. też myślę o rockwool, grubość 10 i 15 cm pwierzchnia do ocieplenia ok. 250m2, a jesli jestes przy wyborze kotła, to wiedz, że jak dobrze porozmawiasz to uda ci się uzyskać niezłe rabaty w Economy na Świetlanej. ja kupiłem, bądz zrobię to w najbliższym czasie, wszystkie elementy instalacji c.w. c.w.u + ceramika i armatura i wynegocjowane rabaty są rzędu 20%. próbowałem w kilku miejscach i tu poszło najkorzystniej choć pewnie nie rekordowo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, miron chętnię się dołącze do tej wełny (jeszcze nie policzyłem dokładnie ile ale połać dachu mam 270m). Proponuje abyśmy przeszli na maile albo uruchomili sobie "gadu - gadu" będzie łatwiej a co do styropianu to potrzębuję ale na docieplenie posadzki a co będziesz kupował miron?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAl niestety nie interesowałem się tym za bardzo bo mam małą działkę i nie ma mowy aby u mnie to zrobić. Mogę jedynie powiedzieć, że moja Mama ma taką od roku i jest naprawdę świetna nie trzeba się szczypać ze zużyciem wody. Ale słyszałem także opinie, że używanie detergentów powoduje zabijanie bakterii rozkładających ścieki i po jakimś czasie dochodzi do zatykania drenów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, mr.moonligt jeśli chodzi o styropian to właśnie chodzi o posadzki. Powiedz dokładnie jak przejśc na maile lub gadu-gau, żeby usprawnić działanie naszej tróiki murarskiej, bo ja się na tym nie znam, ale jestem za - muszę niestety dostać jakąś podpowiedź. Mam wejścia do jednej hurtowni (nie tej co wiesz) nie mają niestety wszystkiego, no i zawsze trzeba sprawdzić, co do cen Spróbujmy podziałać w trójkę - czekam na info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...